800 років францисканської присутності на Близькому Сході

Францисканці святкуватимуть 800-річчя своєї присутності на Близькому Сході.  «Як францисканці, ми вважаємо ці вісім століть проявом Божого Провидіння, Його вірності й доброти до нас, бо Він вибрав просте, вбоге, часом брудне знаряддя, щоб продовжувати не нашу історію, а Свою власну, яка завжди є історією Спасіння», – сказав кустод Святої Землі отець Франческо Паттон. Він оголосив, що францисканці на Святій Землі відзначатимусь 800-річчя свого перебування тут конференцією, яка триватиме три дні, та зустріччю у Старій частині Єрусалима.

16 жовтня Генеральний міністр францисканців отець Майкл Перрі відкриє ювілейні урочистості літургійною церемонією в храмі Святого Спасителя. Наступного дня префект Конгрегації Східних Церков кардинал Леонардо Сандрі розповість про роль францисканців на Святій Землі, а 18 жовтня буде присвячене роздумам про значення фресок Верхньої базиліки святого Франциска Ассізького. Копія фресок від травня розташована на в’їзді в курію Кустодії Святої Землі.

Святкування 800-річчя францисканської присутності на Близькому Сході розпочали в червні пам’ятним паломництвом до Акри – міста, куди вперше прибули францисканці 1217 року. На наступні два роки запланована низка заходів для вшанування святого Франциска, який 1219 року зустрівся з султаном Малеком-ель-Кемалем у Дамієтті.

Перші францисканські монастирі були засновані в Акрі у 1217 році під керівництвом брата Ілії да Кортони. Брати оберігали важливі для християн місця та допомагали місцевим мешканцям.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve − 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh