Авторські статтіФотогалерея

Фотографії містечок, про які замовчують путівники

Здавалося б, ми знаємо все про нашу планету. Однак навіть в найпопулярніших туристичних місцях можна відкрити по-справжньому дивовижні куточки — як створені самою природою, так і зведені руками людини.

Голос українською зібрав для вас 17 крутих містечок, про яких ви, напевно, ще не чули. А один дуже цікавий бонус чекає вас в кінці статті.

17. Амфітеатр у Пулі, Хорватія

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

Однією з найвідоміших визначних пам’яток Італії є римський Колізей. Однак у хорватському місті Пулі є не менш красивий амфітеатр. Він був побудований з дерева, а потім перебудований з каменю в I столітті н. е.., вміщав до 23 тис. осіб і використовувався для масових видовищ. У V столітті з забороною гладіаторських боїв споруда стала поступово руйнуватися і розграблятися. У Середньовіччі арену пристосували для випасу худоби, ярмарків та лицарських турнірів, а в XX столітті — для військових церемоній, парадів, театральних постановок.

16. Печера Шондонг, В’єтнам

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

Печера була відкрита в 1991 році, проте її вивчення почалося в 2009-му, а організовані групи туристів стали пускати зовсім недавно. Шондонг називають найбільшою печерою у світі її протяжність-понад 9 км, а висота склепінь така, що під ними легко міг би поміститися 40-поверховий хмарочос!

Печера утворилася через розмиття вапнякової гірської породи, і тепер всередині неї є своя екосистема з річкою та водоспадом, унікальними рослинами, тваринами, сталактитами і так званими печерними перлинами — кам’яними утвореннями з кальциту, які формувалися на піску під впливом води протягом сотень років.

15. Дзвіниця на озері Резія, Італія

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

Озеро Резія утворилося в 1950 році в результаті будівництва гідроелектростанції і дамби і затоплення двох сіл. Над поверхнею водоймища височіє дзвіниця, збудована ще у XIV столітті. У зв’язку з зміною рівня води над озером періодично можна побачити тільки верхівку вежі з годинником. Із-за сильних вітрів на озері піднімаються хвилі, тому містечко подобається серферам.

Влітку навколо дзвіниці можна покататися на катері, а з приходом морозів туристи можуть дійти до вежі прямо по льоду. Крім того, за легендою, тут все ще можна почути дзвін, хоча самі дзвони зняли з вежі ще до затоплення.

14. Менгіри Калланиша, Шотландія

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

Мабуть, найбільш розрекламованою кам’яною спорудою Великобританії є Стоунхендж. Однак загадковий Калланіш на острові Льюїс в Шотландії вчені називають найбільшим пам ” ятником мегалітичної культури. Це 13 монументів і груп вертикально встановлених, буквально виросли з землі каміння заввишки до 5 метрів, утворюють кола. За межами кола встановлені камені у формі, що нагадує кельтський хрест, вказує кінцями на сторони світу. За однією версією, ці менгіри не що інше, як гігантський місячний календар, іншою — стародавнє обрядове місце.

13. Природний міст Пон-д’арк, Франція

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

Далеко від жвавих міських вулиць на півдні Франції в містечку Пон-д’арк розташовується природний міст з аналогічною назвою. Він височіє над річкою Ардеш, яка і вимила в скелястій породі за сотні років значно арку заввишки 50 метрів і шириною 60 метрів. Тут напрочуд тихо і спокійно, в літній період проходять змагання з веслування на каное. А недалеко від моста знаходиться історичний пам’ятник пам’ять — стародавня печера Шові з наскальними малюнками віком до 30 тис. років!

12. Мадаін-Саліх, Хегра, Саудівська Аравія

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

Порівняно з йорданською Петрою археологічний комплекс Мадаин-Саліх не так широко відомий, хоча він є найдавнішою спорудою Саудівської Аравії віком близько 2 000 років. Цей історичний місто-пам’ятник пам’ять включає 111 скельних поховань, vaiges, житлових приміщень, храмів і гідротехнічних споруд стародавнього набатейського міста Хегра, колишнього колись центром торгівлі. Всі споруди прикрашають скульптури, барельєфи, наскальні написи.

11. Озеро Ельтон, Волгоградська область, Росія

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

Площа цієї чудової солоної водойми -150 кв. км, що робить його найбільшим мінералізованих озером в Європі. Його глибина не перевищує 7-10 см влітку і 1,5 м весною. Воно є найважливішим пунктом міграції куликів і журавлів, приваблює туристів незвичайними соляними пейзажами і бальнеологічними властивостями. Ельтонскій природний парк, на території якого розташоване озеро, є домівкою для кількох сотень видів рослин і тварин, у тому числі унікальних.

10. Кафедральні ущелини, національний парк «Пурнулулу», Австралія

https://www.instagram.com/p/BWc-BSNlhl3/

Національний парк «Пурнулулу», внесений до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, рясніє смугастими гірськими кручами з пісковика, озерами, тут унікальна флора і фауна. На його території розташовується величезна кількість ущелин, одне з наймальовничіших — Кафедральне, що представляє собою справжній природний амфітеатр з приголомшливою акустикою.

9. «Лабіринт Орта», Іспанія

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

«Лабіринт Орта» — історичний і найстаріший парк в Барселоні, який був закладений наприкінці XVIII століття як неокласичний сад. Це місце, багате живоплотами, клумбами, альтанками, каналами, було улюбленим для проведення культурних і общественных заходів. Сьогодні в парк може потрапити невелике число відвідувачів у день.

