ЄС|NATO

14-і за рахунком: на підході черговий пакет санкцій ЄС проти Росії

Наступного тижня ЄС представить новий пакет санкцій проти Росії. Також планується використання заморожених рахунків.

У зв’язку з нападом росії на Україну ЄС тепер має підготувати 14-й пакет санкцій. Це має містити каральні заходи проти суб’єктів, які хочуть обійти наявні санкції. На думку інших дипломатів, список осіб та установ, найімовірніше, буде розширено.

Однак конкретних пропозицій поки що немає. Дипломатична служба Союзу і Комісія ЄС хочуть представити це державам-членам наступного тижня. Крім нових санкцій, також опрацьовується план використання відсотків і прибутку заморожених російських рахунків. на ці кошти буде закуплено військову техніку для України. Очікується, що ця сума може становити до трьох мільярдів євро.

13-й санкційний пакет з’явився тільки в лютому цього року, з нагоди дворічної річниці початку війни. Це було спрямовано проти 106 осіб і 88 установ. Також були введені обмеження на інші товари. Це зачіпає тих, хто міг би зробити свій внесок у технологічне зміцнення російського сектора оборони та безпеки.

Однак ефективність санкцій сумнівна. Вони можуть не мати серйозного впливу на окремих людей. У будь-якому разі російська економіка справляється із санкціями краще, ніж очікувалося. Закупівлі за кордоном здійснюються через підставні компанії, розробляються нові торговельні маршрути. Однак слід бути впевненим у тому, що без санкцій Росія опинилася б у набагато кращому становищі, як у військовому, так і в економічному відношенні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України