Подорожі

Таємниці, про які не розповідають звичайним пасажирам літаків

Перельоти аеропорти і не завжди асоціюються з комфортом і задоволенням, тільки якщо ви не власник приватного суперджета. Однак є безліч хитрощів і хитрощів, які допоможуть зробити ваш політ в будь-яку точку світу зручним і доступним. Наприклад, проста комбінація клавіш допоможе придбати квитки дешевше, а спеціальна наклейка — отримати багаж швидше і уникнути черзі в аеропорту.

Ми розкриємо секрети стюардес і досвідчених мандрівників, якими й ви зможете легко скористатися вже при найближчому перельоті.

1. Як поводитися з багажем

14 секретов, о которых не рассказывают обычным пассажирам самолетов, а зря

  • Багато мандрівників вважають, що наклейка зі словом «Крихке» (Fragile) допоможе убезпечити вашу валізу від пошкоджень. Ще такий стікер допоможе отримати багаж трохи швидше. Справа в тому, що речі з такими наклейками зазвичай кладуть зверху інших валіз, а це означає, що на стрічку отримання багажу він приїде одним з перших.
  • І ще одна порада від часто подорожуючих людей. На стрічці отримання багажу у більшості пасажирів будуть практично однакові темні валізи. Щоб кожен раз не звіряти етикетки, краще відразу купуйте яскравий чемодан, який можна легко розпізнати.

2. Як правильно пакувати речі

14 секретов, о которых не рассказывают обычным пассажирам самолетов, а зря

  • Заповнюйте всі простір валізи, щоб речі не могли вільно переміщатися всередині нього. Важкі предмети покладіть ближче до стінок валізи, а самі тендітні кладіть в центр.
  • Скляні сувеніри краще загортати в картон, а не одяг. Для цього підійде, наприклад, коробка з-під взуття. На відміну від м’якого рушника, щільний картон зможе надійніше захистити крихке виріб, якщо валізу впустять чи покладуть на нього щось важке.
  • Перед вильотом не полінуйтеся зробити фотографії вмісту валізи. Так вам буде легше підтвердити пропажу промов, якщо валізу раптом десь загубиться.

3. Як заощаджувати на покупці квитків

14 секретов, о которых не рассказывают обычным пассажирам самолетов, а зря

  • Поєднання клавіш Ctrl + Shift + n допоможе відшукати більш дешеві квітки, так як переводить комп’ютер у режим інкогніто. Таким чином, сайти авіакомпаній не будуть зятовувати історію пошуку. Отже, вони не будуть пропонувати варіанти з трохи завищеною ціною, щоб у вас склалося враження, що вартість перельоту дорожчає з кожною хвилиною.
  • Ще одне хитре правило на сайтах авіакомпаній — це купувати квитки на мові тієї країни, в яку ви летите. Нехай це буде трохи складніше, але ціна якимось магічним чином зростає, якщо ви переходите з офіційною англійської версії сайту на ваш рідну мову і, наприклад, на домен ua.
  • І ще дуже важливе правило, якими користуються часто літаючих пасажирів, — це покупка квитків у вівторок після 15:00. Бронювати їх краще за 6 тижнів до дати вильоту. Самий завантажений час — вечір до п’ятниці та ранок понеділка, і, як наслідок, найбільш дорогі квітки зазвичай бувають саме в ці години.
  • Іноді покупка квітка з пересадкою в потрібному місті може коштувати набагато дешевше, ніж просто прямий переліт. Наприклад, ви повертаєтеся з США в Європу через Гельсінкі, а кінцевим пунктом у маршрутної квитанції буде Стокгольм. Але прямий переліт з Штатів у Фінляндії може виявитися дорожче, ніж з ще одним додатковим вильотом в Стокгольм.

