Новини з Австрії

500 євро готівкою – виплати антиінфляційної компенсації в Австрії розпочнуться вже сьогодні

В Австрії спочатку виплату кліматичної та антиінфляційної компенсації було заплановано на жовтень, але тепер “супербонус” надійде на наші рахунки раніше, ніж планувалося

З вересня кожен дорослий в Австрії отримає 500 євро (250 євро кліматичного бонусу та 250 євро кризового бонусу) та кожна дитина 250 євро, а 300 000 громадян навіть раніше.

Платежі будуть здійснюватися або автоматично на рахунок або через Finanz-Online. В якості альтернативи поштою висилаються ваучери, які можна перевести в готівку або отоварити в магазинах. Це стосується всіх, хто не має поточного рахунку або не отримує допомоги через установу пенсійного страхування.

Але хто ж ці 300 000 осіб, які – незалежно від віку, походження та громадянства – отримають “Супербонус” на свій рахунок уже 25 серпня? Вони визначатимуться випадковим алгоритмом, повідомили у міністерстві у відповідь на запитання. Право на отримання бонусу мають ті, хто зареєстрований протягом 183 днів, має основне місце проживання в Австрії та розрахунковий рахунок у банку.

І далі: “Алгоритм спочатку перевіряє повідомлення про основне місце проживання, потім перевіряє, чи є рахунок у пенсійному страхуванні, якщо ні, тобто він у FinanzOnline. Тут використовуються тільки ті рахунки, які були оновлені після 01.01.2020 або на які Міністерство фінансів успішно перевело кошти. Останнє, що потрібно перевірити, є наявність рахунку, на який перераховується сімейна допомога.

Більше бонусів у перший тиждень вересня

➤ З 1 вересня: пряма виплата коригування вартості життя у розмірі 300 євро для осіб з низькими доходами (мінімальні пенсіонери, одержувачі допомоги на навчання, особи, які шукають роботу тощо). Оплата повинна здійснюватись автоматично з відповідної допомоги (наприклад, гроші від AMS).

Пенсіонери також отримають 1 вересня одноразову виплату до 500 євро. Точний розмір одноразової виплати залежить від розміру пенсії. Пенсії меншого розміру отримують вищий одноразовий платіж. Між €1139 нетто та €1566 нетто одноразовий платіж складе €500, а далі він пропорційно зменшуватиметься. Від 1812 євро нетто бонуc не виплачується.

Разом із сімейною допомогою (близько 7 вересня) на кожну дитину віком від 6 до 15 років виплачується допомога на початок шкільного навчання у розмірі 100 євро.

➤ Не пізніше 30 вересня також набуде чинності збільшення Сімейного бонусу Плюс у розмірі 2 000 євро. Якщо ваш роботодавець не враховує нову пільгу автоматично при нарахуванні заробітної плати, сімейний бонус має бути врахований при нарахуванні заробітної плати працівникові (декларація про прибутковий податок) за 2022 рік, яку можна скласти наступного року. Те саме стосується і самозайнятих осіб.

За матеріалами: https://www.bmf.gv.at/
Фото: Getty Images/iStockphoto

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України