Здоров'я

50 трансплантацій кісткового мозку зробили в столичному Охматдиті за 2021 рік

За 11 місяців цього року в НДСЛ “Охматдит” провели півсотні трансплантацій кісткового мозку дітям. Це майже у два рази більше, ніж у 2020 році. Тоді мультидисциплінарна команда Охматдиту зробила 26 трансплантацій.

Охматдит — єдина лікарня України, де проводять всі типи алогенної трансплантації кісткового мозку. За два роки у відділенні ТКМ було проведено 17 трансплантацій від неродинних донорів. 13 з них — у 2021 році. На наступному тижні спеціалісти дитячої лікарні проведуть ще одну неродинну трансплантацію. Донорів для пацієнтів знаходили в Німеччині, Туреччині, Данії, Польщі, завдяки Українському реєстру донорів кісткового мозку.

Щороку в Україні алогенної трансплантації кісткового мозку потребують близько 100-150 дітей. З них 60-70% не мають сумісного родинного донора. Раніше цих діток відправляли закордон. Тепер пацієнтам можна допомогти в Україні.

Зараз відділення ТКМ Охматдиту може забезпечити 70% усіх національних потреб дитячого населення. Для порівняння, 6 дорослих центрів ТКМ в Україні разом зробили 6 алогенних трансплантацій, тоді як Охматдит — 39. В лікарні активно діляться знаннями з колегами з регіонів, проводять стажування для молодих спеціалістів.

32 мільйони людей у світі зареєстровані як потенційні донори кісткового мозку. Український реєстр зараз налічує лише 6 тисяч потенційних донорів. Втім врятувати чиєсь життя може кожен. 5% стовбурових гемопоетичних клітин дають пацієнту шанс на здорове життя. У донора ж вони відновлюються за два тижні. Зазвичай процедура здачі клітин майже нічим не відрізняється від здачі крові. Стати потенційним донором можна за посиланням: https://ubmdr.org/Home/RegisterDonor. Якщо ваші стовбурові клітини підійдуть людині з онкологічним захворюванням, ви врятуєте життя.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

1 × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.