Факти про Шотландію, в які важко повірити

Якщо подумати, то про цю невелику, вічно бореться за незалежність країни ми знаємо зовсім небагато. Альо Шотландія — це не тільки кілти, волинки і відмінний віскі, а вкрай самобутня і цікава країна.

Для вас – список фактів, які надихнуть на подорож не тільки любителів нордичної природи і культури, але і тих, хто не проти полоскотати собі нерві.

Нессі і Мораг

Озеро Лох-Несс, як і його вигаданий (чи ні?) мешканець Нессі, знаходяться саме в Шотландії. Але мало хто знає, що у лох-неського чудовиська є сестра, яка, згідно з легендою, проживає в озері Лох-Морар, і звуть її Мораг. За всю історію зареєстровано 34 випадки зустрічі з нею, причому половина з них має більше одного свідка. Її існування більш імовірно, адже Лох-Несс уже дослідили всі кому не лінь, а Лох-Морар набагато глибше, більше і менш популярні.

Країна рудих

У всіх країнах частка рудоволосих людей складає близько 1-2 % від загальної чисельності, але тільки не в Шотландії. Тут їх близько 13 %, і завдяки генам майже в будь-якій сім’ї може народитися рудий дитина. Дослідники вважають, що такий колір волосся і біла шкіра здатні отримувати більше вітаміну D від сонця, що дуже до речі, враховуючи, що погода в Шотландії зазвичай похмура.

«Не доведено» як одне з можливих рішень у суді

З XVIII століття в судовій системі Шотландії була затверджена система 3 вердиктів: «винен», «невинний» і «не доведено». Останній виноситься як виправдувальний, навіть якщо суд впевнений у винності або невинності підсудного, але не може цього довести. У системи є противники і прихильники, однак їхні аргументи рівносильні, тому необхідність існування вердикту «не доведено» довести не виходить.

«Справжній шотландець»

До питання носіння під кілтами нижньої білизни в Шотландії особливе ставлення. Спочатку кілти з’явилися в армії і носилися на голе тіло, тому «істинними шотландцями» називають прихильників цієї традиції. Раніше солдатів навіть перевіряли, і у тих, хто опинявся «некорінним», білизна конфісковувалося. З часом подібні перевірки почали розцінюватися як домагання, а численні незручні ситуації змусили шотландців нарешті надягти спідню білизну.

Шотландський акцент у гномів

Стереотипний житель Шотландії любить випити, вилаятися, говорити завжди прямо і чесно. Не нагадує низькорослих персонажів з фентезі-фільмів або ігор? Гноми в фентезі неодмінно говорять з шотландським акцентом, навіть якщо вони самі того не розуміють. Сьогодні в масовій культурі майже немає представників цієї раси, говорять якось інакше.

Безкоштовні засоби жіночої гігієни

Рік тому Шотландія стала першою в світі країною, яка запропонувала жінкам безкоштовні засоби особистої гігієни. Доступні вони в державних установах, таких як бібліотеки, школи, громадські центри.

Заборона на розведення «дизайнерських» тварин

У світі спостерігається попит на селекційні породи домашніх тварин з фізичними відхиленнями: короткі лапи, вирячені очі, короткі носи і т. п. Ці особливості стають серйозними проблемами для здоров’я вихованця, він починає мати потребу в дорогому догляді. Шотландія бореться за права тварин, і тут заборонено розведення таких порід.

Найдовше в світі ехо

Щоб встановити новий світовий рекорд (попередній, до речі, теж був зареєстрований в Шотландії), британському журналістові Того Скотту довелося спуститися в покинуте паливне сховище. Ехо після пострілу зі стартового пістолета тривало майже 2 хвилини!

Сині ліхтарі

Синій світло на вулицях Глазго був встановлений заради загального покращення вигляду міста, проте ЗМІ виявили цікаву тенденцію: на вулицях знизилася злочинність і кількість спроб суїциду. Психологи пояснюють це тим, що синій колір часто пов’язаний з поліцією, так і зони з незвичайним освітленням змушують людей діяти обережніше. Пізніше на відкриття звернули увагу японці і теж використовували його.

Країна островів

Шотландія цілком складається з островів, всього їх 790, але люди живуть тільки на 99. Основна частина населення проживає на північній частині острова Великобританія, а решта острова використовуються для риболовлі або зовсім занедбані.

Боннібридж, село НЛО

Шотландія так популярна у туристів, що сюди злітаються навіть інопланетні гості. Причому тягне їх саме в село Боннібридж — місцевий «портал в інший Всесвіт». Щорічно близько 300 осіб повідомляють, що бачили тут НЛО, — це більше, ніж де-небудь ще на планеті. Кожен 2-й її житель хоч раз бачив щось подібне.

Що з цього ви хотіли б бачити у своїй країні, а що ні?

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty + 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh