9 країн де людям платять гроші просто так. Фото

Ідея про безумовний основний дохід з’явилася ще в минулому столітті. Кожен місяць ви просто так отримуєте певну суму грошей, щоб витрачати їх на свій розсуд.

Голос українською розповідає, в яких країнах і містах вже сьогодні громадянам платять гроші просто так і що це змінює в світі.

Фінляндія

9 стран, где людям платят деньги просто так

За рішенням урядової організації з 2017 року відразу до 2 000 безробітних жителів Фінляндії у віці від 25 до 58 років отримують щомісяця 560 євро. Одержувачі обрані випадковим чином і позбавляються всіх соціальних допомог, але продовжать отримувати гроші, якщо знайдуть роботу. При позитивних результатах число учасників збільшиться в наступному році. Експеримент триватиме 2 роки.

Середня зарплата у Фінляндії — 2 202 євро.

Ліворно, Італія

9 стран, где людям платят деньги просто так

З 1 червня 2016 року за рішенням мера 100 найбідніших сімей міста отримують безумовний основний дохід у розмірі 517 євро щомісяця. З січня 2017 року ще 100 сімей були включені в проект. На думку мера, такий підхід — це вихід зі складної багатоетапної системи розподілу соціальних пільг. Неаполь і Рагуза спостерігають за експериментом, плануючи запровадити схожі програми.

Середня зарплата в Ліворно — 1 480 євро.

Кенія

9 стран, где людям платят деньги просто так

Завдяки некомерційної організації GiveDirectly 6 000 сільських жителів Кенії будуть отримувати щомісячно $ 22 протягом наступних 12 років. Для місцевого населення це величезна сума: 45 % з них ніколи не тримали в руках такі гроші. Багато учасників експерименту розповіли, що витратили гроші на ремонт будинків, купівлю питної води, худоби, передали гроші на розвиток шкіл.

Середня зарплата в містах Кенії — $ 291.

Утрехт, Нідерланди

9 стран, где людям платят деньги просто так

З травня 2017 року 250 жителів Утрехта будуть отримувати від держави щомісяця 960 євро протягом 2 років. Учасники експерименту розділені на 6 груп, у яких розмір виплат прив’язаний певним вимогам, пов’язаним з роботою. Наприклад, учасники однієї групи можуть отримати додаткові 150 євро, якщо займуться волонтерством. Якщо експеримент виявиться вдалим, ще кілька міст планують підтримати проект.

Середня зарплата в Утрехті — 2 227 євро.

Маріка, Бразилія

9 стран, где людям платят деньги просто так

За рішенням міра Маріки 150 000 жителів муніципалітету отримують щомісяця $ 30 незалежно від їх статусу на біржі праці. Малозабезпечені сім’ї отримують додатково $ 28. При позитивних результатах виплати підвищаться.

Середня зарплата для штату Ріо-де-Жанейро, куди входить Маріка, — $ 642.

Індія

9 стран, где людям платят деньги просто так

Уряд Індії в 2017 році збирається знову запустити експериментальний проект, який ще 7 років тому показав відмінні результати. Тоді 6 000 жителів сіл завдяки підтримки UNICEF протягом 18 місяців отримували невеликі виплати в розмірі кількох доларів. Проект сильно вплинув на життя сімей недоторканних, подарувавши їм фактично свободу, незалежність і можливість змінити своє життя в майбутньому. Недоторканні визнані маргіналами і рабами від народження в Індії. Вони виконують важку роботу, їм заборонено відвідувати храми і вчитися, спілкуватися з представниками інших каст.

Середня зарплата в містах Індії — $ 535.

Онтаріо, Канада

9 стран, где людям платят деньги просто так

З травня 2017 року відразу 4 000 чоловік від 18 до 64 років з низьким рівнем доходу з 3 об’єктів Онтаріо будуть отримувати базовий дохід від уряду, що формується у співвідношенні з їх поточним заробітком. Наприклад, якщо людина в рік заробляє $ 10 тис., то базовий дохід складе $ 11 989, і в сумі за рік людина отримає $ 21 989. Люди з інвалідністю отримують додатково $ 500 в місяць.

Середня зарплата в Онтаріо — $ 2 216.

Уганда

9 стран, где людям платят деньги просто так

З 2017 року некомерційна організація Eight в одному з сіл виплачує 50 родинам щотижня по $ 8. Експеримент триватиме 2 роки і стане основою для документального фільму про вплив безумовного основного доходу на якість життя в невеликих поселеннях.

Середня зарплата в містах Уганди — $ 168.

Окленд, США

9 стран, где людям платят деньги просто так

З січня 2017 року 100 сімей отримують щомісяця до $ 2 000 від венчурного фонду Y Combinator. Сім’ї були визначені методом випадкової вибірки. Учасники можуть відмовитися від роботи, стати волонтерами і навіть виїхати з країни. Організатори планують включити в експеримент ще 900 сімей. Базовий дохід буде виплачуватися до кінця 2021 року.

Середня зарплата в Окленді — $ 3 215.

Перші результати:

  • Багато використовують гроші, щоб поліпшити якість життя: ремонтують житло, вкладають у навчання, покращують якість харчування.
  • Частина коштів йде на придбання ліків та оплату медичних послуг.
  • Малозабезпечені сім’ї використовують нову статтю доходу на благо дітей: купують одяг і більше продуктів, оплачують витрати на школу і транспорт.
  • Люди почали повертати борги, впав попит на короткострокові позики і кредити.
  • Люди не відмовляються працювати, за винятком осіб похилого віку, яким ці гроші дали можливість більше відпочивати і поправити здоров’я.
  • Більшість учасників експериментів зізнаються, що наявність постійного регулярного доходу, не прив’язаного до роботи, допомагає їм краще планувати майбутнє і приймати більш ризиковані, але вигідні рішення у теперішньому.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh