Авторські статтіЖиття

Прості істини, які змінять ваше життя на краще

За своє життя ми вислуховуємо безліч слушних і корисних порад. Ми слухаємо їх… але не чуємо. Але над порадами з цієї статті все ж варто задуматися – може, вони і не допоможуть знайти вам щастя, але як знати?..

Я пишу цю статтю в десяту річницю смерті моєї гарної подруги, думаючи про нашу з нею останню розмову. В той день вона сказала мені тихим і слабким голосом, що шкодує лише про те, що не прожила кожен рік свого життя з такою ж любов’ю і почуттям призначення, як два останніх роки свого життя, після того, як у неї діагностували невиліковний рак. «Я стільки всього досягла останнім часом. Я доторкнулась до душі стількох людей», — сказала вона мені. «Але якщо б я тільки слухала мудрі поради старших, якби я тільки знала, що все закінчиться так, я б почала раніше. Я б не стала витрачати стільки часу на непотрібну драму і те, що відволікало мене від по-справжньому потрібних речей».

Це були гіркі, але правдиві слова, які я вислухав до останнього, хоча мені було дуже і дуже важко це зробити… з багатьох причин. І хоча її слова і її уроки були, якщо розібратися, складені зі слів, які я вже чув раніше кілька сотень разів, в той день я вперше почув їх по-справжньому. Моє серце обливалося кров’ю — і за неї, і за мене. Мені було дуже боляче бачити відблиски жалю в її очах, і розуміти, що я теж витратив купу часу дарма… я дозволив безлічі гарних, слушних порад увійти мені в одне вухо і вийти з іншого.

Ось вже десять років слова моєї покійної подруги не виходять у мене з голови. Вони стали для мене дороговказною зіркою, яка допомогла мені пройти через багато непрості життєві ситуації. А ще я прийняв для себе рішення… я вирішив не тільки слухати, але і чути як можна більше хороших і цінних порад, а ще — по можливості слідувати їм. Той список, що ви знайдете нижче — результат цього рішення, і він складений з розмов, про які я нагадую собі найчастіше, з гірких, але цінних істин, які всім нам потрібно чути хоча б час від часу.

 • Коли ви чуєте тільки те, що хочете чути, насправді ви не слухаєте. Вслухуйтеся в усе, навіть те, що вам не хочеться чути — лише так ви зможете вирости над собою.
 • Фантазії про інші часи і місця можуть бути небезпечні. Не чіпляйтеся мертвою хваткою за минуле, і не мрійте про майбутнє так, щоб забувати про сьогодення і випускати з виду ту дивну красу, якою повниться ваше життя, варто лише придивитися. Не живіть повністю в своїй голові, не втрачайте власне життя з виду!
 • Ви часто витрачаєте даремно свій час на очікування появи ідеального, легкого і прямого шляху. Але цього ніколи не трапляється — перш за все тому, що ви забуваєте, що шлях можна створити, лише йдучи по ньому, а не стоячи на місці.
 • Пам ” ятайте, ви ніколи не будете відчувати себе впевненими на всі сто відсотків, як би вам цього не хотілося. Вистачить вірити в те, що для наступного кроку ви потребуєте абсолютної впевненості. Саме цей крок принесе вам ту впевненість у собі, якої ви так потребуєте.
 • Всякі дрібниці з найбільшою легкістю поведуть вас в сторону і зіб’ють з потрібного шляху, якщо тільки ви це дозволите. Вивчіть ваш розпорядок дня і звички, визначте, куди даремно витікає ваш час, і позбавтеся від того, що відволікає вас. Ви лише тоді станете господарем власного життя, коли навчитеся керувати власною концентрацією, і визначати, на чому зосереджувати свою увагу.
 • Втома буває дуже різною — порожньою і безглуздою, або втомою після добре зробленої роботи. І різниця між ними, повірте мені, вельми велика. Життя надто коротке, щоб витрачати її на непотрібну зайнятість. Витрачайте ваш час лише на ту роботу, розваги і людей, які вам дійсно не байдужі. Цінуйте те, на що йде ваша енергія. Концентруйте увагу на те, що для вас важливо, і відпускайте те, що вам ніяк не знадобиться.
