Поради

7 природних способів підвищити рівень окситоцину – гормону любові

Окситоцин – це щось більше, ніж просто «гормон любові» …

Окситоцин – це щось більше, ніж просто «гормон любові». Крім впливу на особисте життя людини, окситоцин знижує кров’яний тиск і рівень кортизолу в крові, підвищує больовий поріг, позбавляє від тривожності і стимулює всі види позитивних соціальних взаємодій. Крім того, він сприяє загоєнню ран.

Вплив окситоцину, як і інших хімічних сполук, що посилають сигнали мозку, залежить, скоріше, від його концентрації, а не абсолютного рівня. Окситоцин допомагає нам адекватно реагувати на вимоги нашого соціального оточення і критичні ситуації, змінюючи свою концентрацію в організмі в різних областях мозку.

Отже, замість того, щоб розглядати рівень окситоцину в цілому, ми повинні задатися питанням, як ініціювати його зміни в певні моменти часу, щоб використовувати це в своїх цілях. У деяких ситуаціях на кшталт статевого акту або народження дитини відбувається природна вироблення цього гормону.

Варто відзначити, що є й інші способи підвищити рівень окситоцину в крові, щоб знизити стрес і відчути себе краще. Результати досліджень показали, що чим більший рівень окситоцину в крові, тим простіше продовжувати його вироблення, тобто якщо ви продовжите робити те ж, що і раніше, ваше самопочуття буде поліпшуватися, незважаючи на можливі проблеми, біль і стрес, що чекають вас за рогом.

фізичний контакт

Окситоцин запускає роботу системи винагороди, яка активується і деактивується в романтичних стосунках.

Підвищення рівня окситоцину відбувається не тільки під час фізичного контакту в сексуальних відносинах. Як правило, обійми, поцілунки і ласки теж сприяють прискореної його вироблення. І для цього не обов’язково мати сексуальні контакти і навіть партнера. Обійми, поцілунки і ласки можливі з друзями, членами сім’ї і навіть домашніми тваринами.

слова підтримки

Отримання компліменту може вас підбадьорити, втішити і підвищити самооцінку. Слова підтримки можуть навіть викликати у вас відчуття того, що вас люблять і цінують. Також почуття щастя стає сильнішим, коли ви самі говорите компліменти комусь іншому.

Слова – це потужний інструмент, який покращує самопочуття всіх навколо. Вони можуть нести в собі доброту, співчуття і любов. А ще вони зближують нас з іншими людьми, що призводить до підвищення рівня окситоцину у обох людей.

Уміння слухати інших

Уміння слухати – це відмінний спосіб підвищити рівень окситоцину. Кожному хочеться відчути визнання і знати, що його чують і приймають. Коли ви фізично присутні під час розмови з іншою людиною, це створює між вами зв’язок. Якщо ви слухаєте уважно і ігноруєте всі відволікаючі фактори, це дарує вам ні з чим не порівнянне відчуття винагороди.

Слухайте очима, не відволікаючись на свій телефон і що-небудь інше. Чи не розпиляйтеся між декількома справами, коли людині потрібна ваша увага. Направте всю свою увагу на того, хто з вами розмовляє. Дивіться йому в очі, поки він говорить.

медитація

Медитація розслабляє тіло і розум, звільняючи останній від стресу. Як правило, ми розглядаємо медитацію як традицію, яка своїм корінням сягає глибоко в східну культуру. Але це не означає, що інші люди теж не можуть скористатися її силою.

У західній культурі слово «медитація» походить від латинського терміна «meditatio», який спочатку вказував на тип інтелектуального вправи. Медитація – це досить ефективний інструмент релаксації як для тіла, так і для розуму. Отже, під час таких занять відбувається вироблення окситоцину, якщо тільки ви не перебуваєте в небезпечній ситуації. Такий баланс знижує кров’яний тиск і розблокує всі органи чуття.

«Медитація і молитва живлять душу людини», – Ог Мандіно.

Фізичні вправи

Фізичні вправи не тільки підтримують ваше тіло у формі. Вони підвищують рівень ендорфінів і окситоцину, а також стимулюють надходження кисню в мозок та інші частини тіла. Вироблені в мозку гормони під час тренування теж приносять велику користь.

Щоб відчути цю користь, вам не потрібно йти в спортзал, на пробіжку або велопрогулянку, якщо ви не можете або не хочете цього робити. Прогулянки і простих вправ на дому теж цілком достатньо, щоб у вас виробився окситоцин і ви швидко відчули себе краще.

сльози

Дослідження показали, що спроби контролювати свої емоції знижують рівень окситоцину. Накопичення енергії, викликане придушенням своїх почуттів, призводить до появи стресу і фізичних проблем.

Сльози – це спосіб звільнення від цієї енергії. Подумайте про те, що ви відчували після того, як поплакали. Ви напевно відчували розслаблення, як ніби провели цілу годину за медитацією або якоюсь нескладною вправою. Тому вплив плачу на вироблення окситоцину схоже на вплив чинників, описаних вище в статті.

«Сльози полегшують біль», – Рамон Гомес де ла Серна.

Будьте щедрими по відношенню до інших людей

Ми відчуваємо себе добре, коли даємо іншим, а інші дають нам. Благородство і щедрість, як і безкорислива готовність подарувати іншій людині свій час приносить нам почуття вдячності і єднання, тим самим сприяючи виробленню величезних обсягів окситоцину.

Ще один жест, що провокує викид окситоцину, це підношення комусь подарунка від чистого серця. Для цього вам не потрібен привід у вигляді великого досягнення або святкування річниці. Виробленню окситоцину сприяють теплі думки про іншу людину і бажання зробити його щасливим.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України