ЄС|NATO

12-й пакет санкцій проти Росії прийнято: Україна виключила Raiffeisen Bank International із чорного списку

Київ на якийсь час виключає Raiffeisen Bank International (RBI) зі списку «спонсорів війни». Раніше повідомлялося, що федеральний уряд Австрії зробив видалення зі списки австрійського банку умовою згоди на нові санкції ЄС проти росії.

Український уряд більше не класифікує RBI як спонсора російської війни. Попередній статус було «припинено», повідомило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАСК) на своєму сайті у суботу ввечері. Стаття зі звинуваченнями на адресу RBI більше не була доступна.

Навесні RBI було додано до українського «списоку міжнародних спонсорів терористів». Як причину було названо діяльність банку в Росії та офіційне визнання «Донецької та Луганської народних республік» російською дочірньою компанією RBI. Крім того, згадувалося про відсутність у RBI кроків щодо виведення свого російського бізнесу.

RBI — найбільший західний банк, який досі представлений на росії, і єдиний австрійський у списку. Документ немає юридичного статусу, але має символічне значення.

У RBI виникли проблеми з оголошеним виведенням коштів із росії. Генеральний директор Йохан Штробль нещодавно заявив, що виділення компанії наприкінці року, ймовірно, не спрацює. Банк повинен спочатку вичерпати можливості продажу — можливо, це буде простіший шлях.

Дипломати ЄС повідомили у четвер інформаційному агентству Reuters, що Австрія проводила кампанію за видалення банку зі списку. Федеральний уряд робить це умовою для згоди на нові санкції ЄС проти росії, повідомили в четвер інсайдери.

Перш ніж узгодити пакет, Австрія представила застереження щодо експертизи. Федеральний канцлер Карл Нехаммер (ÖVP) виправдав це у п’ятницю, заявивши, що остання версія була передана лише у четвер. Однак рішення щодо пакету санкцій було прийнято за згодою Австрії. Прес-секретар ради заявила у п’ятницю, що Австрія зняла це «застереження про перегляд» і погодилася з висновками. Це підготувало ґрунт для офіційного рішення міністрів ЄС.

Дванадцятий пакет санкцій проти росії передбачає введення заборони на імпорт алмазів та посилення цінового ліміту на експорт російської нафти до третіх країн, що останнім часом не мало особливого ефекту. На інші товари заплановано також торговельні обмеження та каральні заходи проти людей та організацій, які підтримують агресивну війну росії проти України.

На відміну від Великобританії, ЄС раніше не запроваджував заборону на імпорт алмазів із росії. Довгий час основною причиною був опір Бельгії, де фламандське портове місто Антверпен з 16 століття було одним із найважливіших алмазних центрів світу. Росія вважається найбільшим у світі виробником алмазної сировини. У 2021 році виторг державної алмазодобувної компанії «АЛРОСА» склав 332 млрд рублів (близько 3,41 млрд євро).

Останній пакет санкцій набув чинності у червні. Наприклад, до нього включено інструмент проти обходу вже введених санкцій. Вже давно існує далекосяжна заборона на імпорт сирої нафти, вугілля, сталі, золота та предметів розкоші, а також каральні заходи проти банків та фінансових установ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України