Подорожі

11 простих земних задоволень, недоступних в Північній Кореї

Слухаючи розповіді відважних людей, яким вдалося побувати в Північній Кореї і якимось дивом повернутися додому, не знаєш чому вірити. Залишаючись самим закритим і майже повністю ізольованою державою, Північна Корея, здається, все більше інтригує умі західних людей. А все тому, що життя звичайних жителів у цій таємничій країні докорінно відрізняється від нашої. Приміром, місцеві позбавлені багатьох простих задоволень, які ми приймаємо за належно. А ви знали, що ці 11 елементарних промов перебувають під забороною в Північній Кореї?!

1. Кока-кола

У світі залишилося всього дві країни, де ви не зможете вгамувати спрагу баночкою прохолодною кока-колі: Куба і Північна Корея. Міжнародні економічні санкції не дозволяють концерну проникнути на північнокорейський ринок, але це не означає, що місцеві жителі не мають ні найменшого уявлення про смак всесвітньо відомого напою. У супермаркетах і кафе можна побачити безліч підробок, і якщо затиснути ніс, то смак і правда злегка змахує на кока-колу. До слова сказати, у виробників вистачає гідності не використовувати оригінальне ім’я. На баночці зазвичай написано: «солодкий газований напій зі смаком коки».

2. Стрижка як у Кім Чен Ина

Кілька років тому стрижка, як у Кім Чен Ина, була на піку моди. Місцеві чоловіки, за своїм власним бажанням, всупереч широко разошедшейся в інтернеті історії, що зачіска як у вождя була справою примусовим, стригли волосся на зразок улюбленого лідера. Іронія в тому, що в якийсь момент Кім Чен Ина почала не на жарт дратувати ця тенденція, і він просто покаравши викреслити свою стрижку зі списку схвалених державою», який є в будь-якій перукарні. 🏻♂

3. Старбакс

Що може бути на смак більш империалистским, ніж вентиляці карамель маккіато з двома шотами еспресо, горіховим сиропом без цукру і збитими вершками?! Нічого! З цієї причини ви не знайдете в Північній Кореї затишних кав’кав’ярень Starbucks. У країні тим не менш є інші кофешопи, і, зайшовши до них, ви напевно подумаєте: «Це місце вже дуже схоже на Старбакс». Не вимовляєте це в слух. Жоден поважаючий себе і вважає лідера північнорокореец не зійде до цього «пійла». Місцевий бариста одного разу заявивши в інтерв’ю національної громадської телерадіомовної корпорації Австралії: «Ці кав’ярні для тих, хто не розбирається в каву». Кожен має право на свою думку.

4. Фарба для волосся

Вирішити змінити імідж і пофарбуватися в блондинку/блондина – це не варіант для північнокорейців Ні, ви не зустрінете на вулицях шатенок, руденьких або дівчат з модним зараз градієнтом. Згідно ідеології, волосся цього північнокорейця повинні бути чорними, і тільки. Фарба для волосся в країні під забороною, бо вважається забавою ненависних капіталістів. Чи є винятки? Звичайно. Якщо ви посивіли, то вам дозволяється пофарбувати волосся. Зрозуміло, в чорній. У всіх інших випадках зухвалий північнорокореєц і його не менш зухвалий стиліст будуть піддані покаранню. Будь – одному Богу відомо, але від країни, де люди жорстоко караються за перегляд південнокорейських серіалів або читання Біблії, можна всього чекати.

5. Макдоналдс

Північнокорейці також позбавлені бігмаків і картоплі-фрі, що, безсумнівно, йде тільки на користь їх здоров’ю. Все б добре, якби не чуйні про те, що місцева еліта отримує посилки з американським фастфудом прямо з сусіднього Китаю, і дорога доставка виконується за допомогою національних авіаліній країни, при тому, що бідні верстви населення по-справжньому голодують.

А ви чули історію про те, що насправді горезвісний бургер був винайдений в Північній Кореї? Попередній лідер країни Кім Чен Ір, особисто винайшов національний гамбургер, назвавши його “Gogigyeopbbang” (вимова на розсуд читача) і представивши народу в 2000 році. Тому американці, очевидно, нахабно вкрали геніальну ідею. З допомогою машини часу.

6. Мінеральне добриво

Ще недавно Північна Корея імпортувала добрива з Піднебесної, але санції ООН прикрили цю лавочку. Відсутність мінеральних добрив стало серйозною проблемою для нації, яка і так вже страждає від голоду. Влада намагаються використати цю ситуацію у своїх цілях і стимулюють вітчизняне виробництво добрив. Працьовиті фермери винайшли якесь добриво, але ніхто не знає, що є його ключовим компонентом. Враховуючи мізерні запаси у країні, це можуть бути органічні відходи… Ну ви зрозуміли.

7. Джинси

Джинси, як і фарба для волосся, теж занесені в чорний список промов, які несуть на собі печатку імперіалізму. Цікаво, що не старше покоління виступає проти західної моди, а північнокорейська молодь! Місцеві 15-річні підлітки об’єднуються в групи і патрулюють вулиці в пошуках безсовісних «модних» громадян.

Цікаво, що заборона на носіння джинсів особливо суворо дотримується в провінції Хамген-Пукто і Янгандо – територіях, що межують з Китаєм, де ймовірність того, що місцеві піддадуться західним спокусам, особливо висока. Що відбувається з модниками, які ризикнули блиснути в джинсах? Вони відправляються прямо в трудовий табір.

8. Іноземні фільми

Зарубіжні фільми і серіали – це табу. Вони несуть небезпеку виникнення у громадян питань на кшталт «а чи погане життя на Заході?» або «а чи так хороше життя тут?». Ви тільки задумайтеся на хвилинку: північнокорейці навіть не здогадуються про пристрасті, що вирують в Вестеросі! Джон Сноу, Дейенеріс Таргаріен і Серсея Ланністер для них – це просто порожній звук.

9. Пірсинг

У Північній Кореї можна проколювати вуха, але, наприклад, ніс або пупок – ні. Модна поліція суворо стежить за цим! Якщо ви з якоїсь причини збираєтеся провести свою довгоочікувану відпустку в цій країні, залиште свої брязкальця в будинку.

10. iPhone

Ви здивуєтеся, але північнокорейський лідер, заборонивши джинсі, фарбу для волосся і бургери як символи американського імперіалізму, має симпатії до яблучних телефонів! Та ось біда: американська компанія Apple не веде бізнес в Північній Кореї. Спеціально для північнокорейського лідера був спроектований вітчизняний смартфон, який підозріло нагадує iPhone… Можна здогадатися, що спектр доступних додатків не дуже широкий, але це не має значення в країні, де громадяни просто не можуть дозволити собі купити мобільний телефон.

11. Музика, невгодна режиму

Північнокорейському лідерові не подобаються пісні, в яких оспівуються велика північнокорейська земля, ідеологія, режим і він особисто. Треба думати, що музична колекція північнокорейців досить скромна. Кажуть, Селену Гомес знає весь світ? Не тут-то було.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України