4. Як правильно вибирати місце в літаку

14 секретов, о которых не рассказывают обычным пассажирам самолетов, а зря

  • Крісло біля проходу багатьох дратує, так як підлокітник на ньому не піднімається і вставати звідти не дуже зручно, особливо якщо у вас відкинутий столик. В деяких літаках підняти підлокітник можна, натиснувши на таємну кнопку. Стюардеси про це знають, але навряд чи вам розкажуть, так як ручка заблокована спеціально, зокрема для того, щоб бортпровідники випадково не зачепили вас візком з їжею.
  • Бувалі мандрівники радять бронювати 11-е і 12-е місця, так як через забобони мало хто хоче летіти в кріслі під номером 13. Тому шанс, що поруч з вами на «нещасливому» сидінні нікого не буде, досить великий.
  • Якщо ви подорожуєте удвох, то краще бронювати місце в одному ряду біля вікна і проходу. Є ймовірність, що воно залишиться вільним, так як зазвичай це сама некомфортна посадка для пасажира. Ну а якщо літак виявиться битком набитим, то ви легко помінялися з вашим сусідом і будете сидіти разом в будь-якому випадку. Якщо це, звичайно, не заборонено правилами авіакомпанії.

14 секретов, о которых не рассказывают обычным пассажирам самолетов, а зря

  • Якщо ви плануєте спати в літаку, то вибирайте місце біля ілюмінатора, щоб зручніше сперся про фюзеляж. Але перед тому згадайте, на якому боці ви зазвичай спите в ліжку. Якщо на правому, то вибирайте правий борт, якщо на лівому, то лівий. Так вам буде набагато простіше заснути.
  • Вибрати зручний місце в літаку можна з допомогою різних сервісів, де потрібно просто ввести номер вашого рейсу аеропорт вильоту. На схемі вам покажуть, де більше місця для ніг, де є розетки, чим вас будуть годувати на борту, а також іншу корисну інформацію.
  • Заходити в літак краще останнім. Так ви зможете вибрати будь-яке вільне місце, яке може виявитися трохи краще, ніж ті, яке зазначено у вас у квітку.

5. Як пронести воду в пляшці

https://www.instagram.com/p/Blf0OnmhZPh/

Якщо не хочете купувати просту воду в аеропорту за чималі гроші, то існує один незвичайний спосіб зробити це, не порушуючи правила безпеки. Ви можете заморозити пляшку з водою вдома і, якщо лід не розтане, пронести його через зону огляду. На сайті Американської служби безпеки аеропортів є офіційна рекомендація на цей рахунок. Але все-таки краще взяти просто порожню пляшку з собою в аеропорт і після проходження контролю наповнити її водою з питного фонтанчика.

6. Як уникнути черг в аеропорту

14 секретов, о которых не рассказывают обычным пассажирам самолетов, а зря

  • Багато хто які часто літають мандрівники помітили, що якщо ви стоїте в черзі на огляд ручної поклажі або проходите паспортний контроль, то краще вибирати крайню ліву чергу. Здебільшого люди — правші, і найчастіше вони несвідомо повертають направо, ймовірність того, що черга з лівої сторони буде рухатися швидше, набагато вище.
  • Щоб не затримуватися на огляді, кладіть всі дрібні речі не в кишені штанів, а в куртку. Верхній одяг ви можете швидко зняти і покласти на стрічку перевірки багажу. Таким чином, ризик щось випадково втратити буде набагато менше, так як найбільше число промов в аеропорту пропадає і забувається саме на пунктах огляду.
  • Для швидкого проходження огляду ноутбук і рідини кладіть в ручну поклажу останніми, так як їх завжди просять вийняти з сумки для інспекції. Годинники і прикраси, а також ремені теж краще покласти в кишеню куртки, поки ви ще стоїте в черзі.

7. Як легко знайти зарядку в аеропорту

14 секретов, о которых не рассказывают обычным пассажирам самолетов, а зря

  • Багато мандрівники діляться історіями про те, що вони легко знаходили зарядний пристрій в бюро знахідок аеропорту. І неважливо, що вони його навіть не втрачали, а просто забули удома. За правилами аеропортів, якщо річ не була затребувана протягом 90 днів, то її можна просто віддати потребує пасажир.
  • Якщо ви не знайшли в аеропорту розетку, то спробувати зарядити свій смартфон ви можете від великих телевізорів, які є практично в кожному залі очікування. Із зворотного боку плазмової панелі вам необхідно знайти USB-роз’єм і приєднати до нього смартфон. Зарядка буде працювати, тільки якщо телевізор увімкнено. Таким же лайфхаком можна скористатися і в готелі, якщо ви втратили штекер від зарядки, але у вас залишився тільки провід.

8. Що робити, якщо застрягли вночі в аеропорту

https://www.instagram.com/p/BKCCFL4DEvS/

  • Якщо ви не хочете зіткнутися з затримкою рейсу, то краще вибирати самий ранній виліт з аеропорту, де літак знаходився на нічній стоянці. Цю інформацію можна заздалегідь дізнатися в довідковій аеропорту та авіакомпанії. Вибираючи рейс з пересадкою, пам ” ятайте, що потрібен час на те, щоб в аеропорту встигли перекинути багаж із першого літака у другій. Між пересадками має бути мінімум одну годину — так менш імовірно, що багаж загубиться.
  • Але якщо ви все-таки пропустили свій рейс або з якихось інших причин мають залишитися ночувати в аеропорту, то існують сервіси, які допоможуть вам знайти найкраще місце для сну практично у всіх великих авіавузлах світу. Також там легко отримати інформацію про перебування медпрацівників, розеток, душових і дитячих кімнат.

9. Як підключитися до Wi-Fi безкоштовно

14 секретов, о которых не рассказывают обычным пассажирам самолетов, а зря

У багатьох аеропортах доступ до Wi-Fi надається безкоштовно, але особливо «жадібних» місцях ви можете спробувати підійти до бізнес – або лаундж-зони і підключитися до їх мережі. Для вашої зручності мандрівники діляться тут паролями від мереж в аеропортах по всьому світу.

10. Як отримати переваги бізнес-класу

14 секретов, о которых не рассказывают обычным пассажирам самолетов, а зря

Якщо в економ ви хочете отримати обслуговування на рівні бізнес-класу, то вам в першу чергу потрібно бути милими з бортпровідниками, звертатися до них по імені і посміхатися. Стюардеси зізнаються, що вони з задоволенням безкоштовно підвищать клас обслуговування на борту, якщо пасажир їм сподобався.

11. Чому не слід доторкатися до обличчя

14 секретов, о которых не рассказывают обычным пассажирам самолетов, а зря

У літаках дуже брудно, зізнаються самі стюардеси. Тут легко підчепити яку-небудь заразу, тому не варто ходити роззутими по салону, їсти щось, що впало на столик, і доторкатися до обличчя.

12. Як легше подолати зміну часових поясів

14 секретов, о которых не рассказывают обычным пассажирам самолетов, а зря

  • Досвідчені стюардеси рекомендують вибирати рейс таким чином, щоб він прилітав у пункт призначення ввечері, близько 16:00. Так у вас буде достатня часу, щоб дістатися до готелю, помитися і повечеряти, а потім лягти спати.
  • Якщо ви збираєтеся летіти на схід, то за 3 дні до вильоту потрібно постаратися лягати і вставати раніше. Під час посадки в літак переведіть ваш годинник на годину вашого пункту призначення, щоб під час польоту спробувати хоча б подумки перебудуватися на інший часовий пояс.

13. Як отримати безкоштовні екскурсії

14 секретов, о которых не рассказывают обычным пассажирам самолетов, а зря

Дізнайтеся заздалегідь, чи є в аеропорту, де ваш чекає довга пересадка, пільгові екскурсії. Наприклад, якщо ви прилетіли у Стамбул рейсом авіакомпанії Turkish Airlines, то ви можете відправитися на безкоштовну автобусну екскурсію по місту. Існує одна умова: годину до вашого наступного рейсу повинно бути не менше 6 годин, але не більше доби.

14. Що за чарівне слово «касалетка»?

https://www.instagram.com/p/BphWtfmn91J/

Хочете «добавки» в літаку? Попросіть ще одну касалетку. Так називається упаковка з гарячим (коробочка з фольги).

Коли пасажир просити касалетку, стюардеси розуміють, що чоловік багато подорожує і знає про те, що на борту дуже часто бувають додаткові порції гарячого. Тому, швидше за все, вам не відмовлять.

Яку пораду ви могли б дати тому, хто вперше збирається летіти на літаку?

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України