Духовне

800 років францисканської присутності на Близькому Сході

Францисканці святкуватимуть 800-річчя своєї присутності на Близькому Сході.  «Як францисканці, ми вважаємо ці вісім століть проявом Божого Провидіння, Його вірності й доброти до нас, бо Він вибрав просте, вбоге, часом брудне знаряддя, щоб продовжувати не нашу історію, а Свою власну, яка завжди є історією Спасіння», – сказав кустод Святої Землі отець Франческо Паттон. Він оголосив, що францисканці на Святій Землі відзначатимусь 800-річчя свого перебування тут конференцією, яка триватиме три дні, та зустріччю у Старій частині Єрусалима.

16 жовтня Генеральний міністр францисканців отець Майкл Перрі відкриє ювілейні урочистості літургійною церемонією в храмі Святого Спасителя. Наступного дня префект Конгрегації Східних Церков кардинал Леонардо Сандрі розповість про роль францисканців на Святій Землі, а 18 жовтня буде присвячене роздумам про значення фресок Верхньої базиліки святого Франциска Ассізького. Копія фресок від травня розташована на в’їзді в курію Кустодії Святої Землі.

Святкування 800-річчя францисканської присутності на Близькому Сході розпочали в червні пам’ятним паломництвом до Акри – міста, куди вперше прибули францисканці 1217 року. На наступні два роки запланована низка заходів для вшанування святого Франциска, який 1219 року зустрівся з султаном Малеком-ель-Кемалем у Дамієтті.

Перші францисканські монастирі були засновані в Акрі у 1217 році під керівництвом брата Ілії да Кортони. Брати оберігали важливі для християн місця та допомагали місцевим мешканцям.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.