Авторські статті

8 травня у Києві відзначать першу хвилину миру після завершення Другої світової війни у Європі

8 травня 21:45—23:15 год. Київ, Парк Вічної слави (вул. І.Мазепи, біля «Вічного вогню»).

Мир у Європі після Другої світової війни настав 8 травня 1945 року о 23:00. Цьогоріч Україна, яка балансує на грані нової війни через зовнішню агресію, згадає ціну миру й перемоги у війні минулій.

60 мільйонів життів, з них майже 10 мільйонів українців — стільки коштувало відновлення миру 8 травня 69 років тому. У вир бойових дій була втягнута 61 країна, а це 80% населення Землі. «Ніколи знову!» — говорить в ці дні Україна. Ми згадуємо співвітчизників, полеглих у боротьбі з нацизмом у складі різних формувань — Червоної армії, Української повстанської армії, армій країн-союзників Антигітлерівської коаліції.

З ініціативи Українського інституту національної пам’яті та Міністерства культури 8 травня у Києві у Парку вічної слави пройде символічна акція «Перша хвилина миру».

Вона розпочнеться о 21:45 із покладання квітів до Вічного вогню. У наступній, мистецькій частині, прозвучить європейська та українська музика, під яку згадуватимуть полеглих. Завершиться акція о 23-й, символізуючи перші хвилини миру в Європі.

Як відомо, капітуляція Німеччини була підписана саме 8 травня пізно ввечері. Формально саме в цей день завершилася війна у Європі. Таким чином цього року Україна розширює відзначення пам’яті про війну, яка ніколи знову не повинна повторитися. Початок заходів 8 травня також дозволить провести частину святкувань у єдності з іншими країнами антигітлерівської коаліції.

Організатори: Міністерство культури України, Український інститут національної пам’яті. Режисер Сергій Архипчук. Ідея Олександр Зінченко.

Прес-секретар УІНП:

as@memory.gov.ua

тел.: +380 44 253-15-63, +380 50 383-37-43

 

 

Центр Досліджень Визвольного Руху

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України