Життя

20 жорстких цитат психолога Михайла Лабковского про здорову любов і неврози

Епатажні цитати психолога Михайла Лабковского, які викликали безліч суперечок.

20 жестких цитат психолога Михаила Лабковского о здоровой любви и неврозах

Байдужих немає: хтосб їх повністю бере, хтось з обуренням відкидає. І для тих, і для інших його слова мають величезну силу. В їх основі «здоровий цинізм» і багаторічний досвід.

1. Здорова людина не хоче вийти заміж. Перше, що ви повинні зробити, — це перестати хотіти вийти заміж. Іншими словами, якщо ви хочете вийти заміж, вам треба перестати про це думати, знецінити саму ідею.

2. Запорука щасливого сімейного життя, шлюбу і сексу з одним партнером тільки в одному — в стабільній психіці. Не вчинки, не компроміси — це все пряма дорога до кардіолога або онколога. Коли у людини стабільна психіка, вона може прожити з одним партнером все життя. І любити його одного.

3. Людей не люблять за те, що вони прогинаються. Жінка для чоловіка стане просто порожнім місцем, якщо про неї не можна сказати, хто вона, що вона і що вона любить на сніданок. Парадокс полягає в тому, що стервозних жінок чоловіки просто обожнюють.

4. Причина жіночих проблем не в тому, що він веде себе як козел. Причина в тому, що у неї є невроз, який вимагає виходу. І для цього виходу потрібен певний спосіб та відносини, в яких вона могла б страждати. Тому вона спеціально вступає в такі відносини, тому що у неї з дитинства є психічна потреба в цьому.

5. Ми міряємо любов рівнем страждання. А здорова любов — це про те, наскільки ти щасливий.

6. Коли стюардеса демонструє вам рятувальні засоби, що вона говорить про кисневі маски? «Якщо ви подорожуєте з дитиною, забезпечте маскою спочатку себе, потім дитину». У цьому вся фішка. Всі намагаються допомогти дитині, залишаючись абсолютним психом. Так це не працює. Якщо хочете, щоб дитині було добре, зробіть спочатку щось зі своєю головою.

7. Чоловіки так влаштовані, що ще з часів своєї матері підходять тільки до тих, хто очима дає їм схвалення. Здоровий чоловік — як дитина. Він підходить, коли жінка посміхається йому, дивиться йому в очі…

8. Здорові люди завжди обирають себе, а невротики — відносини в збиток собі, і в цьому головна різниця.

9. Жінка ніколи не повинна терпіти у відносинах те, що їй не подобається. Вона повинна відразу про це говорити, і якщо чоловік не змінюється, вона повинна з ним розлучитися.

10. Чоловікам, як дітям, подобається, коли у жінки є характер.

11. Якщо людина іншій людині замінює весь світ, це означає, що свого світу у нього просто немає.

12. Самотність — це не відсутність любові навколо. Це відсутність інтересу до себе, причому з дитинства.

13. Щодо пошуку партнера скажу, а кого шукати? Єдина якість, яке може бути у твого партнера, — це те, що він тебе чіпляє. Все інше не грає ніякої ролі взагалі. Якщо ти його любиш, переживаєш за нього, хвилюєшся — тоді немає ніяких «планок».

14. Що треба зробити, щоб вийти заміж? А всього-навсього треба зробити тільки одне — бути самою собою. Цього достатньо. І люблять в принципі тільки за це.

15. Ви знаєте, у чому принципова різниця між здоровою людиною і невротиком? Здорова людина теж страждає, але від реальних історій. А невротик страждає від вигаданих історій. А якщо страждань не вистачає, він ще догоняється улюбленим Кафкою, Достоєвським і пляшкою.

16. Якщо вам не подобається, як веде себе чоловік, не треба шукати виправдань його поведінки. Ситуація, в якій «він не передзвонив», для здорової дівчини означає кінець відносин, для нездорової — початок любові.

17. Як сказав письменник Крістофер Баклі (автор роману Thank you for smoking, є ще такий фільм), не треба їсти в ресторані під назвою «Як у мами» і лягати в ліжко з жінкою, у якої більше проблем, ніж у тебе.

18. Скромність нікого не прикрашає. В силу закомплексованості, невпевненості і низької самооцінки дівчина живе без сексу і стосунків не тому, що вона страшна, а тому, що вона погано до себе ставиться. Завдання психолога — позбавити її від цього.

19. Сімейна терапія – це розлучення. Тільки один вид сімейної терапії вважаю дійсно корисним – посередництво психолога при розлученні. Але саме його в Росії не практикують.

20. Єдиний час у житті людини, коли вона об”єктивно залежна і коли її можна вважати заручником – це дитинство та залежність від батьків. Триває порівняно не довго. В інших випадках перебування в будь-яких відносинах є вибір дорослої людини.

У Бібліотеці «Головна думка» ви можете прочитати огляд по книзі відомого сімейного психолога Гері Чепмена «п’ять мов любові», у якій він розповідає про свою методику збереження шлюбу.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України