15 корисних вправ для лікування і профілактики варикозу

Варикозне розширення вен — хвороба, якої сьогодні схильні жінки будь-якого віку. Комплекс слід повторювати двічі на день, однак його необов’язково виконувати повністю – можна розбити на частини. Перед заняттями не довго присядьте навпочіпки, кожну вправу повторюйте 4-8 разів (якщо не передбачено інше).

Не перестарайтеся: якщо ви погано себе відчуваєте, кількість повторів можна скоротити. Головне – робити все правильно.

Вправи стоячи

• Встаньте прямо, стопи на прямій лінії. Піднімайтеся на носки і повільно опускайтеся. Повторіть 20-30 разів. Тепер розведіть шкарпетки нарізно, а п’яти поставте разом. Знову 20-30 підйоми на носки. Повторіть ті ж самє зі зведеними шкарпетками і розведеними в ятами.

15 полезных упражнений для лечения и профилактики варикоза

• Походіть на місці, не відриваючи носків від підлоги.

• Ноги разом, руки по швах. На повільному видиху відводите плечі назад. На вдиху розслабте їх і нахиляйте голову вперед.

• Вихідне положення – те ж. На вдиху підніміть руки вгору і встаньте на шкарпетки. На видиху – поверніться у вихідне положення.

• Вихідне положення – те ж. На вдиху підніміть руки вгору і встаньте на шкарпетки. На видиху підніміть ногу так, щоб ви опинилися в позі «ластівка». Те ж – іншою ногою.

15 полезных упражнений для лечения и профилактики варикоза

Вправи лежачі на спині

• Зігніть ноги в колінах і крутите педалі уявного велосипеда.

• Зігніть ноги в колінах, стопи покладіть на сидіння стільця. По черзі згинайте і розгинайте то праву, то ліву ступню.

• Вихідне положення – ті ж. Обертайте стопами і гомілками вліво-вправо, не відриваючи їх від стільця.

• Руки – уздовж тіла. Підніміть прямі ноги вгору, пообертайте стопу вліво-вправо, потім – від собі і на собі.

• Ноги разом. Повільно встаньте в стійку на лопатках, розведіть ноги, помахайте ними і поверніться у вихідне положення.

• Ноги разом. На вдиху зігніть ліву ногу і підтягніть коліно до грудей. На видиху випряміть її вертикально вгору і опустіть. Повторіть правою ногою.

• Не відриваючи стоп від підлоги, зігніть ноги в колінах, руки покладіть на стегна. На вдиху піднімайте голову і корпус, руками тягніться до колін або за них. На видиху повільно поверніться у вихідне положення.

• Руки по швах вздовж тіла, зігніть ноги в колінах, не відриваючи стопи від підлоги. Повільно видихаючи, втягуйте живіт, вдихаючи – надувайте його.

15 полезных упражнений для лечения и профилактики варикоза

Вправи лежачі на боці

• Спочатку вправи виконуються на лівій, потім на правій.
Ноги прямі. Спираючись на ліву руку, поставте праву стопу на підлогу перед лівим коліном і візьміть правою рукою гомілку. Зігніть ліву стопу на себе і підніміть ліву ногу. Повільно опустіть. Виконуйте 5-10 разів.

• Ноги прямі, спирайтеся на лівий лікоть, долоні обох рук на підлозі. Зігніть ліву ногу, а праву витягніть вперед і зігніть в стопі, як можна далі потягнувши кінчики пальців на собі. Напружуючи ноги, підніміть праву вгору, потім повільно опускайте її, альо не кладіть на підлогу. Повторіть 10-15 разів.

Важливо!

Багато вважають варикозне розширення вен виключно косметичним дефектом, який приносити жінкам масу дискомфорту. Однак це неправильна точка зору. Варикоз має властивість прогресувати і надалі може привести до появи набряків, запалень і навіть трофічних виразок. Щоб уникнути важких наслідків хвороби, необхідно звертатися до фахівця-флеболога вже на ранніх стадіях.

Подбайте про своє здоров’я!

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh