Фотогалерея

Закони, які існують тільки в Північній Кореї

Північна Корея ніколи не перестає дивувати весь світ. Незважаючи на те, що ця країна закрита для звичайних туристів, і навряд чи ви побачите фото звідти в Інстаграмі, тим не менш іноді в мережу потрапляє цікава інформація про цю країну. У нас для вас 15 найжахливіших і шокуючих законів, які нині діють у Північній Кореї.

1. Закон про нагляд

Будь-який турист, який в’їжджає в країну, знаходиться під пильним наглядом уряду Північної Кореї протягом всієї поїздки. Кожному туристу призначається екскурсовод, який супроводжує його весь час поїздки. Якщо хтось відходить від своєї групи або намагається поговорити з місцевім, він буде арештований. Поряд з цим, туристів водять тільки в певні місця і за визначеними маршрутами.

2. Збір людських відходів

Це, мабуть, самий дивний північнокорейський закон у цьому списку. Люди збирають відходи життєдіяльності. Причина криється в тому, що в країні довгі холодні зими, це ускладнює сільськогосподарські процедури. Тому для удобрення землі людські відходи стали важливим ресурсом. До 2008 року Північна Корея отримувала добрива від Південної Кореї, а ще раніше від Радянського Союзу. Однак, коли Південна Корея відмовилася продовжувати допомагати Півночі, нові закони були зосереджені на людських відходах, і з тих пір цей закон ніхто не відміняв.

3. Суворий митний огляд

Північна Корея – це кошмар для шкірного жителя і туриста. Кожен, хто в їжджає в країну, стикається з тим, що вся електроніка, включаючи ноутбуки і телефони, буде переглянута (навіть завантажені фотографії та музика). Якщо що-небудь на пристрої вважається критичним для уряду Північної Кореї, ці предмети будуть конфісковані і, швидше за все, більше їх ніхто не побачить. Якщо ви початківець фотограф, переконайтеся, що розмір об’єктива камери не перевищує 150 мм: з якоїсь невідомої причини жоден об’єктив більше цього не може бути ввезений в країну. Крім перевірки багажу, ви самі теж буде ретельно оглянуті.

4. Офіційно схвалені стрижки

Це один з дуже дивних законів у цьому списку. Коли Кім Чен Ин прийшов до влади у 2013 році, він присвятив частину свого часу розробці 28 зачісок, офіційно схвалених для шкарпетки жителями країни. Вірте чи ні, ці стрижки були відібрані самим Кімом, і кінцевим результатом стало 18 жіночих зачісок та 10 чоловічих. Всі зачіски акуратні і нудні – ніяких стирчать волосся і асиметричних стрижок. До речі, передбачається, що заміжні жінки повинні носити стрижки коротше, ніж незаміжні.

5. Релігія поза законом

У Північній Кореї заборонено слідувати будь-якої релігії. Єдиний, кому можна поклонятися в Північній Кореї, це Кім Чен Ин, який є номером один. Місцеві жителі пам ” ятають випадок, коли жінка, яка роздає Біблію на вулицях, була страчена. Американський турист провів шість місяців у в язниці після того, як залишив копію Біблії в нічному клубі.

6. Заборона на подорожі

Відсутність мобільності навколо Північної Кореї – це не просто реальність, з якої зіштовхуються туристи, але і спосіб життя місцевого населення. Якщо північнокорейці хочуть вирушити кудись за межі свого рідного міста, то вони повинні спочатку отримати дозвіл від свого уряду. Однак отримання цих документів не означає, що місцеві жителі можуть вільно подорожувати.

7. Примусовий класовий поділ

Ще до вашого народження в Північній Кореї вам буде надано соціальний клас. В країні існують три окремих соціальних класу. Вони відомі як «ядро», «хиткі» і «вороги». Переміщатися між цими класами ви не можете – він визначається вашим генеалогічним деревом. «Ядро» – це вищий соціальний клас, і складається він з партійної еліти. «Коливний» – це нейтральний клас. І нарешті, «вороги» знаходяться на дні соціуму. Це жінки, які в минулому образили Кіма. Навіть новим членам цих сімей залишається страждати в злиднях, в цей клас також входять 200 000 ув’язнена ув’язнених, які сидять у таборах.

