Все ще вважаєте, що будь-яке свято — це весело і мило? А що якщо в ході якого-небудь фестивалю ви натрапите на колону перехожих з людськими черепами в руках? Або раптом помітите, що повз вас проносять в трунах живих людей? Якщо не злякаєтеся, отже, ця стаття точно для вас.
Самі чарівні і лякаючі свята зі всього світу, які, незважаючи на моторошнувату атмосферу, дуже веселять людей, що беруть у них участь.
1. Дні замороженого мерця
У перші повні вихідні березня безліч любителів екстриму збираються у гірському місті Недерленд, щоб у веселій метушні вшанувати пам’ять дідуся, який помер у 1989 році. Літній чоловік на ім’я Бред Морстуль помер в Норвегії, але його онук, який цікавиться кріонікою, відмовився ховати тіло.
Замість цього він привіз покійного в Недерленд, розташований в американському штаті Колорадо, і заморозив у власному сараї. Скорботний нащадок сподівався в майбутньому, коли наука зробить крок вперед, повернути родича до життя.
2. Фестиваль Фамадіхана
Доглядати за могилами покійних прийнято в багатьох країнах і культурах. Але доглядати за самими тілами привчені, мабуть, тільки жителі Мадагаскару. Раз на 7 років під час фестивалю Фамадіхана мадагаскарці дістають тіла своїх померлих родичів із склепів, танцюють з ними і влаштовують ходи і бенкети. А після змінюють небіжчикам савани і поміщають на колишні місця.
3. День мертвих і їх покровителів
Цей вуду-свято відзначається на Гаїті в перших числах листопада. У ці дні місцеві жителі прославляють покровителя всіх мертвих Барона Суботу, а також дружину його — Маму Бріджит. Згідно гаїтянської міфології, ці духи живуть між світом померлих і світом живих і допомагають тим, хто помер, перетворитися в перехідних істот.
На початку листопада натовпи гаїтян вирушають на кладовища, де влаштовують свято біля хреста Барона Суботи, прикрашеної черепами та свічками (хрест символізує перехрестя, а не розп’яття). Під час свята співають вуду-пісні, танцюють, п’ють, а деякі учасники навіть входять у транс.
З боку це виглядає моторошно, але тільки не для гаїтян, які вірять, що задобрений Барон може подарувати життя навіть важкохворій людині, якщо відмовиться копати йому могилу. Тому святкування намагаються зробити максимально гучними і барвистими.
4. День черепів
Це свято відзначають у Болівії в листопаді. Болівійці виносять на вулиці людські черепи і влаштовують з ними ходи. На останки надягають в’їхав пов’язані шапочки і прикрашають квітами. В зубі деяких черепів вставляють сигарети. Так місцеві жителі шанують пам’ять покійних.
Примітно, що поза святом ці черепа зберігаються у жителів Болівії в будинках на почесних місцях: у скляних шафах, схожих на вітрини, або на імпровізованих вівтарях. Деякі останки передаються з покоління в покоління, але при бажанні їх можна придбати в спеціалізованому магазині. Більшість черепів викопуються з безіменних могил.
5. Французький шабаш
Це свято, що можна назвати французької версією Хеллоуїна, яке проводитися в місті Шаліндрі. За легендою, саме тут у Середні століття мешкав демон Фуллетот, покровитель відьом. Він жив на пагорбі, де щороку в ніч з 28 на 29 жовтня на шабаш збиралася різного роду нечисть.
Звичайно, сьогодні в ці розповіді мало хто вірить, проте французи досі влаштовують в цю ніч на шабаш: наносять на обличчя страхітливий грим, надягають костюми і збираються на головній міській площі, де всю ніч транслюються фільми жахів. Також традиційно тут влаштовується парад костюмів, а кульмінацією свята стає містичний танець мисливців на відьом.
6. Фестиваль голодного духа
Проводитися китайськими діаспорами в багатьох країнах в 15-й день 7-го місяця за місячним календарем. Наприклад, в цьому році він випадає на 25 серпня.
Вважається, що в цей день небо, пекло і світ живих відкриті один одному. Тому на землю приходять духи предків, знудьгувалися за благ живих людей. Щоб полегшити їх печаль, китайці спалюють їжу, одяг і коштовності, зроблені з пап’є-маше, влаштовують вогненні ходи по нічних міст і запускають у воду мініатюрні гарячі човни, що вказують духам шлях назад в їх світ.
По суті, в цьому святі немає нічого страшного, але тільки не для випадкового туриста, якого всі ці містичні ритуали можуть не на жарт налякати.
7. День живих мерців
Свято відзначається 29 липня на північному заході Іспанії. В цей день вшановують тих, хто пережив клінічну смерть. Людей, що колись опинилися на межі життя і смерті, укладають в труни і влаштовують з ними ходу, закінчується у церкві.
Там по них читають службу божу, після якої трапляється імпровізоване воскресіння: «покійні» піднімаються з трун і приймають вітання рідних та близьких. Завершує свято веселе застілля, під час якого повернулися зі світу мертвих іспанці розповідають про пережитому досвіді.
Таким чином учасники Дня живих мерців дякують святу Марті де Рібартеме, яка вважається покровителькою воскреслих.
На якому з цих свят ви б не відмовилися повеселитися? А який не ризикнули б відвідати навіть за гроші?