Авторські статтіНовини

З сьогоднішнього дня офіційно названі нові елементи під номерами: 113, 115, 117 і 118

Нові елементи під номерами 113, 115, 117 і 118 з сьогоднішнього дня офіційно внесені в періодичну таблицю Менделєєва. За інформацією від представників Міжнародного союзу теоретичної та сучасної хімії, один з них отримав назву на честь відомого російського вченого Юрія Оганесяна.

Згідно з правилами IUPAC, всі елементи в таблиці Менделєєва названі на честь їх першовідкривачів. З листопада елемент з порядковим номером (атомним числом) 112 носитиме назву «нихоній», що в перекладі на російську означає «Країна висхідного сонця». Деякі представники IUPAC зазначили, що дане ім’я суперечить правилам.

115-й елемент таблиці отримав назву «московій» на честь Московського регіону в РФ, в якому він спочатку був виявлений фахівцями. Хімічний елемент з атомним числом 117 тепер носитиме назву «теннесін» на честь американського штату Теннесі. Крім того, «оганессій» також отримав назву від російського фахівця Юрія Цолаковича Оганесяна, який удостоївся великої кількості премій за унікальний підхід до хімічних досліджень.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України