Здоров'я

1,5 тисячі оглядів і 25 населених пунктів: перші результати проєкту «Лікар для села» з виїздом медмобіля

У Вінницькій області завершився пілотний етап соціальної ініціативи «Лікар для села». Медмобіль, облаштований реактивами та медичним обладнанням, з кількома лікарями об’їхав 25 населених пунктів Вінниччини. Усього огляд пройшли близько 1,5 тисячі мешканців регіону. 

Під час прийомів у “мобільній лікарні” місцеві мешканці могли отримати консультації УЗД-спеціалістів, терапевтів, офтальмолога. На рекомендації останнього був найбільший попит – пацієнти могли одразу після консультації отримати за призначенням лікаря окуляри. 

«Прийшла поміряти тиск та здати кров на цукор, адже хворію на діабет вже багато років, – говорить Катерина Тригун з с. Клебань Вінницької області. – Пройшла обстеження та навіть отримала окуляри. Хотілося б, щоб такі медмобілі частіше бували у нашому селі. Нам дуже потрібне якісне медичне обслуговування».

Загалом офтальмологи оглянули 814 людей (з них 800 отримали окуляри), УЗД-спеціалісти – 417 осіб, а терапевти проконсультували 554 мешканці регіону.

«Маю багато хронічних захворювань, тому потребую систематичного медичного огляду, – розповідає Лідія Шестопалько з с. Клебань. – Щоб пройти медогляд чи здати аналізи, їжджу в лікарню у Тульчині. Останнього разу була там двічі, хотіла пройти УЗІ, та жодного разу не вийшло. А тут зроблю все в одному місці, – і діагностику органів пройду за призначенням лікаря, і отримаю медикаменти для лікування».

З 2 січня медмобіль їздитиме селами й невеликими містечками Київської області, у планах – масштабування також на Хмельницьку й інші області.

«Повномасштабна війна ускладнила й так нелегкий процес отримання якісної медичної допомоги: від вчасних обстежень, діагностування хвороб до лікування населення. Тож такі виїзди медмобілів допомагають підтримати медичну систему країни в цілому. Прогнозуємо, що подібні проєкти матимуть місце й після перемоги. Адже це – можливість зменшити тиск на районні та обласні лікарні, але водночас підтримати здоров’я населення. Тому разом з партнерами будемо продовжувати й масштабувати ініціативу “Лікар для села”», – коментує Павло Мороз, директор Департаменту корпоративної соціальної відповідальності компанії МХП. 

За сприяння якої та за підтримки Благодійного фонду «МХП-Громаді» й міжнародних партнерів MOAS, RMH Latvija та Благодійного фонду Оксани Дмитрієвої вдалося втілити ініціативу в життя. Окрему подяку БФ «МХП-Громаді» також висловлює Фонду «Підтримую Добрі Справи», який передав естафету медичного проєкту з Черкаської до Вінницької області.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України