8 травня у Києві відзначать першу хвилину миру після завершення Другої світової війни у Європі

8 травня 21:45—23:15 год. Київ, Парк Вічної слави (вул. І.Мазепи, біля «Вічного вогню»).

Мир у Європі після Другої світової війни настав 8 травня 1945 року о 23:00. Цьогоріч Україна, яка балансує на грані нової війни через зовнішню агресію, згадає ціну миру й перемоги у війні минулій.

60 мільйонів життів, з них майже 10 мільйонів українців — стільки коштувало відновлення миру 8 травня 69 років тому. У вир бойових дій була втягнута 61 країна, а це 80% населення Землі. «Ніколи знову!» — говорить в ці дні Україна. Ми згадуємо співвітчизників, полеглих у боротьбі з нацизмом у складі різних формувань — Червоної армії, Української повстанської армії, армій країн-союзників Антигітлерівської коаліції.

З ініціативи Українського інституту національної пам’яті та Міністерства культури 8 травня у Києві у Парку вічної слави пройде символічна акція «Перша хвилина миру».

Вона розпочнеться о 21:45 із покладання квітів до Вічного вогню. У наступній, мистецькій частині, прозвучить європейська та українська музика, під яку згадуватимуть полеглих. Завершиться акція о 23-й, символізуючи перші хвилини миру в Європі.

Як відомо, капітуляція Німеччини була підписана саме 8 травня пізно ввечері. Формально саме в цей день завершилася війна у Європі. Таким чином цього року Україна розширює відзначення пам’яті про війну, яка ніколи знову не повинна повторитися. Початок заходів 8 травня також дозволить провести частину святкувань у єдності з іншими країнами антигітлерівської коаліції.

Організатори: Міністерство культури України, Український інститут національної пам’яті. Режисер Сергій Архипчук. Ідея Олександр Зінченко.

Прес-секретар УІНП:

as@memory.gov.ua

тел.: +380 44 253-15-63, +380 50 383-37-43

 

 

Центр Досліджень Визвольного Руху

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

10 + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh