Спорт

10 тисяч кроків проти 5 хвилин інтервального тренінгу: що краще

Розбираємося в ефективності самого модного напрямку в фітнесі

Впевнені, що фітнес-трекери відомі всім: завдяки маленькому наручного браслета або додатком в телефоні можна відстежити кількість пройдених кроків. Існує думка, що лише 10 тисяч кроків на день принесуть користь не тільки нашому здоров’ю, але ще й дозволять привести тіло у форму краще, ніж тренування в спортзалі. І якщо з першим твердженням лікарі вже давно розібралися і довели, що це всього лише міф і позитивного впливу не надає, як, втім, і негативного, то щодо іншого, тобто надання тонусу м’язам, багато тренери готові посперечатися, адже 10 тисяч кроків ніколи не зможуть замінити комплексу вправ, а іноді 5-хвилинна інтервальна тренування буде в кілька разів ефективніше.

Разом з тренером розбираємося, що таке інтервальне тренування і в чому її користь.

Антон Котів – Еліт-тренер, супервайзер тренажерного залу World Class Метрополіс.

Що це таке?

З точки зору методики інтервальне тренування — це регламентована по годині чергування інтервалів роботи і відпочинку. Тобто за фактом під це визначення потрапляє велика кількість тренувань. При цьому, говорячи про «інтервалку», найчастіше мають на увазі такий тренінг, при якому чергуються періоди високої інтенсивності, коли пульс досягає 90-95% від максимального значення, і низької інтенсивності, відповідний пульсу 60-65% від максимуму. Останній інтервал називають відновленням, який, як правило, дуже сильно обмежений по годині (зазвичай хвилина-півтори), що визначає загальну інтенсивність заняття як досить високу. Тому такі тренування найчастіше називають високоінтенсивними інтервальними.

Користь

Можна виділити три основні переваги. Перше — такі заняття, як правило, коротше по тривалості. Що дозволяє економити час, особливо це актуально для тих, хто живе в шаленому ритмі мегаполісу. Деколі достатня 30-хвилинного тренування для того, щоб отримати ефект, аналогічний повноцінному годинному або полуторачасовому заняття. Звідси друга перевага — ефективність, тобто співвідношення отриманого результату і витрачених ресурсів (у тому числі тимчасових). Нарешті, інтервальні тренування — це не нудно. Всі проходити дуже динамічно, швидко, плюс, використовуючи навіть мінімальний набір вправ, можна вибудувати досить цікаве заняття, що також дозволяє вибудовувати різноманітний в цілому тренувальний процес.

Як допоможуть схуднути

Звичайно, без відповідного режиму харчування зниження ваги не може бути можливим. Але немає необхідності сидіти на строгих дієтах. Важливо дотримуватися негативний баланс енергії, тобто кількість калорій, споживаних з їжею, має бути менше, ніж кількість калорій, витрачених організмом. І з цієї точки зору інтервальні тренування будуть вносити істотний плюс в бік енергетичних витрат організму. Більше того. Розглянемо такий кейс: якщо ви взагалі не займаєтеся, при цьому ваш вага стабільний, то при додаванні рухової активності і збереження раціону харчування організм почне позбавлятися від зайвих кілограмів. Але все ж варто пам ” ятати, що головна роль тренувань — розвиток фізичних якостей тіла, а не зниження ваги.

Кому підійдуть

Ще один важливий нюанс, про який варто згадати, говорячи про інтервальному тренінгу: для кого підійдуть подібні тренування. Оскільки на цих заняттях присутні періоди високої інтенсивності, то такий вид тренінгу підійде для людей з високим рівнем підготовки. Також такі заняття не рекомендовані тім, у кого є які-небудь захворювання кардіореспіраторної системи. Тому для новачків і людей з надмірним надлишком зайвої ваги підійдуть для початку менш інтенсивні заняття — незважаючи на великий спокуса вигравати щодо ефективності, починайте з легких і більш тривалих, рівномірних навантажень. Адже здоров’я — це ключовий аспект фітнесу. Плавно перебудовуйте свої звички, втягуйте в процес зайняти, і тоді настане момент спробувати на смак і високоінтенсивні інтервальні тренування.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України