Категорії: Техно

Аерокосмічна корпорація Airbus провела перший політ свого літака-“літаючої лабораторії” A320 ATRA

Або дещо про те, навіщо потрібні “літаючі лабораторії” в роботах по авіаційній техніці

Джерело: Defence Express

Аерокосмічна корпорація Airbus провела перший політ свого літака-“літаючої лабораторії” A320 ATRA, створеного на базі пасажирського лайнера A320, дія відбувалась у повітряному просторі над німецьким містом Брауншвейг в останній тиждень січня 2025 року.

Особливість “літаючої лабораторії” під назвою A320 ATRA полягає в тому, що цей літак створений для випробування радара AESA від німецької оборонної компанії Hensoltd, що також проходить під позначенням ECRS та призначений для оснащення винищувачів Eurofighter в строю ВПС Італії, Німеччини та Великої Британії.

A320 ATRA, ілюстративне фото від Airbus

 

Яке деталізує в своїй публікації портал Infodefensa, усі три вищезгадані країни наразі зацікавлені в тому, щоб оновити авіоніку своїх “Єврофайтерів”, зокрема бортові РЛС.

При цьому, що цікаво, попри відсутність концептуальної різниці та відмінностей за характеристиками, програма по інтеграції нового радару від Hensoltd для Eurofighter залежно від країни має своє позначення: наприклад, для Італії та Німеччини по бортовій РЛС AESA використовується індекс Mk1, а от у випадку Великої Британії використовується індекс Mk2.

Також варто деталізувати, що контракт вартістю 1,5 мільярдів євро на створення та виробництво AESA, він же ECRS, німецька компанія Hensoltd отримала в 2020 році. Тобто виходить, що від моменту отримання замовлення до початку перших випробувань за цим проектом пройшов інтервал майже у 5 років.

A320 ATRA, ілюстративне фото від Airbus

 

На цьому тлі тим більш актуальним може бути питання про те, навіщо Airbus для випробувань радара AESA вирішила залучити “літаючу лабораторію” A320 ATRA. Відповідь тут виглядає насправді доволі прозаїчною: таке технологічне рішення виглядає більш економічним, як своєрідна “проміжна ступінь” перед початком етапу випробувань безпосередньо на “Єврофайтері”.

Оскільки політ цивільного літака обходиться дешевше, аніж підйом в повітря військового літака, то при використанні A320 ATRA можна зокрема відпрацювати та змоделювати умови роботи бортового радара AESA протягом тривалого польоту.

При цьому, що цікаво, окрім використання “літаючої лабораторії” A320 ATRA для робіт та випробувань по AESA використовуються також і ті самі “Єврофайтери”. Є повідомлення, що як мінімум один літак цього типу зі складу іспанських ВПС, оснащений бортовою РЛС AESA, виконав тестовий політ наприкінці грудня 2024 року

Андрій Петренко

Останні повідомлення

Банда росіян пограбувала українця на Балі: тортурами домоглися доступу до криптовалютного гаманця

На переповненому туристами острові Балі група росіян пограбувала громадянина України. Бандитам вдалося заволодіти значною сумою…

9 години тому

Україна не погодиться на мир без чітких гарантій від Заходу, – Welt

У мирному процесі, що ще не розпочався, кожна зі сторін намагається визначитися з роллю. Президент…

12 години тому

На заводі у Торецьку була знищена штурмува група росіян

Бійці ЗСУ знищили штурмову групу противника, яка рвалася на територію заводу в Торецьку Донецької області…

12 години тому

“Американці не можуть просто захопити планету” – Данія відреагувала на ідею Трампа “купити” Гренландію

Міністерство закордонних справ Данії відреагувало на заяви нового держсекретаря США Марко Рубіо, який заявив, що…

12 години тому

Швеція вже надала ЗСУ 16 CB90, в новому пакеті буде ще 16

Або що нам варто знати про це підсилення від важливого партнера для ВМСУ Джерело: Defence…

12 години тому

DeepState заявляє про повторне захоплення Новомлинська

Російська армія знову взяла під контроль селище Новомлинськ у Куп'янському районі Харківської області. Як повідомляє…

12 години тому