Знайомство з новою країною не обходитися без дегустації національних страв. І якщо в Італії гріх не спробувати справжню піцу, а у Франції неможливо не замовити парочку равликів, то на традиційні японські і норвезькі страви охочих знаходиться менше. А ви би зважилися покуштувати печиво з осами, желе з черепахи або ферментовані соєві боби?
Миз зібрали незвичайні страви зі всього світу, пригоститися якими зважиться не кожен турист.
Черепахове желе
https://www.instagram.com/p/BqmBeNCBUts/
Черепахове желе, незважаючи на гіркій смак, вважається десертом. Традиційно це блюдо готують з подрібненого панцира черепахи і кількох видів трав, а перед подачою поливають джемом або медом. У китайській медицині желе з черепахи вважається ліками, яке покращує кровообіг, зменшує запалення на шкірі та відновлює роботу нирок.
Як приготувати медівник з горіхами – про це у нашій статті
Морозиво з восьминогів
https://www.instagram.com/p/BjebkdWHEFU/
В Японії можна знайте морозиво, зроблене з восьминогів. Специфічний запах усувається багатогодинним вимочуванням морепродуктів в молоці або чаї, а також маскується всілякими топпінг: горіхами, шоколадом, джемом.
Печиво з осами
Печиво з сушеними осами люблять в Японії за його користь (продукт містить багато білка) і дешевизну.
Печиво з кониками
https://www.instagram.com/p/_q4q5eBWhV/
Перша ферма в Європі, яка вирощує їстівних комах, — Micronutris. Компанія розташувалася на півдні Франції і випускає дуже різноманітну продукцію. На полицях в магазинах можна побачити не тільки печиво з кониками, але і крекери, енергетичні батончики і набори з різними комахами, яких можна додавати в будь-які страви.
Суп з пташиних гнізд
https://www.instagram.com/p/BqVC4NhHA4D/
У Китаї цінуються тільки гнізда саланганів, тому що на відміну від інших видів птахів вони не використовують пір’я для будівництва, а тільки власну слину, за рахунок чого суп виходить білим. Страва готується на водяній бані і по консистенції виглядає як кисіль.
Натто
Натто — традиційний японський сніданок, який представляє собою зброджені соєві боби. Думки з приводу запаху розходяться: хтось відчуває аміак, а кому-то це блюдо навіває спогади про несвіжих шкарпетках. На смак натто солоний, а по консистенції липкий і тягучий.
Кров’яні млинці
https://www.instagram.com/p/BnmahOcl-US/
Національне блюдо фінів та шведів, яке, по суті, являє собою звичайні млинці, тільки замість молока додають свіжу кров.
Мямми
https://www.instagram.com/p/BqjhpxOgmYy/
Мямми — традиційна фінська страва з житнього борошна, солоду, солі і цукру. Кашу з цих інгредієнтів запікають в печі при низькій температури протягом декількох годин, а потім поливають вершками або ванільним кремом. Мямми — корисне блюдо, в ньому міститься багато білка, волокон та мікроелементів, зокрема заліза.
Столітнє яйці
https://www.instagram.com/p/Be6Nq6Rj2xX/
«Сторічні яйця» найчастіше роблять з качиних або курячих яєць. Головна хитрість у приготуванні цієї страви — залити яйця соляним розчином і не допустити надходження повітря протягом декількох місяців. Якщо все було зроблено правильно, то білок стане пружним і прозорим, а жовток кремоподібним і темним.
Мактак
https://www.instagram.com/p/BpQSsbcnbbR/
Мактак — заморожений китовий жир і шкіра. Вживається це блюдо як в сірому, так і в маринованому вигляді. Китовий епідерміс — цінне джерело вітаміну C, а в салі міститься вітамін D.
Шиокара
https://www.instagram.com/p/BqpMiilhQh-/
Суші полюбилися багатьом, а ось до японської страви шиокара світ виявився не готовий. Суть страви: різних морських мешканців маринують в нутрощах кальмара (найчастіше), упаковують у закритий контейнер і залишають «готуватися» на місяць. Кажуть, що на смак як анчоуси, тільки з іншого текстурою.
Акутак
https://www.instagram.com/p/BGBA2YflA6T/
Улюблений десерт ескімосів Аляски і Північної Канади. Назва страви дослівно перекладається як «щось жирні і перемішане», а робиться на основі жирів оленя, моржа, лосося, тюленя з додаванням ягід (морошка, журавлина, чорниця), трав і цукру. Всі інгредієнти перемішуються і охолоджуються, за що делікатес отримав назву «екскимосове морозиво».
Лютефіск
https://www.instagram.com/p/BqFuHzynxKZ/
Сушену рибу в Норвегії замочують у лужному розчині і настоюють кілька днів. М’ясо риби стає желеподібним і набуває специфічний запах. Потім лютефіск смажать, запікають або варять.
Пагпаг
https://www.instagram.com/p/BqTBQD3lmTl/
Пагпаг — назва самого небезпечного в світі стритфуда. Інгредієнти для страв беруться на звалищах і зі сміттєвих баків, потім продукти миють і смажать. І якщо ви не вважаєте себе бридливим людиною, то висока ймовірність зараження холерою, гепатит А та багатьма іншими захворюваннями точно відіб’є бажання знайомитися з такою кухнею. За твердженням продавців, ще ніхто не помер, але не хочеться псувати цю статистику і бути першим, правда?
А яка страва вразила вас найбільше?
Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України