Авторські статтіЗдоров'я

5 дій, які допомагають нервовим клітинам відновлюватися

Незважаючи на те, що нейрогенез довгий час вважався неможливим, тобто вчені думали, що відновити втрачені / нейрони не можна, на самому ділі це виявилося не так. Потрібно тільки слідувати здоровим звичкам.

Нейрогенез — це воістину чудовий процес, за допомогою якого наш мозок може стимулювати створення нових нейронів і їх з’єднань.

Можливо, вам здасться це дещо суперечливим. Адже ще зовсім нещодавно в наукових колах активно підтримувалася ідея про ті, що з віком людський мозок втрачає свої нервові клітини: смороду просто руйнуються і наслідки ці незворотні.

Більш того, передбачалося, що травма або зловживання алкоголем прирікали людей на неминучу втрату гнучкості свідомості (маневреність і активність мозку), яка характеризує здорової людини, що дотримується здорових ж звичок.

Але сьогодні вже зроблено крок у напрямку до слова, яке вселяє в нас надію: і слово це — нейропластичність.

Так, це абсолютна правда, що з віком наш мозок змінюється, що пошкодження і шкідливі звички (алкоголь, тютюн) завдають йому шкоди. Але мозок має здатність до регенерації, він може знову створювати нервові тканини і містки-зв’язку між ними.

Але для того щоб це дивовижна дія сталася, потрібно, щоб людина діяла, щоб вона був активною і всіляко стимулювала природні здібності свого мозку.

 • все, що ви робите і чому ви думаєте, реорганізовує ваш мозок
 • якщо людський мозок переважати кілограм-півтора, і при цьому споживає майже 20% всієї наявної в організмі енергії
 • все, що ми робимо — читаємо, вивчаємо або навіть просто розмовляємо з кимось, — викликає дивні зміни в структурі мозку. Тобто абсолютно все, що ми робимо і думаємо, йде на користь
 • якщо наше повсякденне життя наповнена стресами або тривогами, які буквально захоплюють нас, то, як правило, такі регіони, як гіпокамп (пов’язаний з пам ” яттю) неминуче вражаються
 • мозок подібний скульптурі, яка формується з наших емоцій, думок, дій і щоденних звичок
 • така внутрішня карта вимагає величезної кількості «посилань», зв’язків, «мостів» і «магістралей», а також сильних імпульсів, які дозволяють нам залишатися на зв’язку з реальністю

Далі ми постараємося пояснити, як підвищити свою якість життя, зосередившись на здоров’ї мозку.

5 принципів для стимулювання нейрогенезу

1. Фізичні вправи

Фізична активність і нейрогенез безпосередньо пов’язані.

Всякий раз, як ми змушуємо працювати своє тіло (будь то прогулянка, плавання або тренування в тренажерному залі), ми сприяємо оксигенації свого мозку, тобто насичуємо його киснем.

 • В додаток до того, що приливає до мозку більш чистий і більш насичена киснем кров, стимулюється ще і вироблення ендорфінів.
 • Ендорфіни поліпшують наш настрій, і, таким чином, дозволяють боротися зі стреса, дозволяючи зміцнювати багато нервові структури.

Іншими словами, будь-яка діяльність, яка знижує рівень стресу, сприяє нейрогенезу. Вам залишається лише знайти відповідний вид зайняти (танці, ходьба, їзда на велосипеді тощо).

2. Гнучкий розум — сильний мозок

Існує безліч способів підтримання гнучкості розуму. Для цього його потрібно намагатися підтримувати в активному режимі, тоді він буде здатний швидко обробляти вхідні дані (які надходять з навколишнього середовища).

Домогтися цього можна за допомогою різних зайняти. Залишаючи осторонь вищезгадані фізичні навантаження, відзначимо наступні:

 • читання — читайте кожен день, це підтримує ваш інтерес та допитливість до всього, що відбувається навколо (і до нових дисциплін, зокрема).
 • вивчення іноземної мови.
 • гра на музичному інструменті.
 • критичне сприйняття промов, пошуки правди.
 • відкритість розуму, сприйнятливість до всього навколишнього, соціалізація, подорожі, відкриття, захоплення.

3. Раціон харчування

Одним з головних ворогів для здоров’я мозку є їжа, багата насиченими жирами. Споживання напівфабрикатів і ненатуральних продуктів харчування уповільнює нейрогенез.

 • Дуже важливо намагатися дотримуватися низькокалорійної дієти. Але при цьому харчування має бути різноманітним і збалансованим, щоб не було дефіциту поживних речовин.
 • Завжди пам ” ятайте, що наш мозок потребує енергії, і вранці, наприклад, він буде нам дуже вдячний за що-небудь солоденьке.
 • Тим не менш, цю глюкозу бажано надати йому за допомогою шматочка фрукта або темного шоколаду, ложечкою меду або чашки вівсянки…
 • А продукти, багаті жирними кислотами Омега-3, безсумнівно, є найбільш придатними для підтримки та активізації нейрогенезу.

4. Секс теж допомагає

Секс — ще один великий архітектор нашого мозку, природний двигун нейрогенеза. Не можете вгадати причину такого зв’язку? А справа ось у чому:

 • Секс не тільки знімає напругу і регулює стрес, але і забезпечує нас потужним енергетичним зарядом, який стимулює відділи мозку, що відповідають за пам’ять.
 • А такі гормони, як серотонін, дофамін або окситоцин, що виробляються в моменти статевої близькості з партнером йдуть на користь для створення нових нервових клітин.

5. Медитація

Користь медитації для нашого мозку незаперечна. Ефект настільки ж дивно, наскільки і прекрасний:

 • Медитація сприяє розвитку певних пізнавальних здібностей, а саме: уваги, пам’яті, концентрації.
 • Вона дозволяє нам краще розуміти реальність і правильно спрямовувати свої тривоги, управляти стресом.
 • Під час медитації наш мозок працює в іншому ритмі: він виробляє більш високі альфа-хвилі, які поступово генерують гамма-хвилі.
 • Даний тип хвиль сприяє розслабленню, одночасно стимулюючи нейрогенез і нейронну зв’язок.

Незважаючи на те, що потрібно навчитися медитувати , обов’язково зробіть це, так як це прекрасний подарунок для вашого розуму та загального добробуту.

На закінчення відзначимо, що всі ці 5 принципів, про які ми говорили на самому ділі зовсім не так складні, як можна було припустити. Спробуйте реалізувати їх на практиці і подбайте про здоров’я свого мозку.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України