6 ідей, які допоможуть зробити квартиру безпечніше для наших батьків

Щоб будинок був не тільки міцністю, але і місцем безпеки

Будинок, в якому ми живемо, має бути не тільки нашою фортецею, але і безпечною зоною — для нас, для наших маленьких дітей і для наших батьків. На жаль, з кожним роком ми стаємо дорослішими, а наші мами і тата потребують особливої турботи. Подбайте про ці невеликі зміни, щоб ваша квартира або будинок стали трохи більш зручними і безпечними для ваших батьків.

Замініть лампочки на більш яскраві

Найпростіший спосіб зробити квартиру або будинок безпечним для літніх людей — подбати про освітлення. Замініть у всіх кімнатах лампочки на більш яскраві, встановіть нічні лампи в кімнатах батьків і в коридорі, додайте вимикачі таким чином, щоб їх було легко знайте. Пам ” ятайте, що з віком зір слабшає і того освітлення, яке здається вам яскравим, може бути недостатньо для очей наших немолодих батьків.

Обладнайте душ безпечний

З віком суглоби працюють гірше, крім того, до 70 років ми втрачаємо до 30% м’язової маси — все це призводить до того, що літнім людям стає дуже важко залазити в ванну або душову кабіну з високим бортиком. Краще всього, якщо ви зможете обладнати у ванній кімнаті душову кабіну з низьким бортиком або зовсім без нього і встановити в нього лавку і поручні.

Встановіть поручні у ванній і туалеті

З-за втрати м’язової маси з роками стає все складніше вставати з сидячого положення. Встановіть поручні у ванній кімнаті і туалеті, щоб батьки могли триматися за них при вставанні. Також стежте за тим, щоб у цих кімнатах не було зайвих промов, які захаращують простір — в іншому випадку про них можна спіткнутися і впасти, отримати травму.

Розширте дверні проходи

Це особливо актуально для тих, чиї батьки потребують милицях, ходунках або інвалідних візках. Альо навіть якщо у вашому будинку немає нікого, кому потрібні ці пристосування, варто переконатися, що ваші дверні проходи досить широкі, що смороду не завішені портьєрами або іншими оздобами, в яких можна заплутатися і впасти.

Закріпіть килими і перевірте меблі

Зміцніть краю килимів таким чином, щоб про них не можна було спіткнутися при ходьбі. Розставте меблі максимально близько до стін, так, щоб вони не загороджували прохід і на неї не можна було наткнутися, особливо в темний час доби або в сутінках.

Перевірте дверні ручки

Можливо, замки і дверні ручки в вашій квартирі зручні для вас, але від легкі чи з ними справлятися вашим батькам? Артрит, один із супутників похилого віку, часто робить руки і зап’ястя слабкими, і відкривання дверей може перетворитися на справжню проблему. Переконайтеся, що ваші батьки легко справляються з дверними ручками, а якщо це не так, замініть важелі на більш м’яким які.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 − eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh