Економіка

Агентство відновлення та USAID спільно працюють над пасивним захистом енергооб’єктів

Агентство відновлення отримає 20 тисяч тонн металу для будівництва споруд другого рівня захисту для енергетичних об’єктів у рамках проєкту енергетичної безпеки, що фінансується Урядом Сполучених Штатів Америки через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

«Будівництво захисних споруд для обʼєктів енергетики – одне з важливих завдань Агентства відновлення. Ми хочемо побудувати укріплення, які будуть давати нам впевненість у безпеці критичної інфраструктури на довгий час.

Завдяки нашим американським партнерам ми зможемо суттєво посприяти будівництву. Це неоціненний вклад у нашу енергетичну безпеку», – прокоментував Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Проєкт з надання металу реалізує компанія Tetra Tech ES, що є підрядником USAID. Компанія закуповує метал в українського виробника і з виробництва він транспортується на будівництво.

«Захист від шахедів та інших дронів має три рівні. З березня цього року навколо основної мережі Укренерго йде будівництво бетонних конструкцій. Другий рівень захисту покриває 22 підстанції, 63 автотрансформатори у 14 областях. Завдяки підтримці USAID ми вже отримали близько 5 тисяч тонн арматури і очікуємо на решту», – зазначив Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм.

Рішення про захист енергетичних обʼєктів було прийнято Урядом та Генеральним штабом ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine. Агентство працює спільно з НЕК “Укренерго”, яке формує завдання на проєктування та будівництво.

Під час проєктування використовуються вихідні дані від Генерального Штабу, настанова для інженерних військ та міжнародні нормативні документи, отримані від спеціалізованих фахівців під час проходження навчання у Великій Британії за нормативами та стандартами Великої Британії та США.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України