Здоров'я

7 цитат про ранні підйоми і звички, які змінять життя

Клаудія Агірре — нейробіолог, що спеціалізується на зв’язку між мозком і шкірою. Ми розповімо сім її висловлювань про те, як йога допоможе впоратися з проблемною шкірою і чому для нової звички потрібно 90 днів, а не 21.

«Уявіть, що ваш мозок — це велике місто. У місті повітря забруднюється від вихлопних газів, також і мозку потрібна очищення від думок, складання планів, „програвання“ ситуацій за день, — ділиться лікар, спікер Synergy Online Forum Клаудія Агірре, що займається нейробіологією більше 10 років. — У разі, якщо „очищення“ мозку не відбувається, це знаходить відображення на нашій шкірі… Якщо зовсім спростити цю схему: побачивши на обличчі кілька появи прищиків, згадайте, не лаялися ві напередодні з чоловіком».

Про грип мозку:

— Хіба буває така річ, як грип мозку? Виявляється, буває. І це виражається в поганому настрої, депресії. Як вилікувати мозок? Поспати. Також як лімфатична система захищає наш організм від вірусів, глимфатична під час відпочинку очищає від сміття» мозок. Звідси і приказка «ранок вечора мудріший». І так, ні один денний сон не замінює повноцінний нічний.

Про ранні підйоми:

— Вставати рано — це модно! Всі блогери тут же побачили в цьому величезну користь для організму і привели тисячу доводів. Проте мало хто пам’ятає, що організму потрібно відновлення.

Якщо ви лягли в 2 години ночі, не можна вставати в 6 ранку і йти на пробіжку. Спіть 8 годин, а рано вставайте, тільки якщо це дозволяє графік. Особливо важливо висипатися після тренувань, адже кожне подібне заняття в залі — мікротравма для організму. А значить, необхідно повне відновлення.

Про те, що шкіра — «дзеркало душі»:

— Шкіра та її стан — це пряме відображення того, що відбувається в організмі. Поява прищів або екземи можна порівняти з підняттям піни в каламутній води. Отже, у вашому організмі порушена нейрофізіологія. І йога якраз допоможе відновити ці зв’язки.

Йога — чудовий приклад цілісного підходу: ви приводите в гармонію ваш розум і ваше тіло. Гарні всі дихальні практики, допомагають концентруватися. Наприклад, при лікуванні екземи мало накупити дорогих кремів і мазей. Проблема не вирішиться. Першочергове завдання — зняти стрес — причину роздратування на шкірі. А вісь спосіб кожен може вибрати сам: медитація, прогулянка або тепла ванна.

Про бізнес-леді:

— Якщо у жінки свій бізнес або вона займає керівну посаду, то їй доводитися стикатися зі стреса частіше інших. Це призводить до зниження розумових здібностей.

Щоб розум залишався таким же гострим, необхідно тренуватися. Аеробні тренування в залі допомагають поліпшити стан серцево-судинної системи, стимулюють імунітет. Силові допомагають виробити витривалість, яка також необхідна в роботі.

Про депресії:

— Більше 3 млрд чоловік на Землі страждають депресією. Світ прискорюється, і люди не встигають за змінами у світі. Чекати того, що світ сповільниться, не варто. Необхідно знайті механізми, які дозволять впоратися з цим саме вам.

Про нову звичку:

— Прийнято говорити, що для вироблення нової звички потрібен 21 день, на ділі — мінімум 90 днів. Я читала різні дослідження вчених на цей рахунок. І все ж прийшла до думки, що 21 день — це мізерно мало.

Численні дослідження говорять про необхідність 90 днів: адже нам потрібно не просто звикнути до нових дій, але і дочекатися, поки сформуються нові нейронні зв’язки в нашому мозку. Однак якщо звичка проста, то її можна виробити і швидше.

Про другу хвилю COVID-19:

— В деяких частинах світу ми вже бачимо кількість хворих та збільшення смертності. І ми розуміємо, що нас чекає непроста зима.

Як до цього готуватися? Уявити собі спортсменом, якому через три теплих місяці належить бігти марафон. Ми повинні зробити максимум цього літа для зміцнення імунітету напередодні сезону грипу та коронавіруса.

Пройде друга хвиля легше для нас? Не думаю. Люди втомилися і хочуть відпочинку, хочуть розслаблення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України