Економіка

80-100 грн за пачку цигарок – оголошена дата подорожчання

Публікуємо мовою оригіналу:

Прийняття законопроекту №1210 про підвищення ставки акцизного податку на сигарети, спровокує різкий стрибок цін на тютюнові вироби в Україні.

Передбачається, що вже з січня 2020 року курці будуть віддавати 80-100 грн за пачку сигарет. Про це повідомляє UBR.

За словами фахівців, новий закон призведе не тільки до підвищення вартості на тютюнову продукцію, але і також збільшить рівень контрабанди.

Обсяг нелегального ринку може досягти 27 млрд сигарет, тобто близько 50% легального ринку тютюнових виробів. Таким чином, сформується ще більше підпільних точок продаж, а держава не отримає бюджет очікуваних фінансових надходжень.

Що стосується українців, підвищення ставки акцизу стані для громадян неприємною новиною, оскільки ціна за пачку сигарет відразу зросте в рази.

А компанії-виробники сигарет взагалі називають закон «технічною помилкою».

Вона також зазначила, що в законопроекті йдеться і про підвищення в чотири рази ставок оподаткування на табакосодержащие вироби для нагріву.

«Ми сподіваємося, що це технічна помилка. Адже в поважному Податковому кодексі чітко прописаний план підвищення акцизних ставок до 31 грудня 2024 року.

А згідно з підпунктом 215.3.2. Податкового кодексу підвищення ставок до €90 за 1 тис. сигарет має статися з 2025 року», — сказав директор з корпоративних питань і комунікацій компанії «JTI Україна» Гінтаутас Диргела.

Свою думку з приводу законопроекту №1210 висловив і глава відділу по роботі з державними органами компанії «Брітіш Американ Тобакко Україна» Юрій Рилач: «Підвищення акцизного податку на табако вироби для електричного нагрівання не відповідає практиці Євросоюзу, що розмежовує рівні оподаткування класичних електронних сигарет і цигарок з урахуванням ступеня ризику для здоров’я споживачів».

За його словами, збільшення ставок акцизного податку на електронні сигарети більш ніж в чотири рази, може «вбити сегмент ринку, який тільки починає розвиватися і розмір якого не перевищує 3% від загального ринку сигарет. а чорний ринок буде тільки рости.

Оскільки ставки на успіх, коли пачка сигарет коштує 80-100 грн, за словами Рилача, дорівнює нулю.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України