Цьогоріч український День вишиванки підтримають у більш ніж 50 країнах світу, тим часом як на Батьківщині це свято досі не затвердили офіційно.
Нещодавно організатори свята, як і минулого року, звернулись до Президента України Петра Порошенка з пропозицією затвердити третій четвер травня офіційним щорічним Всесвітнім днем вишиванки, тобто зробити його святом державного значення.
“Минулого року Президент почув наш заклик і одягнув сорочку, але не підписав указ. Та наш оргкомітет засновників свята?Леся Воронюк, Олександр Ткачук, Михайло Павлюк, Сергій Бостан, Ірина Чорна, Оксана Добржанська не покладає рук і цьогоріч знову звертається та робить усе, аби Президент почув нас”, — прокоментував Олександр Ткачук.
До речі, якщо Ви ЗА присвоєння Дню вишиванки статусу державного свята, підпишіть петицію на сайті офіційного представництва Президента України.
Дата обрана з кількох причин. По-перше, важливо, аби Всесвітній день вишиванки завжди проходив у будень, щоби провести акцію не заради параду чи показухи, а щоби продемонструвати, що вишиванка — органічна складова життя та культури українців.
По-друге, на цей день не припадають передвеликодній піст і сам Великдень, тому можна влаштовувати народні гуляння і не суперечити релігійним принципам багатьох громадян.
По-третє, цього дня не відзначають інших державних свят, тому саме на вишитій сорочці як на одній з вагомих складових української культури, історії та мистецтва, можна сконцентрувати просвітницьку й виховну роботу. І врешті-решт, це теплий день, коли можна вийти на вулицю лише у вишиванці без верхнього одягу.
Цьогоріч 19 травня (саме на цю дату випадає третій четвер місяця) вишиванки одягнуть у Грузії, Чехії, Німеччині, США, Канаді, Литві, Латвії, Польщі, Казахстані, Росії, Франції, Румунії, Словаччині, Фінляндії, Норвегії. Долучились до акції навіть такі далекі від України держави, як Таїланд, Мексика, Шотландія, Єгипет, Південна Африка, Португалія, Ізраїль, Аргентина, Бразилія.