Авторські статтіФотогалерея

Цікаві факти про барселонський храм Святого Сімейства у фотографіях

Вже цілих 135 років йде будівництво храму Святого Сімейства в Барселоні. За час будівництва апогей творчості легендарного архітектора Антоніо Гауді пройшов через багато випробувань. Лінію горизонту в Барселоні вже просто не можна уявити собі без уваги до цих башточок, а внутрішнє оздоблення храму просто вражає. Хочете дізнатися цікаві факти про це архітектурному шедеврі? Тоді цей пост точно для вас!

1. Будівництво храму, якому просто судилося стати шедевром архітектурного мистецтва почалося із-за… подорожі торговця книгами в Італію.

У 1872 році Хосе Марія Бокабелла відвідав Італію і повернувся в Іспанію, натхненний бажанням побудувати церкву, яку він побачив в поїздці. Будівництво почалося на пожертвування, альо ліше через 10 років, у 1882 році.

2. Спочатку архітектором церкви був не Гауді, а Франсіско де Паула дель Вільяр-і-Лозано, який задумував створити храм у стилі готичного відродження (неоготика).

Але через рік Франсиско пішов у відставку через розбіжності з замовниками, а прибулий Гауді повністю змінив проект храму.

3. Будівництво Сагради Фаміліа займає в 10 разів більше часу, ніж будівництво єгипетських пірамід.

Будівництво храму Антоніо почав в 30-річному віці і з 1914 року відмовлявся від всіх інших проектів, щоб зосередитися на своєму шедеврі. До моменту смерті архітектора (1926 рік) було побудовано менше половини храму. Закінчення будівництва храму Святого Сімейства планується на 2026 рік (роковини смерті Антоніо Гауді).

4. Гауді ніколи не замислювався про те, скільки може зайняти будівництво храму, хоча чудово розумів, що воно затягнеться на багато десятиліть.

“Мої клієнти не поспішають”, – говорив він.

5. Багато вчених вважають, що після завершення будівництва храм буде не таким, яким його хотів бачити Гауді.

Все тому, що під час громадянської війни в Іспанії у 1936 році анархісти знищили кілька оригінальних планів будівництва церкви.

6. Гауді похований у крипті свого недобудованого творіння.

У 1926 році Антоніо Гауді збив трамвай. Де ще могли поховати людину, який присвятив своєму архітектурному творінню останні роки життя? Зрозуміло, в Саграді. Хто ще похований тут? Правильно, сам замовник, Хосе Марія Бокабелла.

7. Будівництво храму Святого Сімейства відбувається за рахунок приватного фінансування.

Сам Гауді говорив: “Ця робота створюється для людей і відображається у них. Вона в руках Бога і волі народу”.

Але ні держава, ні церква не вкладають кошти у будівництво храму, а воно вимагає близько 25 млн. євро щорічно.

8. Саграда Фамілія славилася своїми школами.

У 1909 році Гауді відкрив при Сагараді Фаміліа школи, які призначалися для дітей будівельників, а також дітей місцевих бідняків, що живуть по сусідству. Навчальний комплекс включав в себе три навчальних класи, хол і каплицю.

9. Сучасні комп’ютерні технології значно прискорюють будівництво храму.

Тепер різьблення по каменю стає не таким часозатратним, оскільки для цього використовуються спеціальні 3D-технології.

10. Кожний шпиль внутрішнього оздоблення храму щось сімволізує.

Оригінальний проект включав 18 шпилів, що символізують 12 апостолів, Пресвяту Діву Марію, 4 євангелістів і Христа ісуса, прийди.

11. Оздоблення внутрішніх склепінь храму імітує деревяне.

Не дивно, що у внутрішньому оздобленні храму присутня безліч квіткових мотивів, адже Гауді надзвичайно надихався природою. Склепіння стелі храму досягають у висоту 60 метрів, а колони імітують дерева!

12. Саграда Фамілія – найбільш відвідувана пам’ятка Барселони.

Кожен рік храм Святого сімейства відвідує 3 млн. чоловік!

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

two × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.