Авторські статті

62% українців підтримують заборону московського патріархату

62% українців виступають за заборону Української православної церкви (московського патріархату). Такі дані соціологічного дослідження, проведеного компанією «Active Group» за допомогою онлайн-панелі «SunFlower Sociology» 18-21 листопада 2022 р.

Відповідаючи на запитання «Як ви оцінюєте діяльність Української православної церкви (московський патріархат)?», 6,8% відповіли, що позитивно (3,8% – однозначно позитивно і 3% – скоріше позитивно). Натомість половина опитаних громадян України (48,7%) оцінили діяльність УПЦ МП негативно: 15,8% – скоріше негативно, 32,9% – однозначно негативно. Кожен четвертий українець (25,2%) ніяк не оцінює діяльність «московської церкви», а 19,3% не визначилися з відповіддю.

Щодо заборони діяльності Української православної Церкви (московського патріархату), то 61,9% респондентів сказали, що така заборона потрібна (41% відповіли, що однозначно потрібно заборонити діяльність цієї церкви, 20,9% – швидше потрібно). Проте 5,6% респондентів вважають, що швидше не потрібно забороняти діяльність УПЦ МП, а 6,8% – що точно не потрібно забороняти. Кожен четвертий (25,7%) не визначився із відповіддю на запитання.

На запитання «Чому держава не заборонила до цих пір діяльність Української православної церкви (московський патріархат)?» найбільша частка респондентів (41,2%) відповіла «Бо в нас є свобода віросповідання». По 22,3% набрали відповіді «Відсутня політична воля» та «У влади є інші більш нагальні проблеми». 20,2% набрав варіант відповіді «Корупція діючої влади», 18,5% – «Вплив російських спецслужб на діючу владу». Інші причини назвали 4,3% респондентів. Не визначились із відповіддю на запитання 21,5% респондентів.

Дослідження здійснено компанією «Active Group» за допомогою онлайн-панелі «SunFlower Sociology». Метод: самозаповнення анкет громадянами України віком 18 та більше років. Вибірка: 600 анкет (репрезентативна за віком, статтю і регіоном України). Період збору даних: 18-21 листопада 2022 р.

Нагадаємо

23 листопада народні депутати з фракції «Європейська Солідарність» внесли до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонують заборонити діяльність російської православної церкви на території України.
Про це повідомила парламентарка Ірина Фріз.

Також цей проєкт закону передбачає повну заборону будь-яких релігійних організацій та установ, які входять до складу чи визнають у будь-якій формі підлеглість у канонічних, організаційних, інших питаннях РПЦ.

Мета документа — запобігання загрозам національній безпеці України та забезпечення порядку. Фріз пише, що занадто довго РПЦ проводила відверту антиукраїнську та диверсійну діяльність і адвокатувала всі дії злочинного російського режиму.

«Діяльність православних релігійних організацій в Україні має проводитись з урахуванням Патріаршого та Синодального Томоса, наданого Українській Православній Церкві», — наголосила вона.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України