Фотографії містечок, про які замовчують путівники

Здавалося б, ми знаємо все про нашу планету. Однак навіть в найпопулярніших туристичних місцях можна відкрити по-справжньому дивовижні куточки — як створені самою природою, так і зведені руками людини.

Голос українською зібрав для вас 17 крутих містечок, про яких ви, напевно, ще не чули. А один дуже цікавий бонус чекає вас в кінці статті.

17. Амфітеатр у Пулі, Хорватія

Однією з найвідоміших визначних пам’яток Італії є римський Колізей. Однак у хорватському місті Пулі є не менш красивий амфітеатр. Він був побудований з дерева, а потім перебудований з каменю в I столітті н. е.., вміщав до 23 тис. осіб і використовувався для масових видовищ. У V столітті з забороною гладіаторських боїв споруда стала поступово руйнуватися і розграблятися. У Середньовіччі арену пристосували для випасу худоби, ярмарків та лицарських турнірів, а в XX столітті — для військових церемоній, парадів, театральних постановок.

16. Печера Шондонг, В’єтнам

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

Печера була відкрита в 1991 році, проте її вивчення почалося в 2009-му, а організовані групи туристів стали пускати зовсім недавно. Шондонг називають найбільшою печерою у світі її протяжність-понад 9 км, а висота склепінь така, що під ними легко міг би поміститися 40-поверховий хмарочос!

Печера утворилася через розмиття вапнякової гірської породи, і тепер всередині неї є своя екосистема з річкою та водоспадом, унікальними рослинами, тваринами, сталактитами і так званими печерними перлинами — кам’яними утвореннями з кальциту, які формувалися на піску під впливом води протягом сотень років.

15. Дзвіниця на озері Резія, Італія

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

Озеро Резія утворилося в 1950 році в результаті будівництва гідроелектростанції і дамби і затоплення двох сіл. Над поверхнею водоймища височіє дзвіниця, збудована ще у XIV столітті. У зв’язку з зміною рівня води над озером періодично можна побачити тільки верхівку вежі з годинником. Із-за сильних вітрів на озері піднімаються хвилі, тому містечко подобається серферам.

Влітку навколо дзвіниці можна покататися на катері, а з приходом морозів туристи можуть дійти до вежі прямо по льоду. Крім того, за легендою, тут все ще можна почути дзвін, хоча самі дзвони зняли з вежі ще до затоплення.

14. Менгіри Калланиша, Шотландія

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

Мабуть, найбільш розрекламованою кам’яною спорудою Великобританії є Стоунхендж. Однак загадковий Калланіш на острові Льюїс в Шотландії вчені називають найбільшим пам ” ятником мегалітичної культури. Це 13 монументів і груп вертикально встановлених, буквально виросли з землі каміння заввишки до 5 метрів, утворюють кола. За межами кола встановлені камені у формі, що нагадує кельтський хрест, вказує кінцями на сторони світу. За однією версією, ці менгіри не що інше, як гігантський місячний календар, іншою — стародавнє обрядове місце.

13. Природний міст Пон-д’арк, Франція

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

Далеко від жвавих міських вулиць на півдні Франції в містечку Пон-д’арк розташовується природний міст з аналогічною назвою. Він височіє над річкою Ардеш, яка і вимила в скелястій породі за сотні років значно арку заввишки 50 метрів і шириною 60 метрів. Тут напрочуд тихо і спокійно, в літній період проходять змагання з веслування на каное. А недалеко від моста знаходиться історичний пам’ятник пам’ять — стародавня печера Шові з наскальними малюнками віком до 30 тис. років!

12. Мадаін-Саліх, Хегра, Саудівська Аравія

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

Порівняно з йорданською Петрою археологічний комплекс Мадаин-Саліх не так широко відомий, хоча він є найдавнішою спорудою Саудівської Аравії віком близько 2 000 років. Цей історичний місто-пам’ятник пам’ять включає 111 скельних поховань, vaiges, житлових приміщень, храмів і гідротехнічних споруд стародавнього набатейського міста Хегра, колишнього колись центром торгівлі. Всі споруди прикрашають скульптури, барельєфи, наскальні написи.

11. Озеро Ельтон, Волгоградська область, Росія

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

Площа цієї чудової солоної водойми -150 кв. км, що робить його найбільшим мінералізованих озером в Європі. Його глибина не перевищує 7-10 см влітку і 1,5 м весною. Воно є найважливішим пунктом міграції куликів і журавлів, приваблює туристів незвичайними соляними пейзажами і бальнеологічними властивостями. Ельтонскій природний парк, на території якого розташоване озеро, є домівкою для кількох сотень видів рослин і тварин, у тому числі унікальних.

10. Кафедральні ущелини, національний парк «Пурнулулу», Австралія

https://www.instagram.com/p/BWc-BSNlhl3/

Національний парк «Пурнулулу», внесений до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, рясніє смугастими гірськими кручами з пісковика, озерами, тут унікальна флора і фауна. На його території розташовується величезна кількість ущелин, одне з наймальовничіших — Кафедральне, що представляє собою справжній природний амфітеатр з приголомшливою акустикою.

9. «Лабіринт Орта», Іспанія

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

«Лабіринт Орта» — історичний і найстаріший парк в Барселоні, який був закладений наприкінці XVIII століття як неокласичний сад. Це місце, багате живоплотами, клумбами, альтанками, каналами, було улюбленим для проведення культурних і общественных заходів. Сьогодні в парк може потрапити невелике число відвідувачів у день.

8. Каплиця Сен-Мішель д ‘ Егіль, Франція

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

У невеликому містечку Ле-Пюї-ан-Веле на півдні Франції, на вершині стрімкої 90-метрової скелі є капличка, збудована в 962 році! До цього року на скелі перебували язичницький дольмен і давньоримське святилище, і в цілому всі перекази називають скелю священним місцем. Каплиця унікальна не тільки своїм розташуванням, але й фресками, мозаїками, розписами, які за всю історію жодного разу не реставрували.

7. Блакитний ставок Біей, Японія

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

Блакитний ставок в префектурі Хоккайдо був створений після будівництва дамби як частина системи контролю процесів ерозії та захисту прилеглих районів від селів. Незвичайний біло-бірюзовий колір води викликаний природної роботою мінералів і може змінюватися в залежності від погодних умов і кута зору. А що стирчать з води висохлі стовбури дерев тільки додають пейзажу фантастичності. Довгий час цей природний об’єкт був закритий для відвідувань і ставши доступний всього кілька років тому.

6. Затока Духів, міс Реінга, Нова Зеландія

https://www.instagram.com/p/BWmqUPEAOa3/

Мис Реінга — північний край півострова Аупоурі в Новій Зеландії. Недалеко від берега вирують небезпечні хвилі, а на горі стоїть маяк, освічуючи все навколо спалахом кожні 26 секунд. На схід від мису розташований відокремлений пляж з блідо-рожевим піском. Місцеві аборигени вірили, що душа після смерті відправляється саме на цей пляж, щоб зробити останній ривок перед зануренням у потойбічний світ. Тому цей мис вважається священним і відвідувачам забороняється перебувати. Дістатися на місу досить складно, так як дорога частково пролягає через сипучі піски, тому краще відправлятися з організованою групою туристів.

5. Мечеть Тін Мал, Марокко

Mosquée Tinmal : un #patrimoine #marocain aux environs de #marrakech

A post shared by Dawood Iphone Only (@daw_wood) on

Мечеть Тін Мал була побудована в 1156 році на честь засновника династії Альмохадів і є однією з двох мечетей в Марокко, відкритих для немусульман. Її відрізняє дивовижна архітектура, і з 1995 року мечеть входити в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Хоч мечеть розташована в гірському селі всього в 100 км від Марракеша, рідкісній турист знає про це красиве містечко

4. Мерое, Судан

https://www.instagram.com/p/BWx4unkh0IW/

Мерое — це стародавнє місто на території сучасного Судану, столиця нубійського царства Куш, що зародилася ще в VIII столітті до н. е. Тут можна глянути на безліч пірамід, в яких проводилися поховання знатних осіб, залишки палацових стін, де коронували царів, а також купальні, храми. На шкода, до III столітті до н. е. місто прийшов в занепад і від нього залишилися тільки руїни. Весь комплекс внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, проте мало хто знає про це містечку, відвідуючи виключно пам’ять пам’ятники Стародавнього Єгипту.

3. Лас-Позас, Хілітла, Мексика

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

Лас-Позас — це справжній райський сад з сюрреалістичними скульптурами і фантастичними ландшафтами покинутого міста, які почав створювати в 60-70-х роках XX століття скульптор Едвард Джеймс. Це нереальний коктейль із штучних споруд, буйної рослинності, тропічних квітів, водоспадів і невеликих ставків, де не зустрінеш чітких ліній, простих форм або закінчених конструкцій і буквально все вражає і змушує мріяти.

2. Лагуна Гіола і Мармуровий пляж, Тасос, Греція

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

На грецькому острові Тасос, відокремленому від кромки моря кам’янистим бордюром, знаходиться невеликий природний басейн у формі краплі з чистісінькою водою, іменований Сльозою Афродіти. За легендою, його створив Зевс для купання богині краси. Немов покривалом, з одного боку басейн прикритий кам’янської янистим схилом, з якої можна стрибати у воду, але будьте обережні — глибина всього 3 метри! Незнайомому з місцевістю туристу знайті лагуну Гиола буде досить проблематично, але краєвиди, що відкриваються на світанку, стояти пошуків!

На тому ж острові Тасос знаходиться унікальний Мармуровий пляж з чистою блакитною водою і білим мармуровим піском. Поєднання просто приголомшливе! Але дорога до цього містечка досить важка, так і пляжі практично дикі, так що доведеться запастися провізією і терпінням, але подорож того варта!

1. Еллідаей, Ісландія

https://www.instagram.com/p/BI7i8SPBA5H/

Еллідаей — один з Вестманских островів біля південного узбережжя Ісландії. Це ідеальне місце, щоб побути на самоті і не чути шуму сусідів, тому що тут варто лише один будинок, побудований ще в 1953 році. Постійного населення на острові немає, але туристи приїжджають сюди порибалити, пополювати за тупиками і попаритися в сауні в будиночку.

Бонус: Справжня Атлантида

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

Ось вже майже 2 тисячоліття ведуться пошуки легендарної Атлантиди, яка пішла під воду приблизно 9 тис. років тому. Вчені називають до 50 точок, де її шукати. Тому поки що в жодному путівнику ви не зустрінете інформації про точне місцезнаходження цього легендарного міста-держави. Але, як тільки ми його дізнаємося, обов’язково розповімо вам!

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 − ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh