ЄС|NATO

Адмірал Кредендіно: російська присутність у Середземному морі стала значно більш активною і загрозливою

Російські кораблі в Середземному морі також є авіаносець-вбивця. Що відбувається?

Італійський адмірал Кредендіно повідомляє про тривогу, як ще один ефект російського нападу на Україну . Ми відстежили останні епізоди та вторгнення в Адріатику

Про нову тривогу повідомляє Голос українською з посиланням на італійське видання Quotidiano на російських кораблях у Середземному морі.

Кредендіно сьогодні, виступаючи на заході в італійському місті Генуя, приписав росіянам «провокативне ставлення, якого ніколи не бачили в минулому»

У Балтійському морі це було нормально, але не тут. Натомість сьогодні вони також дуже агресивні, з ворожим ставленням, і це може бути причиною нещасного випадку, наприклад. Аварія між двома військовими кораблями двох протиборчих країн невідомо, куди вона може привести».

Присутність російського флоту, зазначив Кредендіно, «є безпосереднім наслідком війни в Україні».

З більш-менш тими ж занепокоєннями та словами адмірал виступив у лютому на слуханнях у Комісії захисту італійського парламенту. І зазначив, що такої кількості російських кораблів у Середземному морі не бачили навіть за часів холодної війни. Він також зазначив, що це не стільки пряма загроза Італії, скільки агресивна позиція, яка збільшує напругу та ризик аварії.

Моніторингова діяльність, яку гарантували італійські ВМС, була інтенсивною, знову підкреслив адмірал. Діяльність, яка також включає Адріатику, неодноразово зазнавала «вторгнень» російських військово-морських ескадр. Мета буде подвійною: дати «відчути присутність», а також «шпигувати» за стратегічною інфраструктурою, такою як трубопровід Tap і підводний кабель OteGlobe.

У серпні минулого року не залишився непоміченим російський крейсер “Варяг” – близнюк затонулого біля  Одеси флагману “Москва”, який фактично перекрив Отрантський канал. Але вже в червні корабель, не дивно перейменований на «вбивцю авіаносців», оскільки він також був озброєний надзвуковими ракетами, був повідомлений перед Санта-Марія-ді-Леука.

Підводний човен на Сицилії

Ще до вторгнення Путіна в Україну адміністрація порту Поццалло (Рагуза) опублікувала повідомлення для сицилійських рибалок, попереджаючи їх «оголошенням про небезпеку для затоплених підводних човнів». Було проведено спеціальне спостереження за російськими кораблями, які висадилися в Сицилійському каналі і відійшли від Північного моря.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України