Новини з Австрії

Акономіка Австрії продовжує скорочуватись

Комісія ЄС значно переглядає свій прогноз зростання економіки Австрії у бік зниження. Згідно з осіннім прогнозом, представленим сьогодні у Брюсселі, австрійська економіка скоротиться на 0,5 відсотка цього року з поправкою на ціни.

Причиною цього є високі ціни на енергоносії, зростання питомої вартості робочої сили та слабке зростання експорту. Навесні Комісія ЄС прогнозувала зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) Австрії на 0,4 відсотка у 2023 році.

Прогноз інфляції в Австрії також погіршився з весни – з 7,1 до 7,7 відсотка. У найближчі два роки справи трохи кращі: у 2024 році очікується, що австрійська економіка зросте на 1,0 відсотка в реальному вираженні, при передбачуваному рівні інфляції в 4,1 відсотка. У 2025 році очікується зростання на рівні 1,3 відсотка та рівень інфляції на рівні 3,0 відсотка.

Прогноз на 2023 рік передбачає зростання єврозони та всього ЄС на рівні 0,6 відсотка. Рівень інфляції має становити 5,6 відсотка (зона євро) та 6,5 відсотка (ЄС). Комісія ЄС очікує, що найсильніше зростання цього року буде на Мальті — на рівні 4,0 відсотка, тоді як найбільше зниження, ймовірно, відбудеться в Естонії — на рівні мінус 2,6 відсотка.

В Австрії справи з безробіттям йдуть краще, ніж у середньому щодо ЄС: у 2023 році Комісія ЄС очікує, що середній рівень безробіття в цій країні становитиме 5,3 відсотка.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України