Копенгаген
Вузькі вулиці, вимощені бруківкою, дзвіниці, тихі дворики, маленькі сади – казковий дух Копенгагена захоплює, варто тільки зійти з трапа літака. Тут, блукаючи вулицями, можна зустріти сад, де колись сиділи Кай з Гердою. А ось у цьому будиночку, сидячи на широкому підвіконні, порцелянові пастушка і сажотрус милувалися одне одним. Кожен сантиметр тут просякнуте казковим духом Ганса Крістіана Андерсена, який жив і творив у Копенгагені.
На головній площі міста розташований музей “Світ Ганса Хрістіана Андерсена”. Це не просто музей – це місце, де казки оживають. Тут можна дізнатися історію життя письменника, його творчий шлях. А також зустрітися з улюбленими персонажами казок: ось Русалонька дивиться на замок принца, а ось – квітка, в якій сховалася Дюймовочка. Не пропустіть можливість повернутися в дитинство!
Стокгольм
Ну, що, Малюк, давай політаємо? Постійте, ми вже прилетіли! Стокгольм – унікальне місто, де ніколи не закриваються вікна, а на даху живе Карлсон. Саме у столиці Швеції жила і писала казки Астрід Ліндгрен.
Познайоміться з творчістю письменниці можна в стокгольмському музеї Юнібаккен, який створений за її безпосередньої участі. Спочатку його хотіли зробити музеєм Астрід Ліндгрен, але сама Астрід наполягла, щоб тут оселилися персонажі інших шведських казок. Тому на площі Казок, по сусідству з Карлсоном і Пеппі Довгою панчохою, стали жити Муммі-тролі, хлопчик Альфонс Оберг і інші герої шведських письменників. Нудьгувати в Юнібаккені не доведеться, адже тут можна залізти в будинок до кожного персонажу, посидіти на його меблями, а головне – покататися на казковому потязі. Ну, полетіли?
Флоренція
Флоренція – місто мистецтва, місто епохи Відродження. Тут жило багато знаменитих митців, художники, архітектори, письменники. Серед них Карло Коллоді. Саме він подарував світу Піннокіо – дерев’яного хлопчика, якого легко викрити в брехні.
Ближче познайомитися з героями «Пригоди Піноккіо» можна в парку Піноккіо. На вході вас зустріне 5-метровий головний герой казки з довгим носом. Пройшовши далі, ви побачите кота Базиліо та лисицю Алісу, черепаху та інших персонажів казки. Також на території парку є музей Піноккіо і трактир «Червоний рак».
Мадрид
Мадрид відомий як столиця фламенко, хамона, сангрії і тортилії. Саме тут жив знаменитий драматург Мігель де Сервантес, який подарував світу Дон Кіхота – лицаря сумного образу та його вірного зброєносця Санчо Панса. Познайомитися з творчістю письменника можна у будинку-музеї Сервантеса в Мадриді.
Прага
Столиця Чехії може бути різною. Для когось Прага гучна, весела, музична, з ратушами і площами. А для когось – дивна, незрозуміла або навіть шокуюча. Саме так неоднозначно думав про своє місто письменник Франц Кафка, який одночасно любив і ненавидів Прагу.
Спробувати зрозуміти бачення письменника можна в Музеї Франца Кафки. Музей ділитися на дві частини. Перша – екзистенціальна або Прага в Кафці. Тут показано, як місто і оточення впливали на письменника. Друга частина – уявна топографія або Кафка в Празі. Як раз тут можна зрозуміти його почуття до міста.
Ам’єн
Францію багато асоціюють з Парижем, але передмістя столиці нічим не гірші. Прямий тому доказ – місто Ам’єн, столиця провінції Пікардія. Саме тут знаходиться найбільший у Франції кафедральний собор Нотр-Дам.
Крім того, тут жив і творив знаменитий письменник-фантаст Жюль Верн. У його колишньому будинку був створений Міжнародний центр Жуля Верна. Це великий будинок з великою верандою, великими вікнами, фантастичним садом і глобусом на даху. В будинку можна познайомитися з історією життя письменника, його невиданими книгами і недоробленими винаходами, які так і не встигли побачити світ.
Лос-Анджелес
Голлівуд, багате життя, знаменитості на кожному кроці – саме таким нам показують Лос-Анджелес в серіалах і фільмах. Але не все, що показують по телевізору, правда. Лос-Анджелес – велике і складне місто, де потрібно вміти виживати. Тут все крутитися на бізнесі і грошах. Напевно, саме це і бачили Рей Бредбері і Олдос Хакслі – два письменника-фантаста, які подарували світу самі знамениті романи-антиутопії. Хто знає, може вони надихалися саме Лос-Анджелесом, який їх оточував?
Стратфорд-на-Ейвоні
Стратфорд-на-Ейвоні – невелике затишне містечко в графстві Уорікшир. Тут багато вузьких вуличок, викладених бруківкою і забудов часів Тюдорів. Можливо, у Великобританії є сотні подібних містечок. Але самє в Стратфорд-на-Ейвоні в 1564 році народився Вільям Шекспір.
У місті знаходиться кілька будинків-музеїв, пов’язаних з драматургом: будинок, де народився Шекспір, «Новий будинок», будинок Холу, будинок Енні Хетеуей і ферма Мері Арден. У кожному з будинків можна дізнатися унікальні факти про життя письменника у різні періоди.