Духовне

Поради, які допоможуть виростити хронічного дармоїда

1. Як можна більше навантажуйте дитину

Дармоїди не тільки змушені платити податки, вони ще й нещасні люди. Адже робота – це прекрасний спосіб самовираження. А улюблена робота і  замість хобі підійде. Психолог Яна Філімонова розповідає, як можна виростити завзятого дармоїда, який на жодному місці довго не витримає або зовсім закине цю справу – працювати.

По-перше, як можна більше навантажуйте дитину. Всі думають, що записуючи доньку чи сина в десять секцій після школи, батьки виховують майбутнього великого начальника, видатного вченого або успішного підприємця. Але це зовсім не так. Насправді надмірна завантаженість в шкільному віці (ще краще починати з дошкільного) виховує кілька дуже важливих для майбутніх безробітних якостей. По-перше, апатія і безвольність. Тому що втомлена дитина просто не має часу зрозуміти, чого хоче вона сама, до чого хотіла би прагнути і які у неї інтереси. До 10 класу вона перетворюється на робота, в кращому випадку – в бунтівного підлітка, який мріє перетворити своє життя в вічне свято непослуху. І досить часто йому це вдається.

По-друге, прокрастинація. Коли змучена дитина розуміє, що після занять з плавання і німецької її чекає домашнє завдання до пізньої ночі, і так повторюється щодня, включаючи вихідні, – вона швидко вчиться використовувати будь-яку вільну хвилинку для того, щоб нічого не робити. ЇЇ організм і перевантажена нервова система намагаються хоч якось зберегти батарейки. Вона максимально розтягує справи, адже варто тільки зробити «домашку» з алгебри, зваляться фізика, англійська та доповідь з історії. Куди поспішати? Потім це переросте в звичку. І відпочивати дитина буде не по п’ять, і не по десять хвилин. І навіть не по тижню.

2. Частіше говоріть, що дитина ніколи не досягне вашого рівня

Це нескладно, якщо мати чи батько, а тим більше обидва, багато чого досягли. Але навіть якщо це не так – школяр або підліток навряд чи здатний бути на одному рівні з дорослою людиною. Так що частіше порівнюйте успіхи дитини з вашими. Особливо вдало вийде, якщо він вибере професію, схожу на вашу, а це часто трапляється в сім’ях, де дорослі конкурують з дітьми.

Не забувайте кидати фразу: А ось я в твоєму віці …

Якщо дитина виграла конкурс, збирається на олімпіаду, отримала «відмінно» за складну роботу – ніби ненароком пригадайте власний успіх, який затьмарить її досягнення. Вам потрібно, щоб дитина відчувала себе вашою невдалою копією, яка ніколи не перевершить оригінал. Це прекрасно знижує мотивацію до чогось прагнути – практично до нуля.

3. Ніколи не хваліть і не заохочуйте. Жодної похвали!

Щоб виховати вічного безробітного, потрібно з дитинства прищепити йому огиду до праці. Перетворіть роботу на ворога.

Не хваліть за «п’ятірки», не дякуйте за виконання домашніх обов’язків, а якщо раптом помітите, що донька чи син стали отримувати задоволення, наприклад, від школи – негайно припиніть це неподобство. Чим жорсткіше, тим краще. Доповідь, кажеш, добре прочитав і всім сподобалося? Ти мені краще скажи, що у тебе там з геометрією. Так і не перездав контрольну? І звичайно, не забувайте підкріплювати власним прикладом.

Регулярно розповідайте, як ви змучені своєю роботою, який гад начальник і з яким задоволенням ви б все кинули. Та не вийде: доводиться всяких паразитів і дармоїдів годувати.

4. Контролюйте і ще раз контролюйте

Жорсткий і безжалісний контроль – запорука успіху у вихованні людини, яка не здатна побудувати кар’єру.

По-перше, розвиває все ту ж апатію. У вас вийде натхненно трудитися, якщо ви знаєте, що за кожним промахом стежать, кожну помилку помітять, а потім ще перепитають десять разів? Ось і у дитини вийде. Залякана і напружена, вона зрозуміє, що її фантазія і інтерес до нового нікому не потрібні. Замість цього потрібна мінімальна кількість помилок. Це вбиває будь яке задоволення від праці.

По-друге, звичка до контролю не дає розвинутися такій шкідливій для безробітного якості, як самоконтроль.
Навіщо структурувати власний час, перечитувати твір, намагатися самому оцінювати свою роботу, коли за тобою обов’язково перевірять і в будь-якому випадку знайдуть, до чого причепитися.

А найголовніше – тотальний контроль повністю пригнічує впевненість в собі. Тому що, контролюючи кожен крок дитини там, де вона вже могла би впоратися сама, батьки повідомляють їй: «Я тобі не довіряю. Без мене ти пропадеш. Ти ні на що не здатний сам». Це прекрасна установка для безробітного!

Застосовуйте ці чотири прийоми регулярно, і успіх гарантований. Ваша дитина як вогню буде уникати будь-яких зусиль, конкуренції, критики, задавить в собі амбіції і стане боятися авторитетних осіб.

Вітаємо, ви виховали відмінного дармоїда!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh