Поради

6 корисних рекомендацій, як зробити дитину щасливою у майбутньому

Кожен батько в міру можливості намагається вберегти своє чадо від неприємностей – від життєвих розчарувань, від хвороб і негараздів – саме так уявляють більшість дорослих щасливе дитинство, вважає дитячий інтернет-магазин Теремок. Нерідко мами і тата попереджають навіть найменші нещастя – розбиті коліна, несмачну їжу, двійки в школі.

Надмірна опіка

Прагнучи допомогти, дорослі захоплюються цим процесом і починають робити багато речей за дитину. Батьків не завжди радує самостійність малюків, тому що «все одно не вийде», «зарано». Але як же воно вийде, якщо не пробувати? Будь-яка помилка – це не менш важливий досвід, ніж правильно виконане дію, і від негативного досвіду багато в чому залежить вміння приймати самостійні рішення в майбутньому.

Напевно, багато хто здивується, але одягатися і знімати одяг без допомоги батьків малюки здатні вже в трирічному віці, в той час як мами і тата роздягають і одягають дітей в старших групах дитячого саду – так швидше і надійніше, а багато турботливі бабусі продовжують це робити і в початковій школі.

Часто помічаю в поліклініці, що на запитання лікаря відповідає не дитина, а мама. Так швидше, простіше, легше – мамі, не дитині, так як він не навчиться відповідати, якщо йому не дозволяти це робити. Дозвольте малюкові самому розповісти лікаря, як він себе почуває, дозвольте самому одягнутися після огляду. Так, це довше, але хіба ви кудись поспішаєте?

У природі кожної дитини закладена самостійність і разом з нею безліч страхів: бути незрозумілим, неприйнятим, осміяним. Діти бояться ставити запитання, звертатися до дорослих, просити водія маршрутки зупинитися на потрібній зупинці. Важливо допомагати дитині знаходити самостійність, чи не оберігаючи від кожного подиху вітру, щоб не бачити згодом трясся від страху дитини, яка здатна зважитися на елементарне дію.

Допомога школярам

Фахівці інтернет магазину Теремок вважають, що батьки, шкодуючи початківця вчитися дитини і побоюючись, що без їх допомоги чадо отримає двійку, допомагають йому виконувати домашні завдання, а часом і роблять це самостійно, не обтяжуючи школяра. Ви завжди можете допомогти, підказати, пояснити незрозумілу тему, але виконуючи домашнє завдання за дитину, ви надаєте йому ведмежу послугу – він не тільки не навчиться виконувати завдання, але і планувати час, і бачити наслідки своїх вчинків. Чи не вивчив урок – отримуй двійку – ця причинно-наслідковий зв’язок так само працює і в дорослому житті: проспав – запізнився на роботу – тебе звільнили.

Щастя – це здійснення бажань

З цим твердженням важко не погодитися, і ми бачимо, як батьки прагнуть тут же виконати бажання своїх чад: «Хочу їсти!» – «Зараз перекусимо», «Пити!» – «Ось автомат з напоями!», «Мені нудно!» – «Бери планшет!», «Хочу гру» – «Зараз замовимо!». Тим часом, здатність почекати, потерпіти, відкласти на час задоволення своїх бажань – один з ключових моментів майбутнього успіху: ощаслививши дітей зараз, ми робимо їх нещасними в перспективі. Наші діти поступово звикають до того, що всі проблеми повинні вирішуватися моментально, часто без їх участі та зусиль, і навіть невелика затримка викликає в них роздратування. Згодом навіть незначні стресові ситуації стають перешкодою до життєвого успіху.

Розваги

З дитинства ми намагаємося створити для дитини світ, в якому немає нудьги, і день за днем ​​думаємо: «а чому ж мені розважити сьогодні малюка, чим порадувати? У бізіборд він вже не грає, говорить олівець набрид, розмальовки давно не цікаві. Може бути, його зацікавлять палички Кюізінера? » І в перші роки життя дитини ми з ним живемо в різних світах: він – в світі радості, веселощів і розваг, а ми – в світі рутини і роботи. У свій світ ми залучаємо його лише зрідка: встигне, напрацюється ще.

А тим часом така проста монотонна робота, як прибрати іграшки, розставити по місцях взуття, підмести на кухні або витерти пил загартовує дитину для проходження обов’язкового нудних обов’язків, що потрібно при навчанні. І прийшовши в школу, де треба писати, креслити або вважати, наші школярі кажуть: «Не можу, це занадто складно. І дуже нудно ». Працездатність і старанність не тренується нескінченними розвагами.

Одномоментні радості

Батьки люблять балувати і радувати дітей, але дочки-синочки іноді бувають щасливі від дуже шкідливих моментів – від перегляду телевізора цілодобово, від звільнення від домашніх завдань, від кока-коли на сніданок. І батьки, бачачи щасливі обличчя своїх дітей, все частіше «дають слабину».

Як же ми виховуємо дітей, якщо даємо не те, що для них добре і корисно, а то, що їм подобається? Далі – гірше: вони засвоюють, що можна робити тільки те, що хочеться. Слова «треба» в їхньому лексиконі немає. Робити те, що потрібно для досягнення життєвих цілей, їм важко, а часом і стає неможливо, що в кінцевому рахунку призводить до розчарувань і депресій.

Дуже важливо усвідомити: одномоментні радості загрожують проблемами в майбутньому. На щастя, діти копіюють поведінку батьків, тому можна міняти їх бажання через власну поведінку.

Новітні технології

Девайси і гаджети стали безкоштовними няньками для наших дітей – нехай бавляться, зараз весь світ зав’язаний на комп’ютерах та Інтернеті! За це наші діти розплачуються нервовими зривами, розсіяним увагою і небажанням жити в реальному світі – повсякденне життя занадто нудна в порівнянні з віртуальністю.

Емоційна доступність батьків – основне паливо для дитячого мозку. На жаль, ми поступово позбавляємо цього дітей.

Найчастіше в ситуаціях, коли батько інтенсивно стелить дитині соломку в дитинстві, він намагається зробити щасливим самого себе – це йому простіше відповісти на питання, вдягнути дитину, вибрати йому компанію, зробити домашнє завдання і не переживати за розбиті коліна – на ньому завжди надіті наколінники . Дитина щасливішим від такого відношення не стає, а поступово втрачає свою природну тягу до самостійності, і в дорослому житті вже не вміє її проявляти. Дитині потрібен досвід, нехай і негативний: всі пам’ятають приказку «на помилках вчаться»?

Джерело – сайт teremok.com.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України