Авторські статтіТехно

Airbus тестує спеціальний гарпун для прибирання космічного сміття

Про проблему космічного сміття написано чимало. Понад 20000 зареєстрованих на орбіті Землі об’єктів розміром від 10 см і більше здатні завдати непоправної шкоди існуючим космічним апаратам.

Група британських інженерів з Airbus розробляє оригінальний метод видалення космічного сміття за допомогою спеціального гарпуна довжиною близько метра. Він буде кріпитися сталевим тросом до космічного «сміттяра». Обравши собі ціль, він за допомогою стисненого повітря (? мабуть, в кінцевому варіанті повітря все ж замінять) вистрілює гарпуном, пробиваючи її обшивку, «як ніж масло». Там він розкривається, подібно наконечнику стріли або риболовного гачка.

Потім «здобич» притягається до супутника-сміттяра, після чого той доставляє її до межі атмосфери та скидає вниз, де сміття згорить у щільних шарах.

Airbus тестує спеціальний гарпун для прибирання космічного сміття

В даний час гарпун проходить випробування в лабораторних умовах. Його зменшена версія буде відправлена в квітні в космос з місією Remove Debris. Інша група займеться приготуванням «експериментального» сміття, яке Remove Debris спробує прибрати за допомогою сітки-пастки або гарпуна.

По закінченню місії гарпун повернеться на Землю, де його ретельно обстежать і додатково випробують з метою підвищити ефективність.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

thirteen + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.