80-100 грн за пачку цигарок – оголошена дата подорожчання

Публікуємо мовою оригіналу:

Прийняття законопроекту №1210 про підвищення ставки акцизного податку на сигарети, спровокує різкий стрибок цін на тютюнові вироби в Україні.

Передбачається, що вже з січня 2020 року курці будуть віддавати 80-100 грн за пачку сигарет. Про це повідомляє UBR.

За словами фахівців, новий закон призведе не тільки до підвищення вартості на тютюнову продукцію, але і також збільшить рівень контрабанди.

Обсяг нелегального ринку може досягти 27 млрд сигарет, тобто близько 50% легального ринку тютюнових виробів. Таким чином, сформується ще більше підпільних точок продаж, а держава не отримає бюджет очікуваних фінансових надходжень.

Що стосується українців, підвищення ставки акцизу стані для громадян неприємною новиною, оскільки ціна за пачку сигарет відразу зросте в рази.

А компанії-виробники сигарет взагалі називають закон «технічною помилкою».

Вона також зазначила, що в законопроекті йдеться і про підвищення в чотири рази ставок оподаткування на табакосодержащие вироби для нагріву.

«Ми сподіваємося, що це технічна помилка. Адже в поважному Податковому кодексі чітко прописаний план підвищення акцизних ставок до 31 грудня 2024 року.

А згідно з підпунктом 215.3.2. Податкового кодексу підвищення ставок до €90 за 1 тис. сигарет має статися з 2025 року», — сказав директор з корпоративних питань і комунікацій компанії «JTI Україна» Гінтаутас Диргела.

Свою думку з приводу законопроекту №1210 висловив і глава відділу по роботі з державними органами компанії «Брітіш Американ Тобакко Україна» Юрій Рилач: «Підвищення акцизного податку на табако вироби для електричного нагрівання не відповідає практиці Євросоюзу, що розмежовує рівні оподаткування класичних електронних сигарет і цигарок з урахуванням ступеня ризику для здоров’я споживачів».

За його словами, збільшення ставок акцизного податку на електронні сигарети більш ніж в чотири рази, може «вбити сегмент ринку, який тільки починає розвиватися і розмір якого не перевищує 3% від загального ринку сигарет. а чорний ринок буде тільки рости.

Оскільки ставки на успіх, коли пачка сигарет коштує 80-100 грн, за словами Рилача, дорівнює нулю.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

10 + 16 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh