Війна рф проти України

“Дикі Шершні” розігнали FPV-дрон до 325 км/год

Для зенітних дронів дуже важливим параметром є саме швидкість для того, щоб наздогнати ціль, але яких значень можливо досягти та чи вистачить її

Джерело : Defence Express

Спільнота “Дикі шершні” показали свою чергову розробку, вочевидь зенітний дрон, які зараз активно використовуються для знищення ворожих розвідувальних БПЛА. Цілком можливо, що ця розробка є подальшим розвитком робіт, про які було повідомлено лише місяць тому, коли дрон розігнали до 260 км/год.

Але тепер мова йде про справжній ривок у швидкості – 325 км/год, який був досягнутий дроном невідомої конструкції.

 

Зазначимо, що чим більше швидкість, тим ефективнішим є зенітний FPV-дрон, бо у його оператора є дуже обмежений час для того, що перехопити свою ціль, яку для початку ще необхідно наздогнати. При цьому крейсерська швидкість такого БПЛА, як “Орлан-10” складає близько 110 км/год, а максимальна – 150 км/год.

Водночас у кожної системи є свій максимум і квадрокоптери також мають “скляну стелю” своєї максимальної швидкості. А для цього можливо прослідити, який зараз поточний рекорд швидкості для квадрокоптерів. І станом на вересень 2024 року найспритніший дрон у світі – Peregreen 2, який досяг швидкості 480,23 км/год. Цей рекорд був встановлений у квітні 2024 цього року Люком та Майком Беллами (отець та син) з Південної Африканської Республіки.

Як можливо побачити, на таких швидкостях вже дуже важлива аеродинаміка, тому дрон нагадує ракету. При цьому саме таке рішення не є “ноу-хау”, зокрема ще у січні 2023 року рекорд у 414 км/год належав XLR V3, який був створений Райаном Ладеманном. А перші дрони за такою схемою ентузіасти почали збирати ще років 7-8 тому, досягаючи швидкості 270 км/год.

Водночас дрони, які створені для встановлення рекордів, відрізняються від реальних бойових дронів, зокрема тим, що вони не несуть бойову частину. Також бойовим дронам необхідно розвивати високу швидкість не на декілька секунд, а тримаючи її достатню кількість часу для перехоплення цілі, тобто нести потужнішу, а значить важчу батарею.

Але зрештою вже продемонстрованих можливостей українських зенітних дронів достатньо для ефективного використання на полі бою. Більше того, деякі наявні розробки, наприклад так званий “машинний зір”, чудово доповнюють саме зенітні дрони, бо знімають залежність ефективності від майстерності оператора.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України