Життя

5 ознак того, що вами намагається керувати маніпулятор

Якщо хтось намагається маніпулювати Вами, але Ви цього не помічаєте, ці ознаки допоможуть Вам не стати жертвою маніпулятора…

5 признаков того, что вами пытается управлять манипулятор

У нашому світі завжди знайдуться такі люди, які завжди будуть використовувати інших для досягнення власної мети. При всьому цьому їх абсолютно не цікавить, як вони досягнуть своєї мети і шляхом якихось можливих засобів у них це вийде реалізувати. Скорочено таких людей називають – маніпулятори.

Маніпулятори – люди, які намагаються керувати оточуючими шляхом психологічних впливів та ігор на їхніх емоціях. Маніпулятори ніколи не звикли піклуватися про кого-небудь, крім себе, і їм абсолютно немає ніякого діла до інших людей.

Для того, щоб не стати жертвою маніпуляцій необхідно знати який тип поведінки характерний цим людям.

Нижче представлено кілька ознак за якими можна розпізнати в людині маніпулятора:

1. Спроби управління іншими людьми

Людина з якою ви спілкуєтеся була хоч раз викрита у брехні особисто з вами? Можливо не з вами, а з кимось із ваших знайомих? Його емоції і дії завжди носять негативний характер? Може бути він постійно поширює чутки про інших і любить пліткувати? Чи траплялося таке, що він переважно виявляє в собі індивідуальний тип поведінки?

Головна відмінна риса за якою можна розпізнати маніпулятора – це занадто висока зарозумілість, як правило маніпулятор вважає себе  найрозумнішим і лукавим серед всіх. Іншими словами ті люди, які знаходяться в його оточенні – це не що інше як засіб для досягнення своєї мети. Тому при появі подібних ознак буде розумно звернути до того оточення з яким спілкується подібна особа. Можливо серед того оточення знайдуться люди, які дадуть відповіді на всі питання.

Щоб не стати жертвою маніпуляції вам завжди необхідно залишатися пильними у ваших ділових стосунках з іншими людьми, під час спілкування завжди намагайтеся залишатися стриманими і випромінювати тільки позитивні емоції.

2. Занадто швидкий розвиток подій

Для того, щоб залучити вас в якусь хитрість, обман чи негарний вчинок маніпулятору в першу чергу потрібно пізнати вас ближче.

Не думайте, що маніпулятор буде цікавитися усіма подробицями вашого особистого життя, адже для того щоб отримати контроль над вами, маніпулятору достатньо лише втертися до вас в довіру.

При цьому вони намагаються зробити це якомога швидше вдаючись до підступу, обману та помилковому почуттю інтересу.

Саме шляхом обману маніпулятор намагається розташувати вас по відношенню до себе і створити нібито міцний надійний зв’язок.

Увійшовши до вас в довіру маніпулятор отримує доступ до ваших емоцій і отримує можливість використовувати вас як фізично, так і емоційно.

3. Гра на ваших емоціях

Основним інструментом використання маніпулятора є не що інше як спокушання: емоційне, духовне, фізичне.

Під спокушанням мається на увазі будь-який обман чи спроба залучення вас в оману.

Основні завдання маніпулятора – особливо маніпулятори просто обожнюють гру на посилених емоціях, тобто все це робиться для того, щоб залучити вас в той стан, який буде приносити йому користь.

Маніпулятор може збирати навколо себе дуже багато людей і користуватися ними всіма одночасно, щоб досягти своєї мети. Наприклад одних людей він використовує для романтичних відносин, з іншими може спробувати завести близьку дружбу, а з іншими захоче мати партнерські відносини. З вигляду це все здається нормальним, але насправді це не так, всі зв’язки які заводить маніпулятор мають певну мету.

Іноді маніпулятор може розробити цілу стратегію, і все це йому потрібно для того, щоб досягти своєї мети. Познайомившись з людиною маніпулятор спочатку може спілкуватися з ним як і звичайна людина, але досить скоро коли він дізнається вас ближче, то він почне діяти відповідно до свого задуму.

Простіше кажучи маніпулятори спочатку бавляться з людьми втягуючи їх в оману, а потім різко намагаються змістити центр ваших взаємин на своєї власної потреби.

4. Різкі прояв неспокою

Показуючи свою нетерплячість у справі так і при спілкуванні, ви часто пов’язуєте свої недоліки з чиїмись цілями. Простіше кажучи, люди, які мають таку рису характеру, як правило, не можуть досягти власної мети у житті, не мають багато друзів і підтримки, тому подібна людина – ідеальна знахідка для маніпулятора.

Найгірше, що люди з такою рисою характеру завжди мріють процвітати як в житті так і роботі. Спостерігаючи людину з подібним недоліком маніпулятору набагато легше втертися до такої людини в довіру і шляхом незначного емоційного впливу підштовхнути його на задумане.

У цьому випадку маніпулятор може виступити в ролі людини, яка за вас дуже турбується і просто хоче вам допомогти. На ділі ця допомога буде представлена у вигляді бесіди або декількох бесід протягом яких маніпулятор спробує переконати вас те, що йому потрібно. Тому кожен раз спілкуючись з людьми завжди замислюйтесь про те, що ви їм можете розповідати про себе. Люди проявляють до вас зайве занепокоєння, бажають скористатися вами з тієї причини, що не можуть в чомусь досягти успіху і тому їм простіше скористатися вами мотивуючи тим, що хочуть вам допомогти.

5. Спроба зробити вас “поганою людиною”

Для того, щоб ефективно управляти людиною маніпулятор вдається до різних хитрощів шляхом психологічних і емоційних впливів. В результаті цих впливів чоловік сам не розуміючи того прагнути виконати, то що необхідно маніпулятору.

У тому разі коли задум маніпулятора розкритий або коли людина не справляється з  завданням шляхом наданих на нього впливів, маніпулятор намагається всіляко залишитися невинним.

Використовуючи різні емоційні хитрощі маніпулятор виставляє вас в образі поганої людини, мотивуючи тим, що ви самі у всьому винні і не так його зрозуміли.

А якщо людина виявиться занадто чутливим і вразливим, то маніпулятор також це використовує, щоб викрутитися з конфліктної ситуації. В даному випадку маніпулятор вдається до психологічного впливу на людину і намагається вивести емоції жертви з під контролю, щоб показати всім, який ви поганий і неадекватний. В результаті подібних дій людина починає насправді замислюватися над тим, що вона сама у всьому винна, хоча раніше вона подібних помилок ніколи й не скоювала.

Якщо ви попалися на гачок або підозрюєте, що вас підштовхують на що-небудь негарне, то з цієї ситуації завжди є вихід.

Записуйте і пам ” ятайте подібні розмови, щоб не дати можливості маніпулятору виправдати себе і обернути все проти вас.

Коли маніпулятор почне вас переконувати в тому, що він нічого такого вам не говорив, ні до чого не підштовхував нагадайте йому ту саму розмова, яку ви записали або  надайте докази.

Таким чином в очах маніпулятора ви станете розумною і небезпечною людиною, якого він завжди буде уникати надалі, а також захистіть себе самого від використання в якості емоційної іграшки.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України