 • Ми дуже часто забуваємо про себе. Занадто часто! Пам ” ятайте, ваші потреби і потреби важливі нітрохи не менше, ніж потреби інших людей. Не забувайте про них. Не ігноруйте їх. Бувають часи, коли ви повинні в першу чергу робити те, що потрібно для вас і для вашого життя, а не для когось там ще. Те, що ви любите себе і дбаєте про себе — це не егоїзм, це почуття самозбереження. Ми не можемо віддати те, чого у нас немає. Зробіть своє життя яскравіше і багатше, і у вас буде достатня сил, енергії й ресурсів, щоб ділитися ними з іншими.
 • Часто ви неабияк переменшуєте ваші здібності і досягнення. Пам’ятаєте, як колись ви думали, що у вас нічого не вийде, але ви все ж таки подолали всі труднощі і домоглися бажаного? У вас все вийшло тоді, і зараз вийде. Не дозволяйте життєвим труднощам здолати вам. Цінуйте те, як далеко вам вдалося зайти. Вам багато через що довелося пройти, але все це пішло лише на користь. Ви наполегливий і стійкий, визнайте і цінуйте це.
 • Ваша відповідь на життєві обставини куди важливіше і сильніше, ніж вони самі. Лише мала, крихітна частина вашого життя визначається дійсно неконтрольованими обставинами, більша ж її частина визначається тим, як ви на них реагуєте. Те, яким виграшем обдарує вас життя, в кінцевому підсумку залежить лише від того, як ви розпорядитеся картами, які вона здала.
 • Коли настає час змін, всі ми відчуваємо себе незручно та некомфортно. Це всього лише частина процесу зростання. Повірте, все владнається, треба лише зачекати.
 • Терпіння зовсім не означає, що ви повинні мовчки і покірно зносити всі удари долі. Терпіння — це насамперед уміння зберігати позитивний настрій і зібраність в будь-якій ситуації, разом з тим напружено працюючи над тим, щоб просунути своє життя вперед.
 • Нові, правильні звички не можна створити швидко. Для їх формування нашому розуму і тілу потрібно як мінімум 66 днів. Так що наступні дев’ять тижнів намагайтеся дивитися тільки на світлу сторону свого життя, і ви неодмінно «перепрошєте» ваш мозок, направивши його на позитив. А після застосувати той самий принцип на інші області вашого життя.
 • Сила розуму часто куди сильніше сили тіла, хоч на неї і рідко звертають увагу. Намагайтеся помістити себе в оточення, яке розширити ваш розум. Проводите час з людьми, по-справжньому надихає вас. Читайте книги. Вчіться новому. Ростіть. Ставайте краще. Ви самі вирішуєте, як вчинити з вашим життям.
 • Старі звички і шаблони поведінки важко зламати. Слідкуйте за собою. Ведіть себе послідовно і свідомо. Не давайте своїй поведінці скотитися до проходження старими шаблонами. Токсичні звички і звичні лінії поведінки так і норовлять підкрастися до вас зі spini, коли ви намагаєтеся змінитися на краще. Не дайте їм цього зробити. Будьте зібрані.
 • Іноді варто не доводити свою суперечку до кінця, особливо якщо вам дуже хочеться перемогти в ньому будь-яку ціну. Дії і поведінка говорять куди голосніше слів, так що краще спокійно робіть те, що потрібно, і просувайтеся вперед — нехай ваші результати стануть аргументом для переконання співрозмовника.
 • Якщо ви завжди будете будувати з себе жертву, до вас будуть ставитися відповідним чином. Завжди. Так, життя не завжди справедлива, але це не означає, що вам варто дозволяти минулого визначати ваше майбутнє. Постарайтеся сприймати ваше життя такий, яка вона є, день за днем, і не загубіться у тому, що ви не можете контролювати.
 • Життя не завжди поміщає вас в ті обставини, яких ви хочете. Вона поміщає вас в обставини, які вам потрібні для того, щоб навчитися чомусь новому, стати сильніше… або, скажімо, закохатися.