8. Доступність марихуани

Як не дивно, країна, яка надзвичайно консервативна, не має проблем з наркотиками. У Північній Кореї незаконно використовувати, продавати або мати марихуану. Тім не менш, марихуана зростанні вздовж доріг абсолютно вільно, тому, якщо раптом хтось з місцевих захоче скористатися такою можливістю, то зможе зробити це абсолютно спокійно. Хоча, може бути, місцевім це просто не приходити в голову?

9. Фальшиві вибори

Закон говорити, що північнокорейці повинні провести вибори, щоб обрати своїх лідерів, незважаючи на те, що висунутий лише один кандидат, який буде єдиним ім’я ям в бюлетені. При голосуванні люди викреслюють ім’я кандидата, якого вони не хочуть бачити у владі, замість того, щоб вказувати ім’я кандидата, якого вони підтримують. Це означає, що будь-який, хто викресліть Кім Чен Ина, буде мати серйозні проблеми.

10. Бути американцем – це образа

Оскільки напуга між Північною Кореєю і США продовжує зростати, тепер майже незаконно бути американцем в Північній Кореї. Хоча політична напруженість між двома країнами має довгу історію, останнім годиною вона досягла нового рівня. Фактично, багатьом північнокорейцям “промивають мізки”, що саме США планують проникнути в їх межі і захопити країну. За останні 10 років 16 американців, які відвідували країну, були заарештовані за «нерозкриті ворожі дії». В даний час у США існує «попередження про поїздку в Північну Корею», яке закликає американців не їздити в цю країну.

11. У Північній Кореї в баскетболі свої правила

Вірте чи ні, Північна Корея змінила правила баскетболу. Основна зміна, яке вони нікого, пов’язаність язане головним чином з системою підрахунку очок.

12. Люби Кіма або помри

Всі ті, хто живе під управлінням Кім Чен Ина, повинні присягнути у вірності й послуху йому, своєї сім’ї і державі. Все, що може бути сприйняте як образа сім’ї Кіма, уряду Північної Кореї або Робочої партії Кореї, вважається богохульством і жорстоко карається. Це стосується вихідців з Північної Кореї, так і туристів. Все, що може вважатися загрозою або образою, веде до в язниці або навіть страті. Багато також знайомі зі справою американського громадянина Отто Вармбье, який був заарештований при відвідуванні Північної Кореї після того, як він спробував вкрасти рекламний плакат зі своєї кімнати в готелі. Вармбье був замкнений у тюремній камері і помер в результаті лікування, так і не дочекавшись рішення по своїй справі.

13. Немає “капіталістичним штучкам”

Щоб перерахувати все, що заборонено в Північній Кореї, буде потрібно дуже багато часу. Альо, наприклад, заборонено всі “західне”. Абсолютно заборонено використання компакт-дисків, DVD-дисків або літератури ззовні.

14. Виходу немає

Ви можете здивуватися, чому північнокорейці, зіткнувшись з такими жахливими законами, не тікають. А вони не можуть. Будь північнокорейському громадянину заборонено залишати країну, і будь-яка людина, який перетинає кордон без офіційних документів, буде застрелений охоронцями. Найсуворіше покарання існує для тих, хто намагається втекти або сховатися від тоталітарного правління Кіма, і це майже напевно завжди смерть. Незважаючи на цей ризик, кожен рік тисячі біженців намагаються втекти. З 1950 року понад 24 000 біженців знайшли утіху в Південній Кореї, а також вважається, що понад 200 000 перебіжчиків в даний час ховаються в горах і сільських районах Китаю. Витік інформації також карається стратою. Велика частина інформації, яку ми маємо про Північній Кореї, була отримана від біженців, яким пощастило втекти.

15. Закон про трьох поколіннях покарання

Закон про трьох поколіннях покарання безперечно є найбільш жорстоким і несправедливим законом, який існує у всій Північній Кореї. Закон як раз так і звучить. Якщо будь-яка особа вчиняє злочин, це означає, що крім нього вся його рідня в трьох поколіннях буде покарана. Цей закон застосовується при політичних злочинах. Наприклад, якщо ви ображаєте Верховного лідера, ви зіткнетеся з наслідками, які торкнуться не тільки вас, але і ваших дідусів і бабусь, батьків і дітей. Північнокорейські біженці після втечі говорили про звірства, які вони спостерігали: вони бачили, як цілі родини були публічно страчені за дуже дрібні злочини. Цей закон також поширюється на трудові табори – якщо хтось вирішить втекти, то члени родини втік займуть його місце.

Источник

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

14 − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.