8 ознак того, що вашим літнім батькам більше не можна жити одним

Батьки старіють і все більше потребують нашої допомоги. Як не пропустити момент, коли ми стаємо їм особливо потрібні?

З кожним днем наші батьки стають все старше і, на жаль, одного разу може настати час, коли вони будуть мати потребу в особливій турботі. Якщо ви часто спілкуєтеся, легко пропустити ті маленькі зміни, які попереджають про те, що тепер мамі і татові потрібно набагато більше нашої уваги і допомоги. Вісь кілька ознак того, що літнім батькам більше не варто жити одним.

Батька різко схудли

Різка втрата ваги завжди говорити про якихось небажаних процесах, що відбуваються в організмі, і вимагає уваги в будь-якому віці. Альо якщо різко худнуть літні люди, це може бути ознакою починаються когнітивних захворювань. Так, пацієнти з економікою хворобою Альцгеймера іноді просто забувають є, а також втрачають навички приготування їжі.

Вони не сплачують рахунки за комуналку і інші послуги

Зверніть увагу на ті, чи вчасно ваші батьки оплачують рахунки, особливо регулярні — наприклад, комунальні послуги, електрику і телефон. Часто при починаються когнітивних змінах змінюється фінансова поведінка і люди перестають оплачувати свої видатки або навпаки, витрачають гроші на ті речі і послуги, якими раніше не цікавилися.

Їх гігієнічні звички змінюються

Люди, що страждають деменцією, насилу справляються з підтриманням особистої гігієни: звична рутина стає для них непосильним, іноді вони просто забувають, як і з якою регулярністю варто приймати душ.

Смороду вже губилися на знайомих маршрутах

Якщо для ваших батьків раптово став непереборною звичний маршрут в магазин, поліклініку або найближчий парк, якщо вони хоча б на кілька хвилин втрачали орієнтацію в просторі — це може бути ознакою починається деменції і сигналом того, що їх більше не варто залишати самих.

У будинку батьків тепер завжди безлад

Якщо ваші батьки ніколи не були фанатами прибирання і порядку та їх квартира завжди завалена і не сяє стерильно чистотою, це не страшно. Але від якщо ви помічаєте суттєві зміни, це може бути поганою ознакою. Ще один «червоний прапор» — предмети, які з’єднання є в невідповідних місцях. Як кажуть фахівці, це може бути одним з найбільш вірних ознак наближення деменції.

Батьки постійно скаржаться на втому

Зрозуміло, що з віком у всіх нас стає менше сил і витривалості, альо іноді відчуття постійної втома може свідчити про когнітивних розладах. Так, пацієнти з хворобою Альцгеймера часто скаржаться на безсоння, а недолік нічного відпочинку сам по собі може погіршити когнітивні здібності.

В аптечці з’явилося багато дивних ліків

Люди, у яких розвивається хвороба Альцгеймера, нерідко захоплюються неконтрольованим придбанням і, на жаль, прийомом різних препаратів. Крім того, що це може бути небезпечно для здоров’я саме по собі, цей симптом ще і говорити про початковому когнітивному розладі, тому візьміть за правило перевіряти аптечку ваших батьків, коли відвідуєте їх.

В їх домі з’єднання є предмети самооборони

Скалка або інший важкий предмет в передпокої, кухонний ніж в постійному доступі, інші предмети, придатні для самооборони — все це ознаки, які насторожують. Пацієнти, у яких розвивається вікове слабоумство, часто починають підозрювати всіх оточуючих, в тому числі найближчих родичів, бажання заподіяти шкоду.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh