Діаспора

7 заповідей українського іммігранта

Опинившись в чужій країні, часом українці не знають як і з чого почати будувати нове життя. Спершу, радять бувалі мігранти, потрібно запам’ятати собі, що ти – обличчя України в іноземній країні. А тому варто дотримуватися кількох правил.

1. Адаптуйся до нової культури, але пам’ятай, що ти українець.

Попередні покоління іммігрантів вже подбали про те, щоб в Америці ти міг дотримуватися українських звичаїв та традицій. Вони побудували церкви, школи, музеї, осередки, де можна святкувати українські свята, ходити на танці, навчати дітей, підтримувати зв’язки з українцями та розмовляти рідною мовою.  Це створювалося десятками років і передавалося від однієї хвилі імміграції до іншої. Не розірви цього ланцюга.

2. Пам’ятай, що в деяких ситуаціях ти є обличчям України.

Дуже часто для людей, які живуть в Америці, ти будеш уособленням усіх українців. По твоїй поведінці, поглядах, професійності можуть сформувати уявлення про весь український народ. На тобі лежить відповідальність за  сприйняття усіх українців в Америці.

3. Поважай традиції та закони країни, в якій живеш.

Будь відкритим до різних культур, позбуться стереотипів про різні національності, раси. Толератність – це те, що потрібно прийняти в цій країні.

4. Якомога більше розповідай іншим про свою країну.

Жива людина – це найдостовірніше джерело інформації. Якщо ти з любов’ю будеш розповідати про свій рідний край, то й твій співрозмовник закохається в нього.

5. Допомагай такому ж іммігранту, як ти.

Ніколи не забувай, як ти почувався одразу після приїзду і якою важливою була підтримка інших людей. Ділися інформацією, давай поради, підтримуй своїх співвітчизників усіма можливими способами.

6. Постійно розвивайся.

У новій країні тобі доведеться навчитися багатьом новим речам. Крім елементарних необхідних для щоденного життя навичок, удосконалюй мову, здобувай нову освіту чи пройди перекваліфікацію, подорожуй і користуйся всіма благами прогресу.

7. Підтримуй зв’язки з Україною.

Якщо в тебе є можливість часто їздити літати в Україну – роби це! Не втрачай зв’язків з родичами, друзями. Підтримуй ініціативи та благодійні проекти в Україні. І не зазнавайся – ти всього один з мільонів українських емігрантів.

І на завершення. Цей текст має рекомендаційний характер. Не ставтеся до нього занадто серйозно, але й не нехтуйте ним. Добрі поради ще нікому не зашкодили.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України