 • Все і вся навколо можуть стати для вас вчителями — якщо тільки ви будете звертати на них увагу. Знайдіть час для того, щоб поспостерігати і послухати. Знайдіть час для того, щоб навчитися чомусь новому.
 • Не можна перемогти в шахах або життя, рухаючись тільки вперед. Часом для того, щоб зробити ривок уперед, до перемоги, треба відступити назад. Це ідеальна метафора для життя.
 • Найскладніші випробування на вашому шляху одночасно є кращими життєвими уроками. Кожна складна ситуація дає вам можливість краще зрозуміти себе, і покращити ваше життя. Робіть по одному, хоча б невеликого, кроку за раз, і самі не помітите, як опинитеся біля мети.
 • Більшу частину вашого стресу викликаєте ви самі. А наймогутніша зброя проти стресу, що у вас є — це здатність віддавати перевагу певним думкам. Навчіться керувати вашими думками, поки вони не почали керувати вами.
 • Ваш розум завжди буде створювати негативні думки, що б ви не робили. Тому вашою метою повинно стати зовсім не порятунок від усіх негативних думок. Це марно. Ваша мета — змінити те, як ви на них реагуєте. Якщо чесно, самим явним ознакою вашого внутрішнього росту є усвідомлення того, що ті речі, які раніше вичавлювали вас, як ганчірку, більше не викликають у вас занепокоєння, стресу і болю.
 • Спокій — це ваші надздібності. Вміння не виходити з себе і не приймати все близько до серця допомагає вам зберігати ясність розуму і спокій душі. Як тільки ви починаєте цінувати свій внутрішній спокій більше вашої необхідності відповідати на всі підколки і неодмінно бути правим, ви знайдете і внутрішній спокій, і щастя.
 • Часто ви чіпляєтеся за речі, які утримують вас на місці. Якщо ви відчуваєте, що речі, спогади і люди висять на вас тяжким вантажем, позбавляйтеся від того, що вам не потрібно. Життя стає простіше, коли ви позбавляєтеся від сміття, що ускладнює його. Коли ви втрачаєте щось або когось, далеко не завжди це дійсно втрата.
 • Часто ваша «зайнятість» — не більш ніж відмовка. У сучасному світі, повному шуму і непотрібних речей, ви просто зобов’язані створити для себе куточок, в якому ви зможете чути себе та інших. Прийміть спокій і тішу. Вдихніть на повні груди, і вслухайтеся у світ. Будьте там, де ви є, адже це саме те місце, в якому ви повинні бути тут і зараз. Кожен крок і кожен отриманий досвід булі вам необхідні, і ви завжди можете отримати з них хоч щось корисне.
 • Ви занадто часто ігноруєте свій внутрішній голос. Знайдіть для себе час і місце, щоб вслухатися в свій власний голос — голос вашої душі. Занадто багато хто з нас «розчиняються» у натовпі того, що замість голосу своєї душі слухають оглушливий шум навколишнього світу.
 • Ви шукаєте часто схвалення і підтвердження вашої значимості в абсолютно невідповідних джерелах. Ви ніколи не знайдете підтвердження вашої значимості в інших людях — ви можете його знайти лише в собі самих, і лише тоді ви привернете до себе тих, хто вас дійсно гідний. Так що не чекайте, поки хтось скаже вам, який ви хороший і чудовий чоловік. Будьте ним, і визнайте свої сильні сторони. Сенс життя не в одвічному суперництві з кимось ще. В кінцевому підсумку ви змагаєтеся лише з самими собою.
 • Популярність безглузда і марна. Забудьте про неї. Просто робіть те, що потрібно, з усією можливість пристрастю, скромністю і чесністю. Робіть те, що ви робите не заради оплесків, але тому, що це правильно. Багато вияви доброти і ваші найважливіші вчинки залишаться непоміченими ніким, крім вас. Все одно робіть їх. Не для когось. Для себе.
 • Швидше за все, ви не раз захоплювалися людьми, зовсім негідними вашого захоплення. Намагайтеся менше вражають чужими грошима, титулами, вченими званнями та модельною зовнішністю. Нехай краще вас вражає цілісність особистості, щедрість, скромність і доброта.
 • Люди не завжди відкрито говорити вам, що вони відчувають щодо вас, але вони завжди будуть вам це показувати — варто тільки придивитися.
 • Ваші нереалістичні очікування щодо інших людей часто завдають вам зайвій біль. Це не означає, що ви повинні відмовитися від своїх стандартів, але якщо ви не будете чекати від навколишніх занадто багато чого, вони з набагато меншою ймовірністю вас розчарують.
 • Якщо ви завжди будете чекати, що люди будуть поводитись з вами так, як ви робите з ними, рано чи пізно ви розчаруєтеся. Не всі люди настільки добрі і щедрі, як ви.
 • Життя надто коротке, щоб витрачати його на зайві сварки і суперечки. Двічі, тричі подумайте, перш ніж вплутуватися в якусь бійку. Часто внутрішній спокій куди важливіше прагнення неодмінно довести свою правоту. Ви зовсім не зобов’язані брати участь в кожному спорі, в який вас намагаються затягнути. Радійте тому, що у вас є, цінуйте тих людей, хто дійсно цього вартий, і залишайте непотрібну драму в стороні.
 • Ви неминуче залучаєте до себе людей, які думали і поводяться так само, як ви. Так що якщо ви хочете, щоб вас оточували позитивні люди, ви самі повинні бути позитивними. Інакше ви будете лише серед тих, від кого вам захочеться втекти за тридев’ять земель. Так що намагайтеся з усіх своїх сил оточувати себе людьми, які змушують вас викластися на повну. Менше непотрібної драми і токсичних почуттів — менше проблем. Нехай вашою метою стануть позитивні вібрації і наміри.
 • Вам потрібно навчитися бути людянішими (всі ми, якщо чесно, в цьому потребуємо). Не уникайте чужих поглядів. Не ховайтеся за гаджетами. Більше посміхайтеся. Говоріть з людьми про їх і вашого життя. Слухайте їх.
 • Іноді ми підсвідомо дегуманізуємо людей, з якими ми не згодні. Будьте обережні, адже в захваті від своєї власною (очевидною для вас) правотою ми з легкістю можемо обзавестися тими ж рисами, які ми ненавидимо в інших. Те, як ми ставимося до людей, з якими ми не згодні, перш за все говорить про те, що ми знаємо про любов, доброту і співчуття. Кожна людина, що зустрічається на вашому життєвому шляху, чогось боїться, щось любить, і щось втратив. Знайте це. Поважайте це. І будьте добрішими.
 • Погані люди можуть змінитися на краще. І якщо хтось взявся за роботу над собою і почав змінюватися на краще, не згадуйте про його минуле, це зовсім ні до чого. Люди можуть змінитися, можуть стати кращими, ніж вони є, якщо тільки ми будемо в них вірити.
 • Прощення потрібно перш за все не тим, кого ви прощаєте, а вам самим. Воно необхідно для знаходження внутрішнього спокою. Прощайте інших людей, в ніж б вони не були винні перед вами — не тому, що всі вони заслуговують на прощення, але тому, що ви абсолютно точно заслуговуєте спокою. Звільніть себе від вантажу образ і злості, і у вас з’явиться набагато більше часу на себе.
 • Життя що дає вам і щось у вас забирає, постійно і безповоротно. Дивлячись на собі нинішніх, ми з подивом помічаємо, що ми вже давно переросли дещо з того, без чого, як нам здавалось раніше, ми не можемо прожити ні дня, і разом з тім закохані у щось, на що раніше ми б і не глянули. Так що прийміть і зрозумійте невизначеність вашого життя. Вона така, яка є, і з цим нічого не поробиш. І коли в ній відкривається нова глава, ві можете далеко не завжди зрозуміти, що вона — одна з найкращих.
 • Все, що у вас є прямо тут і прямо зараз, може змінитися. Воно може змінитися в будь-який момент. Так що озирніться навколо, і будьте вдячні за ваше життя — таку, яка вона є. За ваше здоров’я, вашу сім’ю, друзів і ваш будинок. Ніщо не триває вічно.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.