Право

Агент ФСБ, який підпалив авто Героя України та готував вбивство командира, засуджений до 15 років

Суд призначив 15 років увʼязнення з конфіскацією майна агенту ФСБ, якого Служба безпеки України затримала у червні 2025 року в Києві. За даними контррозвідки та слідчих, зловмисник підпалював військові автомобілі та готував резонансне вбивство високопосадовця Сил оборони в столиці.

Слідство встановило, що на завдання російських спецслужб їхній агент спалив пікап Героя України – командира розвідроти бригади «Хартія» Національної гвардії. Після цього він отримав від куратора з РФ нове завдання – підготовку фізичної ліквідації одного з командирів українських військ, персональні дані якого мав отримати через того ж куратора.

Для організації замаху агент орендував квартиру поблизу військової частини у Києві та забрав зі схрону пістолет Макарова з кількома спорядженими магазинами. Співробітники СБУ затримали його у тимчасовому помешканні на етапі підготовки до нападу.

Як з’ясувало розслідування, у поле зору російських спецслужб зловмисник потрапив після публікації антиукраїнських коментарів у чатах Telegram-каналів. Там на дезертира вийшов співробітник управління ФСБ по свердловській області та запропонував співпрацю в обмін на «евакуацію» до Росії. Для конспірації у Києві агент влаштувався до служби доставки і, прикриваючись роботою кур’єра, підшуковував автомобілі для підпалів, а згодом готувався до замаху на вбивство.

За матеріалами Служби безпеки суд визнав його винним одразу за чотирма статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану), ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань), ч. 2 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна шляхом підпалу) та ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами).

Розслідування у цьому кримінальному провадженні здійснювали співробітники ГУ СБУ у м. Києві та Київській області спільно з Національною поліцією під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури.

Джерело: Служба безпеки України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України