4 королівські пари, котрі були святими

 

Ці чотири королівські пари показують, що святість можлива навіть для тих, хто займає високі позиції в суспільстві.

Історично склалось так, що королів і королев сприймають як гнітючих диктаторів, котрим байдуже на їхній народ та його добробут. Звичайно, що в багатьох випадках по всьому світу так і було, однак у Католицькій Церкві було кілька королівських пар, які правили справедливо і милосердно, а не залізним кулаком.

Пропонуємо до Вашої уваги коротку інформацію про чотирьох таких пар, котрі стали зразковим прикладом для управителів.

1. Св. Стефан І і бл. Гізела угорські

Святий Стефан вважається першим королем Угорщини. Він правив у 1001-1038 рр. і запровадив в країні християнство. Він був особливо хорошим батьком, котрий заохочував своїх дітей зберігати віру. Блаженна Гізела поширювала в Угорщині християнську віру, а коли Стефан помер, вона переселилась до монастиря, де прожила до кінця свого життя.

2. Свв. Генріх ІІ і Кунігунда Люксембурзькі

 

Правитель Священної Римської імперії від 1014 до 1024 року, св. Генріх зробив великі кроки для підтримки Церкви, а також вів особисте життя святості. Кунігунда була близькою порадницею свого чоловіка, а значну частину свого майна роздала бідним.

3. Свв.  Едвін з Нортумбрії та Етельбурга Кентська

 

Св. Едвін був правителем Нортумбрії від 616 до 633 року. Навернувся в християнство, коли одружився з Етельбургою. Св. Беда називав його святим чоловіком. Етельбурга спричинилась до навернення свого чоловіка, а згодом заснувала перший бенедиктинський монастир в Англії.

4. Бл. Карл І Австро-Угорський та слуга Божа Зіта

 

Блаженний Карл був останнім імператором  Австро-Угорщини. Він також був хорошим сім’янином і вірним чоловіком своєї дружини Зіти. Вони були одружені впродовж 11 років, виховували 8 дітей. За день до одруження Карл сказав до Зіти: «А тепер допоможімо один одному дістатися Небес».

Переклад: “Католицький оглядач” за матеріалами Aleteia

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eight + 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh