Поради

6 ідей, які допоможуть зробити квартиру безпечніше для наших батьків

Щоб будинок був не тільки міцністю, але і місцем безпеки

Будинок, в якому ми живемо, має бути не тільки нашою фортецею, але і безпечною зоною — для нас, для наших маленьких дітей і для наших батьків. На жаль, з кожним роком ми стаємо дорослішими, а наші мами і тата потребують особливої турботи. Подбайте про ці невеликі зміни, щоб ваша квартира або будинок стали трохи більш зручними і безпечними для ваших батьків.

Замініть лампочки на більш яскраві

Найпростіший спосіб зробити квартиру або будинок безпечним для літніх людей — подбати про освітлення. Замініть у всіх кімнатах лампочки на більш яскраві, встановіть нічні лампи в кімнатах батьків і в коридорі, додайте вимикачі таким чином, щоб їх було легко знайте. Пам ” ятайте, що з віком зір слабшає і того освітлення, яке здається вам яскравим, може бути недостатньо для очей наших немолодих батьків.

Обладнайте душ безпечний

З віком суглоби працюють гірше, крім того, до 70 років ми втрачаємо до 30% м’язової маси — все це призводить до того, що літнім людям стає дуже важко залазити в ванну або душову кабіну з високим бортиком. Краще всього, якщо ви зможете обладнати у ванній кімнаті душову кабіну з низьким бортиком або зовсім без нього і встановити в нього лавку і поручні.

Встановіть поручні у ванній і туалеті

З-за втрати м’язової маси з роками стає все складніше вставати з сидячого положення. Встановіть поручні у ванній кімнаті і туалеті, щоб батьки могли триматися за них при вставанні. Також стежте за тим, щоб у цих кімнатах не було зайвих промов, які захаращують простір — в іншому випадку про них можна спіткнутися і впасти, отримати травму.

Розширте дверні проходи

Це особливо актуально для тих, чиї батьки потребують милицях, ходунках або інвалідних візках. Альо навіть якщо у вашому будинку немає нікого, кому потрібні ці пристосування, варто переконатися, що ваші дверні проходи досить широкі, що смороду не завішені портьєрами або іншими оздобами, в яких можна заплутатися і впасти.

Закріпіть килими і перевірте меблі

Зміцніть краю килимів таким чином, щоб про них не можна було спіткнутися при ходьбі. Розставте меблі максимально близько до стін, так, щоб вони не загороджували прохід і на неї не можна було наткнутися, особливо в темний час доби або в сутінках.

Перевірте дверні ручки

Можливо, замки і дверні ручки в вашій квартирі зручні для вас, але від легкі чи з ними справлятися вашим батькам? Артрит, один із супутників похилого віку, часто робить руки і зап’ястя слабкими, і відкривання дверей може перетворитися на справжню проблему. Переконайтеся, що ваші батьки легко справляються з дверними ручками, а якщо це не так, замініть важелі на більш м’яким які.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України