Авторські статтіФотогалерея

Фото і відео нашестя сарани на півдні Росії

Південь Росії переживає величезне нашестя сарани. Все почалося з Дагестану, а тепер комахи швидко поширюються по території Росії. Зараз від них страждають Ставропольський край, Бурятія, Калмикія, Краснодар та інші регіони. Ці тварюки зжирають все на своєму шляху – зерно, овочі і навіть траву.

Ймовірно, це сталося через занадто м’яку зиму: грунт недостатньо промерз, щоб убити популяції цих комах. Саме тому вони пережили зиму і розплодилися в біблійних масштабах. Фермери не очікували такої навали, тому не встигли швидко зреагувати і вбити це вторгнення в зародку.

Коли сарана виростає, позбутися від неї неможливо – не станеш же обприскувати отрутою всі поля. Саме тому найкраще боротися з новонародженими комахами – поки вони хоча б не можуть літати.

1. Піддалося навалі більшість російських регіонів, що межують з кавказькими горами.

Деякі кажуть, що причина в тому, що зима була надто м’якою, грунт не промерз і не вбив популяцію сарани в зародку. Фермери і влади не очікували такого вторгнення і не змогли вчасно відреагувати і позбавитися від настирливих комах.

2. Все почалося з Дагестану. Найбільший жах у середині відео.

3. Мало-помалу личинки перетворюються на величезних комах, які починають літати, швидко поширюються і з’їдають акри трави на своєму шляху.

Кожна комаха здатна відкласти до 300 личинок в землю. Вони живуть на глибині 15-20 см. Їх не видно, також неможливо обприскати отрутою поля в регіоні. Кращий спосіб знищити їх, коли вони тільки народилися і ще не вміють літати: принаймні їх видно, і зрозуміло, куди направити свої зусилля.

4. Ще одне відео, на цей раз з Ставропольського краю.

5. Це марокска сарана. Вона мешкає всюди від Канарських островів до Афганістану. Тепер і в Росії теж.

Цей вид сарани дуже ненажерливий, плідний і здатний пересуватися на величезні відстані. Доросла сарана пролітає 60 км у день зі швидкістю 10 м/с. На одному кв. м землі може перебувати до 300 особин. В цьому році нашестя пов’язано з погодніми аномаліями в Росії. У південних регіонах була дуже спекотна весна, що сприятливо для сарани.

6. Сарана атакує поля і пожирає урожай з неймовірною швидкістю.

Сотні кв. км полів порожніють всього за кілька годин. Кожна особина в день з’єднання їдає кількість їжі, що дорівнює її вазі. Враховуючи, що в рої їх мільйони, можете уявити собі масштаби трагедії.

7. Сарана доставляє проблеми не тільки фермерам. Водії часто змушені їхати практично наосліп із-за навали сарани.

За словами водія з відео, сарана з’єднання їла все зерно по одну сторону дороги і тепер взялася за іншу половину. Рій сарани закрив сонце, як хмара.

8. Сарана – професійні мандрівники на довгі дистанції.

Вони можуть пролітати до 80 км в день, причому вміло зберігаючи енергію. Вони дуже точно управляють своїми крилами і постійно контролюють політ. Згідно Біблії, нашестя сарани стало 8-й єгипетською стратою – покаранням за те, що фараон не відпустив євреїв з рабства.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України