До 12 травня 2025 року громади, громадські організації, органи місцевого самоврядування та інші установи з 13 областей України можуть подати заявку на участь у соціальному конкурсі «Час діяти, Нестримні».
Його мета — створення нових адаптивних спортивних просторів для ветеранів і людей з інвалідністю. Загалом планується підтримати 20 проєктів із грантовим фінансуванням до 400 тисяч гривень на кожен, – про це повідомили у прес-релізі компанії МХП
Минулого року відкрили 15 просторів, цього року — ще 20
У 2024 році в межах цієї ініціативи вже було створено 15 адаптивних клубів у різних громадах країни. У 2025-му планується відкрити ще 20 таких локацій, щоб надати більше можливостей для фізичної та психологічної реабілітації тих, хто цього потребує.
Мета — підтримка через спорт
Проєкт охоплює 13 областей України і реалізується за підтримки Міністерства молоді та спорту, Державної установи «Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх”», Фонду імені Федора Шпига, а також Благодійного фонду «МХП-Громаді» в рамках програми «МХП Поруч».
Ветеранське тренування — старт нового етапу
Презентація нового сезону відбулася у форматі тренування для ветеранів, яке включало три адаптивні програми, відповідно до фізичного стану учасників. Такий формат підкреслює персоналізований підхід, що є основою ініціативи.
Цитати представників проєкту:
-
Матвій Бідний, міністр молоді та спорту України:
«Адаптивні клуби — це місця, де ветерани знову відчувають себе частиною спільноти. Це також шлях до створення безбар’єрного суспільства». -
Андрій Ребрина, директор ДУ «Спорт для всіх»:
«Торік 15 клубів стали важливими центрами для підтримки ветеранів. Цього року ми готові підтримати ще 20 ініціатив». -
Павло Мороз, директор департаменту КСВ МХП:
«Адаптивний спорт — це не тільки фізичне навантаження, а й ефективний інструмент повернення до нормального життя». -
Олександр Пахолюк, директор БФ «МХП-Громаді»:
«Навчаємо тренерів за сучасними методиками роботи з ветеранами. У Коломиї, наприклад, простір відкрив ветеран, який сам пройшов реабілітацію». -
Марія Лемберг, директорка фонду ім. Федора Шпига:
«Доступ до послуг і сервісів — це реальний вияв вдячності ветеранам. Ми маємо обмежений час, аби створити потрібну інфраструктуру для їхнього повернення».
Як подати заявку
Податися можуть:
-
Громадські організації, благодійні фонди
-
Органи місцевого самоврядування
-
Комунальні установи
-
Заклади охорони здоров’я
-
Юридичні особи та ФОПи
Які області беруть участь
Заявки приймаються з таких регіонів: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області та місто Київ.
Умови участі
-
Кінцевий термін подачі — 12 травня 2025 року.
-
Оголошення переможців — 26 червня 2025 року.
-
Критерії відбору:
-
Якість та детальність проєкту
-
Наявність приміщення
-
Кваліфікований тренер
-
Активна участь громади
-
Фінансування та підтримка
Кожен із 20 клубів отримає до 600 тис. грн фінансування:
-
200 тис. грн — від держави
-
200 тис. грн — від благодійного фонду
-
200 тис. грн — внесок громади
Ці кошти підуть на ремонт, обладнання та оплату праці тренера. Заняття для ветеранів і людей з інвалідністю будуть безкоштовними.
Заявки на конкурс можна подавати до 12 травня 2025 року на сайті конкурсу. Попередня дата оголошення переможців – 26 червня.