Фото і відео нашестя сарани на півдні Росії

Південь Росії переживає величезне нашестя сарани. Все почалося з Дагестану, а тепер комахи швидко поширюються по території Росії. Зараз від них страждають Ставропольський край, Бурятія, Калмикія, Краснодар та інші регіони. Ці тварюки зжирають все на своєму шляху – зерно, овочі і навіть траву.

Ймовірно, це сталося через занадто м’яку зиму: грунт недостатньо промерз, щоб убити популяції цих комах. Саме тому вони пережили зиму і розплодилися в біблійних масштабах. Фермери не очікували такої навали, тому не встигли швидко зреагувати і вбити це вторгнення в зародку.

Коли сарана виростає, позбутися від неї неможливо – не станеш же обприскувати отрутою всі поля. Саме тому найкраще боротися з новонародженими комахами – поки вони хоча б не можуть літати.

1. Піддалося навалі більшість російських регіонів, що межують з кавказькими горами.

Деякі кажуть, що причина в тому, що зима була надто м’якою, грунт не промерз і не вбив популяцію сарани в зародку. Фермери і влади не очікували такого вторгнення і не змогли вчасно відреагувати і позбавитися від настирливих комах.

2. Все почалося з Дагестану. Найбільший жах у середині відео.

3. Мало-помалу личинки перетворюються на величезних комах, які починають літати, швидко поширюються і з’їдають акри трави на своєму шляху.

Кожна комаха здатна відкласти до 300 личинок в землю. Вони живуть на глибині 15-20 см. Їх не видно, також неможливо обприскати отрутою поля в регіоні. Кращий спосіб знищити їх, коли вони тільки народилися і ще не вміють літати: принаймні їх видно, і зрозуміло, куди направити свої зусилля.

4. Ще одне відео, на цей раз з Ставропольського краю.

5. Це марокска сарана. Вона мешкає всюди від Канарських островів до Афганістану. Тепер і в Росії теж.

Цей вид сарани дуже ненажерливий, плідний і здатний пересуватися на величезні відстані. Доросла сарана пролітає 60 км у день зі швидкістю 10 м/с. На одному кв. м землі може перебувати до 300 особин. В цьому році нашестя пов’язано з погодніми аномаліями в Росії. У південних регіонах була дуже спекотна весна, що сприятливо для сарани.

6. Сарана атакує поля і пожирає урожай з неймовірною швидкістю.

Сотні кв. км полів порожніють всього за кілька годин. Кожна особина в день з’єднання їдає кількість їжі, що дорівнює її вазі. Враховуючи, що в рої їх мільйони, можете уявити собі масштаби трагедії.

7. Сарана доставляє проблеми не тільки фермерам. Водії часто змушені їхати практично наосліп із-за навали сарани.

За словами водія з відео, сарана з’єднання їла все зерно по одну сторону дороги і тепер взялася за іншу половину. Рій сарани закрив сонце, як хмара.

8. Сарана – професійні мандрівники на довгі дистанції.

Вони можуть пролітати до 80 км в день, причому вміло зберігаючи енергію. Вони дуже точно управляють своїми крилами і постійно контролюють політ. Згідно Біблії, нашестя сарани стало 8-й єгипетською стратою – покаранням за те, що фараон не відпустив євреїв з рабства.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh