Право

120 мільйонів доларів США збитків завданих іноземним компаніям: поліцейські тактичної підтримки підрозділів ТОР патрульної поліції забезпечили затримання учасників транснаціонального злочинного угрупування

Це спільна міжнародна спецоперація Департаменту кіберполіції з Головним слідчим управлінням Нацполіції, представниками Офісу Генпрокурора, із залученням колег з Європолу, Євроюсту, правоохоронцями Республіки Франції, США, Нідерландів та Норвегії, за силової підтримки Департаменту патрульної поліції.

Відомо, що використовуючи програмне забезпечення типу Ransomware, фігуранти здійснили атаки на понад 50 компаній у країнах Європи та Америки.

Щоб відновити доступ до закриптованих даних, вони вимагали викуп у криптовалюті. До складу угруповання входило 11 осіб. Двоє з них розповсюджувало шкідливе програмне забезпечення, інші — підтримували роботу серверів та виводили гроші, отримані незаконним шляхом.

Збитки, завдані потерпілим, сягають 120 мільйонів доларів США.

Проведено 28 обшуків за місцями мешкання фігурантів та в їхніх автівках. Всі слідчі дії супроводжувались групами тактичного реагування з різних підрозділів Департаменту патрульної поліції. Обшуки проходили на території міста Києва, Київської, Волинської, Тернопільської, Харківської, Запорізької та Донецької областей.
Відтак, вилучили комп’ютерну техніку, жорсткі диски, мобільні телефони, банківські картки, автівки.

Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку), ч. 4 ст. 189 (Вимагання), за ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Слідчі дії тривають.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України