Життя

8 ознак того, що вашим літнім батькам більше не можна жити одним

Батьки старіють і все більше потребують нашої допомоги. Як не пропустити момент, коли ми стаємо їм особливо потрібні?

З кожним днем наші батьки стають все старше і, на жаль, одного разу може настати час, коли вони будуть мати потребу в особливій турботі. Якщо ви часто спілкуєтеся, легко пропустити ті маленькі зміни, які попереджають про те, що тепер мамі і татові потрібно набагато більше нашої уваги і допомоги. Вісь кілька ознак того, що літнім батькам більше не варто жити одним.

Батька різко схудли

Різка втрата ваги завжди говорити про якихось небажаних процесах, що відбуваються в організмі, і вимагає уваги в будь-якому віці. Альо якщо різко худнуть літні люди, це може бути ознакою починаються когнітивних захворювань. Так, пацієнти з економікою хворобою Альцгеймера іноді просто забувають є, а також втрачають навички приготування їжі.

Вони не сплачують рахунки за комуналку і інші послуги

Зверніть увагу на ті, чи вчасно ваші батьки оплачують рахунки, особливо регулярні — наприклад, комунальні послуги, електрику і телефон. Часто при починаються когнітивних змінах змінюється фінансова поведінка і люди перестають оплачувати свої видатки або навпаки, витрачають гроші на ті речі і послуги, якими раніше не цікавилися.

Їх гігієнічні звички змінюються

Люди, що страждають деменцією, насилу справляються з підтриманням особистої гігієни: звична рутина стає для них непосильним, іноді вони просто забувають, як і з якою регулярністю варто приймати душ.

Смороду вже губилися на знайомих маршрутах

Якщо для ваших батьків раптово став непереборною звичний маршрут в магазин, поліклініку або найближчий парк, якщо вони хоча б на кілька хвилин втрачали орієнтацію в просторі — це може бути ознакою починається деменції і сигналом того, що їх більше не варто залишати самих.

У будинку батьків тепер завжди безлад

Якщо ваші батьки ніколи не були фанатами прибирання і порядку та їх квартира завжди завалена і не сяє стерильно чистотою, це не страшно. Але від якщо ви помічаєте суттєві зміни, це може бути поганою ознакою. Ще один «червоний прапор» — предмети, які з’єднання є в невідповідних місцях. Як кажуть фахівці, це може бути одним з найбільш вірних ознак наближення деменції.

Батьки постійно скаржаться на втому

Зрозуміло, що з віком у всіх нас стає менше сил і витривалості, альо іноді відчуття постійної втома може свідчити про когнітивних розладах. Так, пацієнти з хворобою Альцгеймера часто скаржаться на безсоння, а недолік нічного відпочинку сам по собі може погіршити когнітивні здібності.

В аптечці з’явилося багато дивних ліків

Люди, у яких розвивається хвороба Альцгеймера, нерідко захоплюються неконтрольованим придбанням і, на жаль, прийомом різних препаратів. Крім того, що це може бути небезпечно для здоров’я саме по собі, цей симптом ще і говорити про початковому когнітивному розладі, тому візьміть за правило перевіряти аптечку ваших батьків, коли відвідуєте їх.

В їх домі з’єднання є предмети самооборони

Скалка або інший важкий предмет в передпокої, кухонний ніж в постійному доступі, інші предмети, придатні для самооборони — все це ознаки, які насторожують. Пацієнти, у яких розвивається вікове слабоумство, часто починають підозрювати всіх оточуючих, в тому числі найближчих родичів, бажання заподіяти шкоду.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України