8. Каплиця Сен-Мішель д ‘ Егіль, Франція

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

У невеликому містечку Ле-Пюї-ан-Веле на півдні Франції, на вершині стрімкої 90-метрової скелі є капличка, збудована в 962 році! До цього року на скелі перебували язичницький дольмен і давньоримське святилище, і в цілому всі перекази називають скелю священним місцем. Каплиця унікальна не тільки своїм розташуванням, але й фресками, мозаїками, розписами, які за всю історію жодного разу не реставрували.

7. Блакитний ставок Біей, Японія

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

Блакитний ставок в префектурі Хоккайдо був створений після будівництва дамби як частина системи контролю процесів ерозії та захисту прилеглих районів від селів. Незвичайний біло-бірюзовий колір води викликаний природної роботою мінералів і може змінюватися в залежності від погодних умов і кута зору. А що стирчать з води висохлі стовбури дерев тільки додають пейзажу фантастичності. Довгий час цей природний об’єкт був закритий для відвідувань і ставши доступний всього кілька років тому.

6. Затока Духів, міс Реінга, Нова Зеландія

https://www.instagram.com/p/BWmqUPEAOa3/

Мис Реінга — північний край півострова Аупоурі в Новій Зеландії. Недалеко від берега вирують небезпечні хвилі, а на горі стоїть маяк, освічуючи все навколо спалахом кожні 26 секунд. На схід від мису розташований відокремлений пляж з блідо-рожевим піском. Місцеві аборигени вірили, що душа після смерті відправляється саме на цей пляж, щоб зробити останній ривок перед зануренням у потойбічний світ. Тому цей мис вважається священним і відвідувачам забороняється перебувати. Дістатися на місу досить складно, так як дорога частково пролягає через сипучі піски, тому краще відправлятися з організованою групою туристів.

5. Мечеть Тін Мал, Марокко

https://www.instagram.com/p/BRy2H6NAaAK/

Мечеть Тін Мал була побудована в 1156 році на честь засновника династії Альмохадів і є однією з двох мечетей в Марокко, відкритих для немусульман. Її відрізняє дивовижна архітектура, і з 1995 року мечеть входити в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Хоч мечеть розташована в гірському селі всього в 100 км від Марракеша, рідкісній турист знає про це красиве містечко

4. Мерое, Судан

https://www.instagram.com/p/BWx4unkh0IW/

Мерое — це стародавнє місто на території сучасного Судану, столиця нубійського царства Куш, що зародилася ще в VIII столітті до н. е. Тут можна глянути на безліч пірамід, в яких проводилися поховання знатних осіб, залишки палацових стін, де коронували царів, а також купальні, храми. На шкода, до III столітті до н. е. місто прийшов в занепад і від нього залишилися тільки руїни. Весь комплекс внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, проте мало хто знає про це містечку, відвідуючи виключно пам’ять пам’ятники Стародавнього Єгипту.

3. Лас-Позас, Хілітла, Мексика

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

Лас-Позас — це справжній райський сад з сюрреалістичними скульптурами і фантастичними ландшафтами покинутого міста, які почав створювати в 60-70-х роках XX століття скульптор Едвард Джеймс. Це нереальний коктейль із штучних споруд, буйної рослинності, тропічних квітів, водоспадів і невеликих ставків, де не зустрінеш чітких ліній, простих форм або закінчених конструкцій і буквально все вражає і змушує мріяти.

2. Лагуна Гіола і Мармуровий пляж, Тасос, Греція

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

На грецькому острові Тасос, відокремленому від кромки моря кам’янистим бордюром, знаходиться невеликий природний басейн у формі краплі з чистісінькою водою, іменований Сльозою Афродіти. За легендою, його створив Зевс для купання богині краси. Немов покривалом, з одного боку басейн прикритий кам’янської янистим схилом, з якої можна стрибати у воду, але будьте обережні — глибина всього 3 метри! Незнайомому з місцевістю туристу знайті лагуну Гиола буде досить проблематично, але краєвиди, що відкриваються на світанку, стояти пошуків!

На тому ж острові Тасос знаходиться унікальний Мармуровий пляж з чистою блакитною водою і білим мармуровим піском. Поєднання просто приголомшливе! Але дорога до цього містечка досить важка, так і пляжі практично дикі, так що доведеться запастися провізією і терпінням, але подорож того варта!

1. Еллідаей, Ісландія

https://www.instagram.com/p/BI7i8SPBA5H/

Еллідаей — один з Вестманских островів біля південного узбережжя Ісландії. Це ідеальне місце, щоб побути на самоті і не чути шуму сусідів, тому що тут варто лише один будинок, побудований ще в 1953 році. Постійного населення на острові немає, але туристи приїжджають сюди порибалити, пополювати за тупиками і попаритися в сауні в будиночку.

Бонус: Справжня Атлантида

17 крутейших местечек, о которых бессовестно умалчивают путеводители

Ось вже майже 2 тисячоліття ведуться пошуки легендарної Атлантиди, яка пішла під воду приблизно 9 тис. років тому. Вчені називають до 50 точок, де її шукати. Тому поки що в жодному путівнику ви не зустрінете інформації про точне місцезнаходження цього легендарного міста-держави. Але, як тільки ми його дізнаємося, обов’язково розповімо вам!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України