Авторські статтіЗдоров'я

Важливі факти, які потрібно знати про депресії та духовні хвороби

На жаль, сьогодні немає одного рішення, що підходить для кожного випадку депресії. Можливо, ця стаття допоможе не тільки подивитися на депресію з іншого боці, але і впоратися з нею.

Одного разу мені пощастило поспілкуватися з шаманом і духовним цілителем одного з племен з Екваторальної Західної Африки. Виявилося, плем’я, що живе в густих джунглях, абсолютно не знає про депресії, яка в сучасному світі зустрічається серед «цивілізованих» людей часто-густо. Дивно, але цим людям навіть складно уявити депресивний стан. Коли науковці з Європи вперше описали тубільцям симптоми цієї хвороби — вони просто розсміялися у відповідь — настільки дивним і смішним їм здався цей недуг. «Як можна бути нещасним, коли у тебе є найбільший дар — життя?» — запитали здивованих дослідників.

У цивілізованому світі психічні розлади для багатьох вже давно стали буденністю. Сьогодні це настільки ємна частина життя, що для боротьби з депресією створена ціла система класифікації для опису, а також окрема галузь медицини для діагностики і лікування. І що в результаті? Насамперед, депресія стала величезною статтею доходу для охорони здоров’я.

Національний інститут психічного здоров’я США на своєму веб-сайті розповідає про різних психічних захворюваннях, в тому числі і депресії. Ресурс докладно описує фактори ризику та способи лікування за допомогою альтернативної медицини. Однак такими методами, швидше, вдасться тимчасово приглушити симптоми емоційного розладу, а не повністю вилікуватися.

«Навіть у найгірших випадках депресія піддається лікуванню. Чим раніше почати курс лікування, тим ефективніше він буде. Як правило, депресія лікується за допомогою медикаментів, психотерапії, або ж комбінації цих двох методів. У разі їх неефективності послабити симптоми, можливо шляхом стимуляції мозку».

Жмені таблеток, дорога і тривала психотерапія та лікування електрошоком. Якщо це основні методи лікування депресії, не дивно, що її вважають практично невиліковною. Сьогодні вирішення цієї проблеми потребує цілісному підході.

Раніше я також страждав від серйозної депресії, того, як людина не тільки зіткнувся з цим захворювання, але і переміг його, впевнений, що ліки за рецептами шаманів допомогли в цьому не тільки мені, але й багатьом іншим людям. А тепер пропоную вашій увазі 4 основних фактом про депресії та інших духовних хворобах, які нещодавно виявили вчені.

Звичайно ж, не варто розцінювати цю статтю як керівництво до дії для тих, кому потрібна медична допомога. Однак я сподіваюся, що після прочитання цього матеріалу багато читачів серйозно задумаються.

  • Традиційні антидепресанти викликають звикання. Їх ефект тимчасовий, і в недалекому майбутньому вони можуть погіршити стан хворого. Також існує теорія, що депресія викликана виключно дисбалансом хімічних речовин у мозку. Так, дійсно, серотонін впливає на наш настрій, але досі не відомо повного механізму появи депресії. Крім цього, велика частина антидепресантів володіють побічними ефектами, що включають також підвищення схильності до скоєння суїциду.
  • Депресію можуть викликати різні фізичні та фізіологічні фактори, оскільки це хвороба не тільки головного мозку. Наприклад, одним з таких чинників, сьогодні вважають запальні процеси в організмі, які можна виправити за допомогою правильного харчування і фізичних навантажень.

«Результати останніх наукових досліджень незаперечно доводять прямий зв’язок між порушення роботи травної системи і діяльністю головного мозку. Високий рівень запальних процесів, як правило, свідчить про те, що імунна система організму знаходиться не в спокійному стані, що значно збільшує ймовірність захворіти депресією» Келлі Броган, доктор медичних наук.

Більш того, підтримання здорової бактеріальної мікрофлори кишечника зменшує ймовірність виникнення депресії.

«Мабуть, нам варто перестати думати про депресії, як про виключно психічному захворюванні. Так, вона має відношення до психології, але таке ж, якщо не менше, відношення вона має до фізіології організму, і до біології в цілому» Джордж Славич, клінічний психолог Каліфорнійського університету в Лос-Анжелесі.

  • У депресії є і духовна складова, яку не можна вилікувати за допомогою сучасної медицини. Духовність не має ніякого відношення до науки, але це не означає, що відразу варто відмахуватися від того, що не вписується в наукову картину світу.

Використовувані шаманами традиційні препарати на рослинній основі дозволяють людині відчути насичену духовну подорож, яка дозволяє розкрити причини психічних захворювань. У деяких випадках, духовні практики, під відповідним зовнішнім контролем, здатні очиститися від впливу негативної духовної енергії на своє життя.

«Нас, людей західної культури, в багатьох випадках просто не вчать, як взаємодіяти з психічними феноменів, з духовним світом, або навіть розпізнавати його прояви» Стефані Марон.

  • Депресія цілком може виявитися своєрідним попередженням для нашого суспільства. Іншими словами, це може бути «перша ластівка», дає зрозуміти, що сучасний світ знаходиться в дисбалансі і наші взаємини з природою стали хворими.

«Шамани важають, що психічні захворювання є духовними кризами. Щоб від них позбутися необхідно, побачити їх такими, які вони є насправді» Стефані Марон.

Такий погляд на духовні захворювання також включає розуміння важливості ритуалів, обрядів і церемоній. Це своєрідний шлях до зрілості душі, який останнім годиною замінений на споживче ставлення до світу.

«Відмова від визначають наше життя ритуалів може стати руйнівним. З духовної точки зору ритуали абсолютно необхідні. Сказати, що в сучасному світі люди потребують ритуалах — нічого не сказати. Ми вже бачили безліч підтверджень, що, без них люди просто нездатні зберігати психічне здоров’я» доктор Малідона Патріс Сома, «Ритуал: Сила, зцілення та спільнота».

Кілька слів наостанок

На жаль, немає одного рішення, що підходить для кожного випадку депресії. Ця хвороба дуже особиста і індивідуальна. Однак варто визнати, що у класичному поданні західної медицини про депресії є видимі прогалини, які тільки зараз починають заповнюватися. Традиційні фармакологічні методи лікування депресії далеко не завжди виявляються ефективними. Тому, варто звернути увагу на альтернативну медицину, яка здатна розширити наше розуміння про депресії.

«Я слідував рекомендаціям своїх лікарів і приймав всі прописані ними препарати. Однак я досить швидко зрозумів, що ні я, ні моя сім’я не готові миритися з побічними ефектами цих препаратів, а також тимим змінами особистості, які вони викликають. Тому я викинув їх у відро для сміття, скасував всі терапевтичні сеанси, і вирішив зцілити собі сам. Це було не просто, але мені це вдалося» Ділан Чарльз.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.