Війна РФ проти України

Агентство відновлення спростило умови тендерів на відбудову житла та соціальної інфраструктури

Запроваджені нові стандарти проведення тендерів на відбудову цивільних обʼєктів для регіональних Служб відновлення. Вони значно спрощують участь компаній у закупівлях та скорочують кількість вимог до учасників.

Мета впровадження цих стандартів – залучення більшої кількості компаній до відбудови та участі у державних закупівлях. Зараз не більше третини українських будівельних компаній працюють з державними коштами.

Основою рекомендацій стали уніфіковані кваліфікаційні критерії.

Основні зміни:

Техніка- Тільки основні позиції техніки- Відсутність надмірних документів на підтвердження

Кваліфікація працівників- Ключові посади інженерних працівників- Деталізація професій не вимагається- Працевлаштування: штат, договір, сумісництво

Досвід виконання аналогічного договору- Підтвердження роботи за аналогічним договором з обʼєктами такого ж класу (протягом 5 років)- Обсяг виконання аналогічних договорів (відсоток від вартості – від 80% до 40% від суми тендеру)

Фінансова спроможність- Критерії фінансової спроможності залежать від очікуваної вартості тендеру

Також скасовані вимоги, що можуть бути підставою для маніпуляцій – підтвердження наявності техніки конкретних брендів, підтвердження кваліфікації усіх співробітників, надмірні вимоги щодо оформлення документів, вимоги щодо надання документів у паперовому вигляді та інші.

Нова методика проведення закупівель розроблена командою Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України після консультацій з ринком, на підставі практик Антимонопольного комітету та аналізу основних скарг генпідрядників.

Ознайомитися з методикою можна за посиланням

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України