Політика

80 з 93 держав підписали підсумкову декларацію мирної конференції щодо України

Відмовилися підписувати комюніке шість держав із групи найбільших економічних держав світу «Великої двадцятки» (Бразилія, Мексика, Саудівська Аравія, Південна Африка, Індія та Індонезія). Крім того, не приєдналися до спільної заяви Вірменія, Бахрейн, Таїланд, Лівія та Об’єднані Арабські Емірати, Колумбія та Ватикан.

Підсумкова декларація означає, що досягнення світу потребує участі та діалогу «між усіма сторонами», а також підтверджує «принципи суверенітету, незалежності та територіальної цілісності всіх держав, включаючи Україну».

Завершальний день конференції президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до переговорів: якщо російські війська будуть виведені з України, «мирні переговори розпочнуться вже завтра».

BILD наводить подальші вимоги, які містяться у підсумковій декларації конференції.

▫️ Використання атомної енергії та ядерних об’єктів повинно бути безпечним, надійним, безпечним та екологічно чистим. Україна має отримати контроль над окупованою Запорізькою АЕС.

▫️ Обмін полоненими за формулою «всіх на всіх» та повернення депортованих українських дітей.

▫️ Повинна бути забезпечена глобальна продовольча безпека — від виробництва до безперебійного постачання продуктів харчування, і вона не повинна бути «мілітаризованою».

Декілька учасників, у тому числі канцлер Німеччини Олаф Шольц, закликали до того, щоб у майбутніх конференціях також брала участь Росія.

Росія на швейцарську зустріч не була запрошена, Китай відмовився від участі. Метою конференції є узгодження міжнародної основи для можливих мирних переговорів між Україною та Росією.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України