Подорожі

11 речей, про які я дізналася, побувши 1,5 року у Франції

Здається, ми знаємо про францію все, ну або майже все. Ейфелева вежа, свіжа віпічка, романтичний Прованс. Проте реальне життя часто відрізняється від захоплюючої подорожі.

1.

У Франції великі проблеми з житлом. Зняти квартиру доладно не тільки іноземцю, але і французу: за виставленої на решту квартирою вишикується черга з бажаючих вже через півгодини після публікації оголошення. На перегляд квартири люди приходять зі своїм резюме, фотографією і портфоліо, адже ті, скільки людина заробляє, не є головним чинником: потрібно дійсно сподобатися господареві житла.

9-метрова квартира із загальним туалетом на поверсі — це абсолютна норма, до того ж така квартира буде коштувати досить дорого. Французи сміються, що у людей, які живуть у Франції, псується окомір, так як квартира площею 25-30 м вже здається величезною. А мати пральну машину вдома — велика розкіш.

11 вещей, о которых я узнала, прожив 1,5 года во Франции

2.

Основу французького раціону складають багет (мій друг-француз сміється, називаючи багет «основою всієї Франції»), гірчиця, сир і шинку. Класичний і найпопулярніший серед французів обід — це великий сендвіч з шинкою і вершковим маслом, кіш лорен або крок-месьє. Самі французи називають кіш «французької піцою» і часто готують його із залишків, що зберігаються в холодильнику.

3.

Для більшості французів гастрономія та кулінарія означають дійсно багато. Іноді приготування вечері у звичайний будній день, вибір до нього відповідного вина і дижестива, сервірування столу, підбір серветок під колір тарілок займають більше часу, ніж сама трапеза. Їсти потрібно повільно, істинно насолоджуючись кожним шматочком страви.

4.

Витрати на опалення у Франції надзвичайно високі. В цілях економії багато французи або не топлять свої квартири зовсім, або підтримують в них температуру 14-15 °C. Тому з російською звичкою ходити взимку будинку в легкому одязі у Франції я всюди мерзну: іноді на вулиці тепліше, ніж у приміщенні.

5.

Франція — країна перемогла бюрократії. Для оформлення будь-якого документа необхідно зібрати з десяток різних папірців, декілька копій, оригіналів, фотографій, заповнених анкет. Іноді це перетворюється в замкнуте коло, коли для одного документа не вистачає іншого, а для іншого — третього.

Потім зібрану стопку паперів потрібно відправити звичайною (!) поштою. Я довго не могла звикнути до цього та майже 1,5 роки відвідувала пошту мінімум двічі в тиждень. Головне, потрібно зберігати абсолютно будь чек, анкету, чи бланк — ніколи не знаєш, коли це все знадобиться.

11 вещей, о которых я узнала, прожив 1,5 года во Франции

6.

У Франції складна банківська система. Тут дуже незручні банківські програми, де для перекладу необхідно знаті довгі номери рахунків, а самі перекази йдуть кілька днів. Неможливо покласти готівку на свою картку в банкоматі: для цього потрібно пред’явити папери, повідомляють, звідки у вас валюта.

Гроші часто знімаються з карти із затримкою в кілька днів, і іноді ти дізнаєшся свій залишок через тиждень після здійснення покупки. А багато французи навіть не знають про можливості оплати за допомогою мобільних телефонів.

7.

Більшість французів планують свою відпустку за рік до його початку, заздалегідь купуючи квітки і бронюючи житло, так як майже у всіх відпустка буває строго в серпні і поміняти його дати не можна. У серпні вся країна складається тільки з туристів: всі місцеві жителі виїжджають за її межі або за місто, а невеликі міста і зовсім вимирають. Тому мої спонтанні поїздкі або подорожі у багатьох французів викликають подив.

8.

Французи неймовірно виховані і уважні. Варто відразу звикнути говорити «bonjour», «excusez-moi», «pardon», «bonne journ?e», «bonne soir?e», «bon courage», «au revoir» практично постійно всім зустрічним і по сотні разів на день. А посмішка, з якою французи говорять ці слова, дійсно щира. Та й взагалі, доладно не посміхатися, коли тобі постійно бажають доброго дня і удачі.

11 вещей, о которых я узнала, прожив 1,5 года во Франции

9.

У Франції є тільки одна залізнична компанія. З-за цього монополіста квитки на потяги внутрішнього сполучення часто стояти необґрунтовано дорого. Тому для багатьох французів простіше взяти квиток на поїзд і поїхати в Бельгію або полетіти на літаку в Португалію, ніж вивчати різні міста Франції. Деякі жителі півдня ніколи не були в Парижі, а парижани не подорожували по Лазурному Березі.

10.

У Франції практично неможливо знайті вино родом з інших країн. У супермаркетах є одна полиця з імпортними винами, але зазвичай там коштує всього кілька дуже дорогих пляшок. Багато французи ніколи не пробували іспанських вин, не знають, що таке «К’янті». Таким чином держава підтримує французьких виноробів і внутрішній ринок. Однак у Франції так багато сортів винограду з різних регіонів, що й життя не вистачить спробувати всі його види.

11.

Французи вміють жити, насолоджуючись кожним днем. Існує навіть таке поняття, як «savoir-vivre» — «уміння жити». Воно складається з дрібниць: з неспішного походу недільним ранком на ринок за найсвіжішими продуктами і підбадьорливої прогулянки по парку, розміреної гри в улюблений французами петанк і найніжніших устриць з келихом білого вина за обідом, з чашки кави за відкритим столиком французького кафе і приємної розмови.

А яке з спостережень виявилося самим несподіваним і дивним саме для вас?

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України