Авторські статтіФотогалерея

Фото реальних місць на Землі, відвідати які наважиться не кожен

Наша планета багата пейзажами неймовірної краси, від яких захоплює дух. Але є і такі місця, які викликають непідробний жах і трепет. Побачити їх зазвичай їдуть страшенні шукачі пригод, які шукають гострих відчуттів. А ви б наважились відвідати ці 11 місць?

1. Лагуна Трук

Острови Трук розташовані в центральній частині микронезийского архіпелагу Каролінських островів у Тихому океані. У роки Другої світової війни на островах розташовувалася велика морська військова база Японії (у ній знаходилося близько 40 тисяч солдатів і цивільних осіб), а також аеродром. Острів був стратегічно важливий для імперії: на ньому діяв комунікаційній штаб, звідки подавалися радіокоманди, направляли операції всіх військово-морських сил Японії в Мікронезії. У 1944 році в лагуні Трука перебували кораблі 4-го імператорського флоту і командування 6-го підводного флоту. 17 лютого 1944 року американці розпочали здійснення військової операції «Хилстон». П’ятдесят кораблів пішли на дно. Лагуна Трук стала для них пасткою, з якої вони так і не змогли вирватися. Загинуло також 150 японських бойових літаків. Останні нерідко падали в воду або на берег.

Досі всі загиблі кораблі і багато збитих літаків лежать недоторканими, як було в день нальоту.

Тільки бомби і міни дістали з води і, знешкодивши, виставили на огляд туристам…

Одним словом, дно лагуни Трук є в прямому сенсі слова кладовищем. Трук вважається Меккою дайвінгу.

2. Дарваза

Дарваза – газовий кратер в Туркменістані. Місцеві жителі та мандрівники називають його «Дверима в пекло», або «Брамою Пекла». Діаметр кратера складає приблизно 60 метрів, глибина — близько 20 метрів.

У 1971 році біля села Дарваза в Туркменістані радянські геологи виявили скупчення підземного газу. В результаті розкопу і буріння розвідувальної свердловини геологи натрапили на підземну каверну (порожнечу), із-за чого земля провалилася і утворилася велика діра, наповнена газом.

Бурова вишка з усім обладнанням і транспортом провалилася в утворену дірку, люди при цьому інциденті не потерпіли. Щоб шкідливі для людей і худоби гази не виходили назовні, їх вирішили підпалити. Геологи припускають, що пожежа через кілька днів потухне, але помилилися. З 1971 року природний газ, що виходить з кратера, безперервно горить вдень і вночі.

3. Афарське урочище

Афарське урочище практично єдине місце в світі, де можна вивчати океанічні хребти на суші. Також в ньому  знаходиться один з найбільших вулканів Ерта. Дно улоговини складається з лави і постійно знаходиться в тектонічному русі, наслідком чого служать часті землетруси. Геологи і взагалі чекають, коли утворюється нова море в Східно-Африканському рифте, але станеться це за середніми підрахунками через кілька мільйонів років.

Сьогодні ж Афарське урочище дивує і вже мають особливостями, наприклад, в ній знаходиться найнижча точка Африки – озеро Ассаль, і одне з найспекотніших місць планети – Даллол. Близько 1 200 км2 котловини покрито товстим шаром солі, що є головним джерелом доходу місцевих жителів. Афарская урочище знаходиться на перетині Африканського Рогу, Еритреї та Ефіопії.

4. Намаскаро

Намаскаро – область в Ісландії, яка розташована біля основи одного з численних вулканів в цьому районі Наумафьятль. Насправді, вся область є місцем геотермальної активності, і в ній знаходиться один з найбільш похмурих і тривожних ландшафтів на планеті Земля. Тут повсюдно зустрічаються сульфарати — басейни киплячій бруду шириною від 1 до 10 метрів. Місця між сульфаратами — потріскана вулканічна порода, через яку з-під землі вириваються гейзери сірки, парі і вулканічних газів, які створюють постійний туман над регіоном. Кипляча, що виходить пором земля в поєднані з повною відсутністю рослинності надає Намаскаро абсолютно неземний вигляд, з-за якого прозвали це місце “Врата у Валгаллу”.

5. Національний парк Цінжі дю-Бемараха

Мадагаскарський національний парк є одним з найбільш дивних місць, яке можна побачити на Землі. Весь парк складається з лісу голчастих кам’янської дерев’яних шпилів висотою до 120 метрів. Ці скелі були утворені шляхом розмивання водою вапнякових порід. У цьому місці живуть сотні видів рослин і тварин, ніде більше не зустрічаються на Землі. Мало того, що це місце виглядає дуже страшно, воно також є недостатньо дослідженим. Мало які вчені насмілилися піти вглиб лісу. Журналіст National Geographic описує, як важко подорожувати по парку : “Ми протискувалися крізь вузькі проходи, залишаючи на каменях клаптики одягу і спорядження. Скелі пронизували наші черевики. Ми просто не змогли зайти дуже далеко”.

6. Періто-Морено

Напевно, найвідоміший туристичний об’єкт в Аргентині – це льодовик Періто-Морено.

Величезний льодовик, чия площа дорівнює 250 кв. км, розташований на території національного заповідника Лос-Гласьярес. Льодовик, який підноситься над озером Архентино на 60 метрів, щодня просувається на 2 метри вперед. Таким чином, зі спеціально відведених для спостереження за льодовиком місць можна побачити, як величезні маси льоду з гуркотом падають у воду. Вчені запевняють, що завдяки балансу між просуванням і втратами льодовика він знаходиться приблизно на одному місці протягом останнього століття. Товщина льодовика в деяких місцях досягає 700 метрів.

7. Блакитне озеро

Блакитне озеро в Росії – карстове озеро, в яке не впадає ні один струмок. Блакитне озеро живиться від серії підводних печер та проходів. Високий рівень сірководню надає озеру яскраво блакитну забарвлення, принаймні там, куди дістає світло. Озеро считают бездонним — хоча передбачувана глибина оцінюється в 250 метрів, підводний потік, який живити озеро, до цих пір не було виявлено. В районі дна знаходиться величезна мережа печер, а дослідники вважають, що під так званим дном озера ховається ще велика система печер.

8. Туристичні Гомантонг

Мережа печер в Малайзії є притулком мільйонів кажанів і саланган, дрібних птахів. Затишний будинок для летючих мишей часто описується як “пекло на землі” для всіх інших. Враховуючи, що в печері мешкають мільйони кажанів, то її підлога покрита горами гуано в кілька метрів завтовшки. Але для того, щоб дістатися до гуано, потрібно пробитися через цілий шар тарганів.

Мільйони малазійських тарганів живуть у печерах і харчуються гуано кажанів. Воникилимом покривають стелю і стіни. Крім тарганів, у печері також зустрічаються щури, білі печерні крабі і тисячі гігантських багатоніжок.

9. Національний парк Мадіді

Цей парк на 1.89 мільйона гектарів вважається однією з найбільш біологічно різноманітних областей в світі. Мадіді починається в Андах і тягнеться на сотні кілометрів уздовж річки Тічі в Болівії. Парк рясніє рідкісними різновидами, що роблять його мрією для вченого. Щоб вижити, майже кожен різновид на Мадіді виробила свій власний тип отрути. Отруйна моль, мурахи і навіть мухи, які передають лейшманіоз, співіснують з орлами, арами і 1,250 іншими видами птахів у парку. Змії, ягуари, ведмеді і дикі свині, іноді нападають на людей, бродять по джунглях у пошуках їжі. Найстрашнішим з комах тут є різновид мухи-овода Dermatobia hominis. Згідно фотографу, який відвідав область, у всіх учасників експедиції де-небудь в тілі була знайдена як мінімум одна личинка овода. Вода рясніє скатами і отруйними грибами, і навіть у рослин є отруйні листя і насіння.

10. Даллол в Ефіопії

Місто Даллол розташоване у природній западині, в самій північній частині Ефіопії. У цього колишнього шахтарського містечка не просто так закріплений рекорд самого гарячого місця на Землі (грунтуючись на цілорічних середніх числах з постійною температурою приблизно 35 градусів Цельсія). Сусідній вулкан Даллол був недіючим протягом майже століття, але є докази його постійної геотермічної активності. Постійна вологість у цих місцях перевищує 60%, а розпечені парі і сірка з гарячих джерел не дають землі охолонути навіть вночі. Дуже вражають білі розфарбовані ландшафти з лимонно-зеленою водою, іржею і кірками синьою солі.

11. Кипляче озеро в Домінікані

У Америки є Йеллоустон, у Новій Зеландії – гарячі джерела в Роторуа. Але жоден з них не витримує порівняння з киплячим озером в Національному парку Morne Trois в Домінікані. Розташоване в шести милях на схід від Розо 60-метрове озеро вважається дуже небезпечним. Температура води біля його берегів коливається від 80 до 90 градусів за Цельсієм. Камені на берегах надзвичайно слизькі з-за постійного пара охолоджується, тому багато відвідувачі просто падали в киплячу воду і гинули. Це озеро розташоване прямо над отвором в земній корі, випускає пар від розпеченої лави. Поруч немає ніяких поселень, і дістатися сюди можна тільки з допомогою 12 кілометрової пішої прогулянки. Видимість вкрай обмежено із-за постійного хмари парі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України